lustro w przedpokoju aranżacje

Lustro w przedpokoju – aranżacje

Aranżacja przedpokoju to wymagające zajęcie, głównie dlatego, że przedpokój to pierwsze pomieszczenie, z jakim stykają się zarówno domownicy, jak i goście. Dlatego warto przywiązywać uwagę do każdego detalu, jaki się w nim znajdzie. Dzisiaj skupimy się na lustrach. Od dawna wiadomo, że dobrze dobrane lustro jest w stanie optycznie powiększyć wnętrze, rozjaśnić je, a także nadać przestrzeni niepowtarzalnego charakteru. Sprawdź, jakie lustro wybrać do przedpokoju i gdzie je umieścić, by podkreślić najlepsze cechy pomieszczenia.

Lustro w przedpokoju – tak czy nie?

Właściwie trudno sobie wyobrazić funkcjonalność przedpokoju, jeśli nie ma w nim lustra. To miejsce, w którym możemy przejrzeć się przed wyjściem, zarówno przed, jak i po ubraniu odzieży wierzchniej. W wiszącym w przedpokoju lustrze przeglądamy się również po powrocie do domu, kiedy kurtkę lub płaszcz umieścimy w szafie. Możemy zatem porzucić rozważania na temat tego, czy warto mieć lustro w przedpokoju, ponieważ odpowiedź jest jednoznaczna – zdecydowanie warto. Jednak jeśli chodzi o wygląd i wielkość samego lustra, odpowiedzi są złożone.

Wielkość lustra w przedpokoju

Przedpokój ciężko poddać jakiejkolwiek standaryzacji, jeśli chodzi o wielkość. Istnieją przedpokoje bardzo przestronne, oferujące dużo miejsca, ale również i takie, w których mieści się tylko mała szafka na buty i wieszak. Oczywiście jest to pierwszy czynnik, pod kątem którego powinniśmy dobierać wielkość lustra. Możemy jednak oprzeć się na zachowaniu proporcji w pomieszczeniu – wówczas wybór odpowiedniego lustra będzie po prostu łatwiejszy.

Lustro na całą ścianę

Duże lustro niewątpliwie gwarantuje optyczne powiększenie dostępnej przestrzeni. Często decydujemy się wówczas na gładką taflę, rezygnując z ramy. Ciekawym pomysłem jest również lustro, które stylizowane jest na okno. Ozdabia się je tak, by ramki odwzorowywały zarówno okienną ramę, jak i charakterystyczne przedziałki. To także duże lustro, co do którego możemy mieć pewność, że nie przytłoczy wnętrza, a pięknie je rozjaśni.

lustro do przedpokoju

Lustro na drzwiach szafy

W przedpokoju zazwyczaj decydujemy się na pojemny mebel, który pomieści okrycia wierzchnie, czasem również buty. Lustro na froncie takiej szafy to rozwiązanie kompromisowe, które nie rodzi żadnych aranżacyjnych dylematów. Warto jednak zauważyć, że w pewien sposób ogranicza wykorzystanie lustra jako dodatku dekoracyjnego i zamyka je wyłącznie w jego praktycznej roli.

Lustro proporcjonalne do wielkości wnętrza

Mniejsze lustra również mogą doskonale sprawdzić się w przedpokoju. Podczas wyboru ich wielkości warto zachować odpowiednie proporcje wnętrza, zwłaszcza wtedy, gdy mowa o lustrze w ozdobnej ramie. Chodzi bowiem o to, by ten dodatek nie przytłoczył dostępnej przestrzeni. Jeśli dobierasz odpowiednią wielkość lustra, nieco mniejsze znaczenie ma to, czy będzie to okrągłe lustro, czy też prostokątne lustro. Do kształtów przejdziemy za chwilę, łącząc wybór lustra ze stylem pomieszczenia.

Gdzie powiesić lustro w przedpokoju?

Miejsce, w którym powiesisz lustro, ma znaczenie nie tylko ze względów stylistycznych, ale również praktycznych. Zależy nam przecież na tym, by dodatek spełniał swoją funkcję, a przy tym nie stwarzał żadnych problemów przestrzennych. Unikaj wieszania lustra w pobliżu skrzydła drzwi lub skrzydła szafy, jeśli ta otwiera się bez żadnych ograniczników. W przeciwnym razie łatwo doprowadzić do uszkodzenia jego tafli. Lepiej zrezygnować także z pomysłu powieszenia lustra na samych drzwiach wejściowych. Po pierwsze jest to trudne technicznie i może doprowadzić do zniszczenia drzwi. Po drugie: mobilność lustra i jego przemieszczanie się wraz z drzwiami mogą w dłuższej perspektywie być bardzo niewygodne dla domowników. Tracisz również urok drzwi wejściowych, a to dla wielu osób najważniejszy argument.

Lustro w przedpokoju warto powiesić na ścianie bocznej od wejścia. Nieco mylące bywa wieszanie lustra naprzeciwko drzwi wejściowych. Obijają się one w tafli lustra i czasem może to optycznie pomniejszyć przedpokój. Jeśli jednak nie masz innych możliwości powieszenia lustra lub Twój przedpokój jest wystarczająco przestronny, również to miejsce nie będzie żadnym aranżacyjnym błędem.

lustro w przedpokoju

Na jakiej wysokości powiesić lustro w przedpokoju?

