Zegary

Pokaż: 30

Zobacz jako Grid Lista

Produkty 7

Pokaż: 30

Zobacz jako Grid Lista

Produkty 7

Stylowe zegary

Pierwotnym i podstawowym zastosowaniem zegara jest odmierzanie czasu. Z tego względu ich obecność w każdym domu jest uzasadniona przede wszystkim jego praktycznością i przydatnością. Zegary ścienne i stołowe, mimo głównie funkcji użytkowej, tworzą we wnętrzu niezwykle dekoracyjny i przykuwający uwagę detal. Jak wybrać odpowiedni design, styl, wielkość oraz miejsce jego ekspozycji?

 Czytaj więcej.. 

Jak dobrać zegar do wnętrza

Zegar możemy dopasować stylistyką do wnętrza lub wybrać model mocno z nią kontrastujący. Wtedy zegar stanie się tzw. kontrapunktem niezwykle przyciągającym wzrok. Stylistyka zegarów jest obecnie tak różnorodna i bogata, że ich dekoracyjna funkcja wybija się na pierwszy plan. Bez problemy odnajdziesz modele projektowane z duchem każdego wnętrzarskiego stylu.

Dobór zegara determinuje miejsce jakie możemy przeznaczyć na jego ekspozycję. Jeśli mamy duży fragment niezagospodarowanej ściany, zamiast ekspozycji obrazu, możemy postawić na dekoracyjny zegar na ścianę. Świetnie uzupełni on projektowane wnętrze. Mniejsze zegary tzw. stołowe, wybornie sprawdzą się, jako ciekawy detal lub gadżet zarówno w sypialni czy salonie. Wszędzie tam, gdzie nie chcemy poświęcać fragmentu ściany na umocowanie modelu ściennego.

Zegary ścienne retro święcą soje triumfy nad innymi stylami już od kilku lat. Piękne, ogromne metalowe tarcze, zdobione cyframi rzymskimi, okrągłe modele zawieszane na łańcuchach lub sznurkach czy zegary tzw. kolejowe, cały czas nie tracą na popularności. Bardzo ciekawą propozycją jest stylowy zegar ścienny z ogromną, metalową ramą pozbawiony tła, wypełniony cyframi arabskimi lub rzymskimi. Ten model w zależności od koloru i materiału, z którego jest wykonany, wpasuje się w większość stylistyk. Bardzo surowy, o kanciastej formie z błyszczącego lub czarnego metalu, świetnie uzupełni wnętrze nowoczesne w stylu industrialnym czy metropolitan. Miedziany lub złoty będzie świetnym uzupełnieniem stylu Vintage oraz klasycznego.

Do wnętrz glamour niezastąpione będą duże zegary wykonane z bardzo błyszczącego materiału w kolorze złota lub srebra. Niezwykle popularne są modele w kształcie słońca z promieniami, ozdabiane kryształami. Do tej stylistyki będą również wyśmienicie pasowały zegary z elementami szkła, luster, brokatowych  materiałów, drobnych koralików, diamencików i kryształków.

Bardzo modne niedawno wnętrza w stylu skandynawskim, nadal nie tracą swoich zwolenników. Wyjątkowo ciekawymi modelami dedykowanymi do mieszkań urządzonych z duchem tego stylu, są białe, marmurowe zegary. Naturalny i piękny kamień, z którego są wykonane, wyjątkowo prezentuje się w przestrzeni mieszkalnej. Kolejnym pomysłem na zegar do tak urządzonego wnętrza są modele wykonane z drewna. Malowane na biały, szary lub niebieski kolor i postarzane są techniką decoupage. Jeśli natomiast chcesz wnętrzu dodać niezwykle przykuwającego uwagę akcentu, postaw na duży wykonany w ciemnych kolorach model industrialny lub vintage.

W styl rustykalny idealnie wpisują się drewniane zegary w dawnej stylistyce. Szczególnie pasują do niej dużych rozmiarów, wolnostojące z wahadłem, jak i wersje kominkowe zegarów.

Zegary modernistyczne charakteryzuje niezwykle prosta forma. Różnorodność wykorzystywanych materiałów jest ogromna. Oprócz tradycyjnych modeli z metalu odnajdziemy zegary szklane, ceramiczne, drewniane i z wielu innych materiałów.

Wnętrze w stylu klasycznym cechujące się przede wszystkim ładem i szykownością. Swoją atmosferę zawdzięcza eleganckim dodatkom. Takim będzie przykładowo zegar, pięknie rzeźbiony z mosiądzu, ceramiki lub gipsowy. Taki stylowy, artystyczny detal  doda przestrzeni gustownego sznytu.

Stylowy zegar ścienny czy stolikowy będzie bezcennym detalem do każdego wnętrza. Oferta zegarów jest tak bogata, że bez problemu znajdziesz odpowiedni model pasujący do Twojego wnętrza.

Zegar ścienny czy zegar stołowy – jaki wybrać

W przestronnych, dużych pomieszczeniach świetnie sprawdzą się efektowne, duże zegary ścienne. Ich rozmiary są naprawę różnorodne. Wszystko zależy jakim fragmentem ściany dysponujemy. W przestronnych wnętrzach wielkość zegara oprócz dekoracyjnej funkcji, świetnie sprawdza się użytkowo. Godziny łatwo odczytać, nawet z najdalej oddalonego punktu.

Nieduże, zegary stołowe będą niezastąpionym rozwiązaniem w niewielkich pomieszczeniach. Zwykle są znacznie mniejsze od ściennych, nie zajmują wiele przestrzeni. W łatwy sposób można zmienić ich ustawienie. Zegary stołowe potrafią przyjmować niezwykle dekoracyjne formy i kształty.

Stylowe zegary

Sklep Miloo Home oferuje produkty najwyższej jakości, o wyszukanych formach i wyróżniającym się designie. Zegary są wykonane z najwyższej jakości surowców.  Sklep Miloo Home dokłada wszelkich starań aby sprzedawane przez nas produkty zaskakiwały swoją niepowtarzalnością i elegancją.

Piękne stolikowe modele wpisane w styl minimalistyczny, z oryginalną srebrną oprawą, doda szyku i ozdobi niejedno wnętrze. Taki wytworny detal pięknie wygadać będzie na nowoczesnej lub klasycznej komodzie sypialni, jak i stoliku, czy półce w salonie. 

Stojące zegary w niklowanej lub metalowej oprawie, zawieszane na ozdobnych łańcuchach lub sznurach, to niezastąpiony detal, którym upiększysz zarówno wnętrze w stylu metropolitan, jak i vintage. Dostępne są zarówno modele zegarów stolikowych, jak i ściennych.