miejsce na grilla w ogrodzie

Miejsce na grilla w ogrodzie – stwórzcie je razem z Miloo Home!

Organizacja spotkania przy grillu to komfort przysługujący przede wszystkim właścicielom ogrodów. W przestrzeni publicznej można bowiem grillować jedynie w specjalnie wyznaczonych miejscach, a te dość trudno znaleźć na przykład w polskich miastach. Dlatego jeśli tylko pozwala Wam na to Wasza posesja, stwórzcie swój własny kącik grillowy w ogrodzie! Z naszego artykułu dowiecie się, jak go zaprojektować i wyposażyć.

Miejsce do grillowania? Znajdźcie je w swoim ogrodzie!

Jeśli nie posiadacie ogrodu, a macie ochotę na wspólne grillowanie w gronie znajomych, musicie znaleźć miejsce, w którym nie będziecie nikomu przeszkadzać. Spotkania tego typu – legalnie lub nie – często odbywają się na terenach śródleśnych, w parkach czy na obszarze łąk. O ile na wsiach o takie przestrzenie jest stosunkowo łatwo, o tyle w ośrodkach miejskich organizacja grilla może przyprawić o ból głowy.

Na terenach zurbanizowanych funkcjonują czasami wyznaczone strefy do grillowania, choć w Polsce należą one raczej do rzadkości. Ich użytkownicy – zgodnie z ustalonymi regulaminami – nie mogą spożywać alkoholu ani zaśmiecać przestrzeni publicznej. W takim miejscu z powodzeniem urządzicie więc grilla w gronie rodziny, nawet jeśli są z Wami małe dzieci.

Oba rozwiązania umożliwiają więc wspólne spędzanie czasu przy grillu, lecz wiążą się z pewnymi ograniczeniami. Wymagają skorzystania z transportu, a nieraz także dzielenia przestrzeni z innymi ludźmi. Trudno więc mówić o beztroskim wypoczynku po wyczerpującym tygodniu pracy. Taki luksus zapewni Wam jedynie stworzenie strefy grillowej na własnej posesji. Dowiedzcie się zatem, jak ją urządzić!

Miejsce na grilla na świeżym powietrzu – wybierzcie odpowiednie!

Tworzenie kącika grillowego w ogrodzie należy zacząć od wyboru odpowiedniego miejsca. Wasze możliwości zależą oczywiście zarówno od powierzchni działki, jak i jej układu. Warto jednak zastanowić się choćby nad tym, gdzie ustawić sam grill, a gdzie pozostałe elementy strefy – takie jak meble oraz dodatki.

Z jednej strony grill powinien znajdować się w pewnej odległości od domu, a także od przestrzeni, gdzie rozstawicie ogrodowy zestaw mebli. Dzięki temu unikniecie problemu irytującego dymu oraz intensywnych zapachów przy stole. Z drugiej strony będziecie jednak mieli mniejszą kontrolę nad przyrządzanym jedzeniem. Osoba obsługująca grill zostanie odcięta od towarzystwa lub zmuszona do ciągłego pokonywania dystansu między paleniskiem a strefą jadalnianą.

Mimo wszystko kącik grillowy warto podzielić na dwie strefy. Pierwsza powinna znaleźć się bliżej domu – na przykład na tarasie – i obejmować wygodny komplet mebli z wysokim stołem i prostymi krzesłami. Dzięki temu łatwo Wam będzie przenosić rozmaite naczynia, przybory oraz produkty spożywcze między kuchnią a zewnętrzną jadalnią. Drugą strefę warto oddalić od ściany budynku. Znajdzie się w niej nie tylko grill, ale także szereg odpowiednio przechowywanych akcesoriów, a więc solidny widelec, szczypce, łopatka, zapas podpałki oraz węgla.

Na szczególną uwagę zasługuje także połączenie obu stref. Przejście pomiędzy nimi powinno być wygodne i bezpieczne, więc warto zastanowić się na przykład nad subtelną brukowaną ścieżką lub choćby utwardzeniem powierzchni płaskimi kamieniami. Podłoże należy zresztą odpowiednio przygotować w całym kąciku, aby zabezpieczyć go przed trudnymi warunkami atmosferycznymi, ułatwić sobie utrzymanie go w czystości i zagwarantować komfort poruszania się po nim. Z pomocą przyjdą Wam zatem praktyczne deski kompozytowe lub naturalne drewno.

grill w ogrodzie gdzie ustawić

Przyjemny kącik grillowy – stwórzcie go z Miloo Home

Kiedy wybierzecie już odpowiednie miejsce na grilla, staniecie przed wyborem poszczególnych elementów aranżacji. Do kluczowych aspektów będą należały: palenisko, meble ogrodowe oraz różnego rodzaju dodatki i dekoracje. Przyjrzyjmy się wszystkim składowym po kolei, nawiązując do wybranych produktów z bogatej oferty Miloo Home.

Grille – gazowe, węglowe, elektryczne i inne

Niewątpliwie najważniejszy element każdego kącika grillowego stanowi samo palenisko. Na rynku znajdziecie całe mnóstwo różnych wariantów, spośród których z łatwością wybierzecie ten spełniający wszystkie Wasze potrzeby. Tradycyjne rozwiązanie stanowią oczywiście grille węglowe. Pozwalają one w pełni poczuć klimat biesiadowania, obejmujący charakterystyczny zapach oraz... trudy i znoje rozpalania ognia.