Lustro jest obecne w każdej aranżacji przedpokoju, a także w każdej garderobie. Nic więc dziwnego, że nie zawsze poświęcamy odpowiednią ilość uwagi temu, na jakiej wysokości powinno ono wisieć. Tymczasem jest to dość ważne.

 • Duże lustra powinniśmy wieszać tak, by w miarę możliwości była w nich widoczna cała sylwetka osoby, która się w nich przegląda. W dużej mierze jest to związane ze wzrostem domowników. Powieszenie lustra tak, by ciało od kolan w górę było widoczne, to bardzo praktyczne rozwiązanie.
 • Mniejsze lustra kierunkujemy oczywiście na twarz. Ponownie zwracamy uwagę na wzrost domowników. Pamiętaj również, żeby nie kupować do przedpokoju lustra zbyt małego, ponieważ nie będzie ono do końca praktyczne.

Lustro w przedpokoju – aranżacje

Pojemna szafa i obecność lustra w przedpokoju mają czynić to pomieszczenie maksymalnie praktycznym. Jego aranżacja powinna się opierać na tym, by wykorzystanie tej przestrzeni było wygodne i komfortowe. Jednak nie można pominąć faktu, że również takie pomieszczenie, jak przedpokój, może być urządzone w konkretnym stylu. A lustro to jeden z najlepszych sposobów na to, by konkretny styl podkreślić. W Miloo Home znajdziesz wybór luster w różnych stylach, dzięki którym podkreślisz charakterystyczną przestrzeń przedpokoju.

Lustro Preston do przedpokoju w stylu klasycznym

Preston to duże lustro w charakterystycznej, mocno klasycznej ramie. Wykonano ją z tworzywa formowanego, a to nadaje jej unikalny, bardzo ciekawy wygląd. Zarówno kolor, jak i kształt ramy sprawiają, że to lustro idealne do klasycznego przedpokoju, w którym rządzi prostota form i kolorystyczny porządek. Przedpokój w takim wydaniu powinien być optycznie czysty.

Lustro Campbell do przedpokoju w stylu boho

Jeśli chcesz do swojego mieszkania wprowadzić trochę artystycznej wolności – dobrym pomysłem jest wykorzystanie w tym celu stylu boho. W przedpokoju podkreśli je lustro Campbell, które zwraca uwagę swoim kształtem, imitującym promienie słońca. To wybór dla tych, którzy cenią sobie dekoracyjność takich dodatków i wykorzystują je nie tylko pod kątem praktycznym.

Lustro Montorse i styl wabi sabi

Choć japońskie umiłowanie niedoskonałości, które obserwujemy w stylu wabi sabi, nie jest jeszcze w Polsce tak bardzo popularne, to z powodzeniem można spróbować jego elementów w przedpokoju. Wprowadzamy tym samym do mieszkania odrobinę dowolności, możliwość delikatnego balansowania między stylami. Miedziane ramy tego prostokątnego, delikatnie ozdobnego lustra, to duża inspiracja aranżacyjna. W stylu wabi sabi możesz wykorzystać ją doskonale!

 1. Lustro Cambell 121x121cmLustro Cambell 121x121cm
  Lustro Cambell 121x121cm
  Special Price 1 756,00 zł Regular Price 2 195,00 zł
 1. Lustro Montorse 112x112cm
  Lustro Montorse 112x112cm
  Special Price 2 396,00 zł Regular Price 2 995,00 zł

Lustro Spencer podkreśli styl glamour

Określoną przestrzeń, również przedpokój, tworzysz z pomocą różnych dodatków. Lustro Spencer w kształcie klasycznego okna z prostą podstawą i łukiem u góry, może wspaniale przysłużyć się stworzeniu w przedpokoju stylu glamour. Dobrym rozwiązaniem jest połączenie go z dodatkami w postaci złotych lamp, ozdobnych żarówek, czy też eleganckiej konsoli. W takim towarzystwie z pewnością doskonale odwzoruje założenia stylu.

Lustro Devon i przedpokój w stylu kolonialnym

Z lustrem Devon bez trudu podkreślisz podróżniczy, kolonialny charakter Twojego przedpokoju. Umiarkowana ozdobność i naturalna kolorystyka doskonale wpisują się w założenia nurtu aranżacyjnego, który czerpie z orientalnych zakątków świata. Jest to jednocześnie lustro do przedpokoju o mniejszych rozmiarach. Warto dobrać do niego drewnianą szafkę w podobnych odcieniach. Możesz sobie pozwolić również na odrobine orientalnych dodatków.

 1. Lustro Devon 82x82cmLustro Devon 82x82cm
  Lustro Devon 82x82cm
  Special Price 1 596,00 zł Regular Price 1 995,00 zł

Przedpokój, czy też korytarz, są tak samo ważne dla ogólnego wrażenia płynącego z mieszkania, jak salon, czy sypialnia. Dlatego dbaj o detale: dekorując ściany pięknymi lustrami i wybierając meble, które podkreślą wybrany przez Ciebie styl. Z Miloo Home to prawdziwa, aranżacyjna przygoda!

Przeczytaj również: