balkon glamour

Balkon glamour – jak go urządzić?

Styl glamour wypełnia przestrzeń bez reszty. Pełen jest blichtru i blasku, ale za to pokochały go miliony. Urządzając balkon w tym stylu przygotowujemy sobie miejsce do pełnego klasy odpoczynku, gdzie każda błyskotka i każdy dodatek jest w pełni zaplanowany i przemyślany. Pomimo tego, że styl glamour nie znosi kompromisów, z jego pomocą możemy urządzić przestrzeń spokojną, delikatną i pełną wdzięku. Odpowiednie meble ogrodowe i dodatki są kluczem do uzyskania aranżacji, która zachwyca już od pierwszego spojrzenia.

Jak urządzić balkon glamour i zaczarować jego przestrzeń, by przenosiła w nieco inny wymiar? Daj się zaprosić do lektury i poznaj uroki stylu, w którym zakochały się gwiazdy Hollywood z lat 50. ubiegłego wieku.

Balkon w stylu glamour – co go wyróżnia?

Zanim zaczniesz urządzać balkon glamour, zanurz się na chwilę w tym stylu i doświadcz go, sięgając po odrobinę wiedzy na temat jego historii. Dawne znaczenie słowa „glamour” zupełnie się wytarło, a już od kilkudziesięciu lat oznacza nic innego, jak przedmioty, dzięki którym stajemy się piękniejsi. Styl glamour reprezentowało wiele ikon XX wieku, nosząc drogie suknie i najwspanialszą biżuterię, sygnowaną przez wielkie nazwiska. Glamour oznaczał przepych i blask, jednak mimo to jego forma była przyjemna dla oka i w pewien sposób porywająca.

Styl glamour we wnętrzach

Przenikanie stylu glamour również do innych dziedzin życia i jego szeroko rozumianego ubierania w barwy, odcisnęło również swoje piętno na nurtach wnętrzarskich. Pojawił się styl pełen blasku i przepychu, któremu odważne połączenia kolorów i korzystanie z potencjału złota i srebra nadawały tempa: styl glamour. Meble i dodatki, które w nim umieszczono, są wyrazem miłości do piękna oraz czerpania z różnych jego odsłon. To dlatego dostrzec możemy styl glamour, w którym wyraźnie widać delikatność i subtelność, ale również tę jego odsłonę, która jest całkowicie bezkompromisowa, wręcz zniewalająca blaskiem i strojnością.

Kolory w stylu glamour

Aranżacje w stylu glamour zakładają wykorzystywanie intensywnych i zdecydowanych kolorów, zwłaszcza w swoich najbardziej zdecydowanych wersjach. Spotkamy tu biel i czerń - bardzo często jako podstawę wystroju, a także ciemny fiolet, granat, eleganckie szarości i beże. Styl glamour nie zapomniał również o pastelowych kolorach, które przemycane są najczęściej w postaci dodatków towarzyszących bieli, czerni lub szarości. W stylu glamour absolutnie nie może zabraknąć tego, co wyróżnia się w istotny sposób: błyszcząc i świecąc. Dlatego najbardziej charakterystyczne aranżacje w tym wydaniu zawierają dużo elementów złota lub srebra, a coraz częściej także kryształków i luster. To sprawia, że aranżacje w stylu glamour nie należą do najłatwiejszych. W tym przypadku cienka granica oddziela to, co piękne i wysmakowane, od tego co śmieszne i kiczowate. Dlatego bezwzględnie najważniejsza we wnętrzach w stylu glamour jest jakość stosowanych mebli i dodatków, w których widoczna jest klasa i smak. To, co najpiękniejsze w glamour.

balkon w stylu glamour

Balkon lub taras glamour

Na balkonie lub tarasie, który urządzany jest w duchu glamour, może być widoczny lekki przepych i ta wersja elegancji, która błyszczy. Jednak warto pamiętać, że tworzymy miejsce do efektywnego odpoczynku, w którym nadmiar świecidełek może stanowić istotną przeszkodę. Dlatego zdecydowanie lepiej podążać w stronę elementów szklanych w dodatkach, naturalnych w meblach oraz polegać na pastelowych kolorach na przyjemnych dla ciała tekstyliach. Tak powstanie najpiękniejsze, balkonowe glamour.

Meble i dodatki na taras i balkon glamour

Urządzanie balkonu lub tarasu, zgodnego z nurtem glamour to spore wyzwanie, do którego kluczem jest wykorzystywanie mebli i dodatków wysokiej jakości. To właśnie owa jakość będzie stanowiła bezpieczny bufor pomiędzy tym, co piękne i wyszukane, a tym, co groteskowe. Spraw zatem, by subtelny przepych Twojego balkonu lub tarasu był czymś, co pozwoli Ci odpocząć.

balkon glamour aranzacja

Meble na balkon i taras w stylu glamour

O ile we wnętrzach glamour często stosuje się meble z miękkimi, materiałowymi obiciami, np. z velvetu lub weluru, o tyle w przypadku balkonu lub tarasu jest to ciężkie do zrealizowania. Wybieraj zatem meble stworzone z trwałych materiałów, na których wygląd nie wpłyną częste latem krople deszczu, czy ostre słońce. Technorattan i aluminium zdecydowanie wiodą tutaj prym, wypełniając swoim pięknem wszelkie inspiracje. Oryginalne sposoby malowania lub lakierowania aluminium dodają meblom elegancji, czyniąc je stworzonymi do stylu glamour. Pięknym przykładem takiego nurtu jest zestaw mebli ogrodowych Kampala Mini, w których aluminiowa podstawa stanowi ozdobę dla wodoodpornych, materiałowych wykończeń.

Dodatki na taras i balkon glamour

Balkon i taras bez dodatków niemal nie mogą istnieć. To one decydują o ich ostatecznym brzmieniu i wizualnej melodyjności. Dekoracje w stylu glamour, które doskonale nadają się na taras albo balkon, mogą być wykonane ze szkła i ładnie malowanej stali. Pożądane jest tu wybarwianie dodatków na złoto lub srebro, gdyż są mocnym wizualnym akcentem całej aranżacji. Bardzo ciekawym, nieco odmiennym dodatkiem na taras glamour może być również kamień. Kamienne donice, w których pojawią się eleganckie rośliny, być może ozdobione również złotymi, ogrodowymi lampkami, mogą świetnie korespondować ze stylem pełnym blasku. Nie zapominaj również o szklanych wazonach i flakonach, dzięki którym stwarzasz sobie przestrzeń na te elementy, które prawdziwie stanowią taras i ogród: kwiaty i ozdoby z nimi związane.

Dekoracje glamour – na co warto uważać?

Taras lub balkon glamour, na którym niezbyt rozważnie posłużono się połączeniami kolorów, mogą nie wyglądać zachęcająco. Staraj się zatem posługiwać motywami przewodnimi. Połączenie czerni ze złotem? Jest wystarczające, nie dodawaj do tego również srebra. Jeśli z kolei stawiasz na szarość i pastelowe dodatki, ozdób całość jednym tylko z mocno określonych kolorów: złotem lub srebrem. Taras z pewnością wiele zyska i będzie miejscem efektywnego wypoczynku, jeśli unikniesz w jego wystroju przypadkowości, a przyprawisz szczyptą elegancji.

Balkon w stylu glamour – inspiracje

Surowe glamour otulone światłem

Surowość tarasu w stylu glamour wcale nie musi być nieprzejednana. Jej podstawę zbuduj za pomocą kamiennych donic, wśród których wybierz barwę przewodnią: czerń lub szarość. Zestaw mebli ogrodowych Beri w grafitowym kolorze będzie doskonałą kontynuacją lekkiej w odbiorze surowości na tarasie glamour. Kluczowe w tym przypadku pozostaną zatem dodatki. Nie bój się stosowania na tarasie lub balkonie produktów tekstylnych, takich jak poduszki, czy dywany. Optycznie łagodzą całość i nadają jej przytulnego charakteru. Wspaniale powinien się zgrać w jednej przestrzeni ze szklanymi dodatkami, takimi jak wazon Negro. Kluczem do uzyskania optycznie przyjemnej aranżacji glamour jest użycie światła w postaci girlandy ozdobnych żarówek i ogrodowej lampy wiszącej Kano, która oświetli przestrzeń stolika i delikatnie złagodzi surowy klimat tej odsłony glamour.

Na dwóch różnych biegunach – boho i glamour

Stosowanie w ramach jednej przestrzeni dwóch pozornie kompletnie odmiennych stylów staje się coraz modniejszym rozwiązaniem. Tak jest w przypadku stylu boho, który zestawiony ze stylem glamour sprawdzi się wspaniale w ogrodzie i na tarasie. Do zestawu mebli ogrodowych EVE, stworzonych z pięknego technorattanu, dopasuj zatem dodatki typowe dla stylu boho: jutowy lub materiałowy dywan, a także kosze, w których znajdzie się miejsce dla ozdobnych traw, np. trawy pampasowej. Kluczowe i w tym przypadku jest światło, dlatego lampiony powinny ozdobić większość dostępnej na podłodze przestrzeni. Wówczas dekorowanie całości drobnymi elementami, które korespondują z glamour, będzie czystą przyjemnością. Niewielkie świeczniki, flakony, czy pięknie otulona złotem świeca zapachowa Bergamot Bliss, będą ukoronowaniem tej aranżacji.

Glamour w wielu kolorach z Miloo Home

Tradycyjne lub nieco bardziej nowoczesne. Z kryształkami, szkłem lub złotem – meble i dodatki w stylu glamour na swój taras lub balkon, znajdziesz w Miloo Home. Tu, gdzie wobec piękna nie ma kompromisów.