hamak w ogrodzie

Hamak w ogrodzie – aranżacje letnie z Miloo Home

Hamaki ogrodowe znane są już od dawna, ale dopiero kilka sezonów temu wróciły do łask i nic nie wskazuje na to, by miały przestać cieszyć się swoją drugą młodością. Nie ma w tym nic dziwnego. Coraz częściej świadomie podchodzimy do budowania w domach, ogrodach i na tarasach pięknych stref relaksu, które sprawiają że nasz odpoczynek w warunkach domowych jest o wiele bardziej efektywny. Jaki hamak ogrodowy wybrać? Jakie istnieją rodzaje hamaków ogrodowych i na co zwrócić uwagę, gdy już zdecydujemy się na zakup jednego z nich? Usiądź wygodnie i wyrusz z naszym artykułem w świat prawdziwego relaksu i to bez opuszczania granicy własnego ogródka!

Ogród z hamakiem – stwórz własną oazę relaksu!

Hamak ogrodowy spełnia w wypoczynkowej przestrzeni więcej niż jedną funkcję. Czasem dzięki niemu jesteśmy w stanie mocno odmienić ogrodową strefę relaksu, a także wyznaczyć nurt aranżacyjny, zgodnie z którym będziemy urządzać swój ogród lub taras. Jakie korzyści niesie ze sobą hamak ogrodowy?

  • Sprawia, że strefa relaksu staje się jeszcze bardziej komfortowa. Dostępne w niej krzesła, a nawet leżaki, nie są w stanie zastąpić niezwykłych właściwości hamaka ogrodowego. Jego materiał doskonale dopasowuje się do naszego ciała, dzięki czemu możemy leżeć w absolutnie swobodnej, najwygodniejszej dla siebie pozycji. Warto również pamiętać o tym, że hamak wisi, dzięki czemu dochodzi jeszcze lekkie bujanie i kołysanie podczas odpoczynku. To sytuacje, w których jesteśmy w stanie zrelaksować się najbardziej, a przy tym poczuć się lekko i beztrosko. To dlatego hamak ogrodowy jest tak pożądanym dodatkiem w ogrodzie.
  • Hamaki ogrodowe to również ciekawe dodatki aranżacyjne. Ich różnoraki wygląd, a także kolorystyka, pozwalają wpasować je w różne style aranżacyjne w ogrodach i na tarasach. Warto zwracać na to uwagę, ponieważ w połączeniu w meblami, hamaki ogrodowe mogą tworzyć spójną kompozycję i sprawiać, że ogród będzie jeszcze piękniejszy.
  • Fotele hamakowe to także bardzo ciekawy element aranżacji, ale często również miejsce do wygodnej pracy na świeżym powietrzu. Pozwalają komfortowo ułożyć się z komputerem na kolanach tak, by połączyć przyjemne z pożytecznym i podczas pracy móc złapać chwilę oddechu, otaczając się jednocześnie promieniami słońca.

Co ciekawe, hamaki ogrodowe nie wymagają zbyt dużo miejsca i można zaaranżować z ich udziałem nawet niewielką przestrzeń w ogrodzie i na tarasie. Znaczenie ma jednak to, by poprawnie przymocować hamak. I tu dochodzimy do fundamentalnego pytania: jaki hamak lub jaki fotel hamakowy do swojego ogrodu wybrać?

ogrodowy hamak aranżacje

Jaki hamak do ogrodu wybrać?

Wybierając hamak musimy zwrócić uwagę na to, jak wpasować go w ogrodową aranżację i w jaki sposób rozłożyć, by mógł efektywnie spełniać swoją funkcję. Tutaj najpierw należy ocenić, w jaki sposób możemy go zamontować – czy jest to hamak turystyczny na stelażu, czy też hamak siedzący w formie niewielkiej ogrodowej huśtawki. Oto kilka możliwości i sposobów na to, jak zamontować hamak.

Hamak na stelażu

Hamak na stelażu daje się rozłożyć w zasadzie w każdym miejscu, zarówno w ogrodzie, jak i na balkonie, czy tarasie. Stelaż najczęściej kupuje się osobno, wybierając dokładnie taki, jaki pasuje wielkością do dostępnej w ogrodzie przestrzeni. Możesz również powiesić hamak w miejscu naturalnego stelaża, czyli tam, gdzie drzewa lub duże krzewy utworzyły go swoimi gałęziami. Tak wkomponowany w naturę może wyglądać jeszcze piękniej.

Hamak brazylijski

Hamaki brazylijskie, czyli wiszące krzesła, najczęściej wymagają odpowiedniego miejsca, w którym można przymocować je do sufitu. Nie mają własnego stelaża, a jedynie linę, którą przywieszamy na zestawie montażowym huśtawki lub hamaka. Zestaw z kolei jest przykręcony do sufitu. Użytkowanie tego typu hamaka wymaga zatem posiadania altany lub przynajmniej częściowo zadaszonego tarasu. Nie sposób jednak nie dostrzec piękna takich hamaków, więc jeśli tylko mamy ku temu warunki przestrzenne, warto to wykorzystać.