Jeśli jednak zależy Wam na tym, aby unoszący się w powietrzu dym nie przeszkadzał sąsiadom, zawsze możecie zastąpić klasyczne palenisko grillem elektrycznym bądź gazowym. Ten pierwszy okaże się bezpieczniejszy w użytkowaniu i tańszy w zakupie, a ten drugi nieco bardziej ekonomiczny w eksploatacji. Na takie alternatywy warto zdecydować się także wtedy, gdy dysponujecie ogrodem o niewielkiej powierzchni i zamierzacie urządzić strefę jadalnianą w pobliżu grilla.

W Miloo Home chcemy zwrócić Waszą uwagę na uniwersalne rozwiązanie w postaci nowoczesnych palenisk ogrodowych. Opalane są one zazwyczaj drewnem, co pozytywnie wpływa zarówno na smak, jak i zapach przyrządzanych potraw. Niektóre modele wyposażone są w duży rusz pozwalający na grillowanie, ale z powodzeniem zrobicie w nich także ognisko lub po prostu wykorzystacie je jako klimatyczne źródło ciepła w chłodniejszy wieczór.

 1. Palenisko ogrodowe Ovo Fuego śr. 32x57 cmPalenisko ogrodowe Ovo Fuego śr. 32x57 cm
  Palenisko ogrodowe Ovo Fuego śr. 32x57 cm
  Special Price 316,00 zł Regular Price 395,00 zł
 1. Palenisko ogrodowe Alto 30x30x90 cmPalenisko ogrodowe Alto 30x30x90 cm
  Palenisko ogrodowe Alto 30x30x90 cm
  Special Price 552,00 zł Regular Price 690,00 zł

Meble ogrodowe

Cała przyjemność grillowania polega nie na samym przyrządzaniu jedzenia, ale na wspólnym spędzaniu czasu i spożywaniu posiłku. W Waszym ogrodzie nie może więc zabraknąć zestawu mebli, składającego się z dużego stołu oraz wygodnych siedzeń. Ich projekty powinny oczywiście pasować do estetyki, w jakiej zdecydujecie się urządzić miejsce na grilla.

 1. Stół Ovo 100x100x75 cm Stół Ovo 100x100x75 cm
  Stół Ovo 100x100x75 cm
  Special Price 3 999,20 zł Regular Price 4 999,00 zł
 1. Krzesło ogrodowe Nevali 55x55x77 cm Krzesło ogrodowe Nevali 55x55x77 cm
  Krzesło ogrodowe Nevali 55x55x77 cm
  Special Price 2 072,00 zł Regular Price 2 590,00 zł

Jeśli celujecie w styl rustykalny, polecamy Wam na przykład stół obiadowy Breeze lub stolik Ovo, do których dostawicie krzesła Tori bądź Nevali. W estetyce prowansalskiej świetnie odnajdzie się z kolei model Laura lub Clifton, a także siedzenia Kampala White. Jeżeli jednak należycie do zwolenników rozwiązań nowoczesnych, przyda Wam się stół z tacą obrotową Barcelona albo blat Teo, uzupełnione o fotele obiadowe Marina.

 1. Biały stół ogrodowy Laura 200x100x76cmBiały stół ogrodowy Laura 200x100x76cm
  Biały stół ogrodowy Laura 200x100x76cm
  Special Price 3 432,00 zł Regular Price 4 290,00 zł

Wybierając meble do ogrodu, stawiajcie na zestawy gwarantujące wygodne spożywanie posiłków. W przestrzeni grillowej unikajcie raczej stolików kawowych i głębokich sof, ponieważ utrudnią Wam one jedzenie. Jeśli marzy Wam się jednak taki komplet, przeznaczcie na niego inne miejsce – na przykład taras lub balkon.

Akcesoria i dekoracje

Aby umilić sobie grillowanie na świeżym powietrzu, warto zadbać o właściwą otoczkę. Chodzi oczywiście o funkcjonalne dodatki oraz nastrojowe dekoracje. Czego nie powinno zabraknąć w Waszym ogrodzie?

Bez wątpienia przyda Wam się pojemna skrzynia na przybory i akcesoria służące do grillowania. Mowa choćby o węglu, podpałkach i praktycznych narzędziach. Pojemnik tego typu może być wykonany na przykład z wytrzymałego technorattanu, dzięki czemu świetnie sprawdzi się w trudnych warunkach atmosferycznych, a dodatkowo wzbogaci wystrój przestrzeni.

Możecie też zamontować niewielki regał lub półki na zewnętrznej ścianie domu. To jednak rozwiązanie, które najlepiej sprawdzi się w przypadku grilla elektrycznego, ustawionego blisko budynku. Model na węgiel musiałby się bowiem znaleźć w pewnej odległości od miejsca, gdzie przechowywać będziecie wszelkie niezbędne akcesoria.

Na koniec zajmijmy się jeszcze dekoracjami, czyli niepozornymi dodatkami mającymi ogromny wpływ na samopoczucie osób spotykających się przy grillu. Aby zadbać o odpowiedni klimat, postawcie na ogrodowe pochodnie lub ozdobne lampiony. Zapewnią Wam one nastrojowe oświetlenie podczas ciepłych, letnich wieczorów. Nie zapominajcie również o roślinach, które powinny królować w każdym ogrodzie! Otoczcie się krzewami, bylinami oraz pnączami, ale zróbcie też dobry użytek z kwiatów doniczkowych.

Jakkolwiek zdecydujecie się urządzić swoje miejsce na grilla, wszelkie niezbędne produkty znajdziecie w szerokiej ofercie Miloo Home. Wybierzcie odpowiadające Wam palenisko, a następnie uzupełnijcie aranżację wygodnymi meblami i praktycznymi dodatkami. Sezon grillowy czas zacząć!