Hamak namiot

Hamak namiot najczęściej mocowany jest tak, jak fotel brazylijski, czy też hamak siedzący. Uwagę zwraca jego nietuzinkowy wygląd. Warto jednak pamiętać, że ze względu na brak stelaża podtrzymującego konstrukcję, podczas korzystania hamak zamieni się w niewielki kokon.

Warto wybierać takie hamaki, które istotnie poprawiają komfort wypoczynku, ale również pasują do aranżacji ogrodu. Hamak klasyczny jest na tyle uniwersalny, że z jego udziałem możemy stworzyć piękną, ogrodową przestrzeń. Hamaki turystyczne, czy też hamaki przeznaczone do wieszania na stelażu – jeśli tylko dobrze dobierzemy ich wygląd – podkreślą klimat i styl ogrodu.

hamak w ogrodzie aranżacje

Czy znaczenie ma długość hamaka?

Chociaż nie zwracamy na to uwagi w pierwszej kolejności, powinniśmy również sprawdzać rozmiar hamaka przed zakupem. Jest to szczególnie ważne, jeśli mamy już stelaż, na którym zostanie zawieszony. Jeśli wieszamy go w naturalnych miejscach między drzewami, długość hamaka również musi być odpowiednia. Zbyt długi hamak nie spełni swojej funkcji, w ostateczności nawet będzie się opierał o podłoże. Z kolei hamak zbyt krótki może być za bardzo napięty, a przez to niewygodny. Warto pomyśleć również o wzroście osób, które z takiego hamaka będą korzystać.

Nieco mniej kłopotów sprawiają fotele hamakowe i hamaki siedzące Alicante z oferty Miloo Home. Ich rozmiary są mocno uniwersalne i będą odpowiednie dla osób o przeciętnym wzroście i wadze.

Hamak w ogrodzie – aranżacje

Aranżacja ogrodu bliska naturze z hamakiem w roli głównej

Hamak to maksymalnie komfortowy wypoczynek, tym bardziej, im bliżej natury go umiejscowimy. Jeśli zatem znajdziesz w swoim ogrodzie miejsce między drzewami, krzewami lub kępami ozdobnych traw, hamak zaprezentuje się tam pięknie. Możesz użyć również specjalnego stelaża, by ustawić go właśnie w takim miejscu. Wykorzystaj również siłę dodatków, by stworzyć przestrzeń pełną stylu, która podczas odpoczynku otuli zmysły.

Możesz w tym celu wybrać hamak leżący Alicante w biało niebieskie pasy i z charakterystyczną ozdobą w postaci białej siatki, co wprost nawiązuje do stylu marynistycznego. To może stanowić motyw przewodni Twojego ogrodu. Styl ten podkreśli naturalny i delikatny komplet mebli ogrodowych Beri, dodając do ogrodu trochę neutralnej szarości i bieli, podkręcając tym samym potencjał aranżacyjny przestrzeni. Nie zapomnij również o dekoracjach. Białe latarnie i lampiony z rattanu, a także pledy i poduszki w ciemnoniebieskich odcieniach idealnie podkreślą śródziemnomorski klimat.

Siedzący hamak i ogród w stylu boho

Hamaki siedzące z oferty Miloo Home wyróżnia neutralna kolorystyka, która pasuje do stylów aranżacyjnych, wykorzystujących naturalne materiały. Jednym z nich jest styl boho. Obecnie lekko łagodniejszy, budowany głównie za pomocą beżu, bieli, delikatnych brązów i subtelnych dodatków w czerwieni lub zieleni. Hamak siedzący będzie doskonałym uzupełnieniem takiej przestrzeni.

Do ogrodu w stylu boho warto wybrać neutralne kolorystycznie meble, które będą korespondować z naturalnymi dodatkami. Komplet Maje Natural będzie doskonałym wyborem. Warto uzupełnić go ozdobami w postaci rattanowych lampionów i ozdobnych sznurów żarówek, rzucających ciepłe światło. Nie bez znaczenia są również rattanowe i drewniane donice, w których zakwitną kwiaty. Aranżację znacząco ociepli jutowy dywan, który wyróżnia się wyjątkową odpornością na wilgoć. Hamak natomiast będzie zwieńczeniem aranżacji. Przygotuj miejsce, w którym możesz swobodnie korzystać z lekkiego huśtania, otocz go ogrodowymi ozdobami. Stworzysz tym samym przemyślaną przestrzeń, dzięki której Twój ogród będzie strefą relaksu z prawdziwego zdarzenia.

Ogrodowe inspiracje z hamakami Miloo Home

Dobry hamak może być podstawą pięknej, ogrodowej inspiracji. W wyborze hamaka ważna jest jego stylistyka, ale również jakość: dobre hamaki wytrzymają wiele sezonów i będą w pełni bezpieczne podczas użytkowania. Sprawdź pomysły na ogrodowe aranżacje od Miloo Home i twórz miejsca relaksu na świeżym powietrzu, dzięki którym Twój wypoczynek stanie się efektywny, jak nigdy wcześniej!