niebieska sypialnia

Niebieska sypialnia – relaks w odcieniach błękitu

Niebieski to kolor spokoju, ale jego wyciszająca aura sprzyja również kreatywności i budowaniu w sobie innowacyjnych sposobów myślenia. Niebieska sypialnia to zatem nie tylko miejsce, w którym można nabrać sił na kolejny dzień, ale również przestrzeń, w której można obudzić w sobie świeże, kompletnie inne spojrzenie na wiele rzeczy. Niebieski kolor jest również motywem wielu różnych stylów aranżacyjnych, zatem z jego udziałem można stworzyć prawdziwie piękną sypialnię. Opowiadamy o tym w naszym poradniku.

Niebieska sypialnia – romantyczne wnętrze

Kolor niebieski może być podstawą sypialni w kilku różnych stylach aranżacyjnych. I choć jako pierwszy przychodzi na myśl styl marynistyczny, ze swoimi biało-niebieskimi meblami i dodatkami, warto zwrócić uwagę również na styl romantyczny. To połączenie przestrzeni pełnej delikatności i ciepła z ogromem świeżości, jaki wnoszą do wnętrz ściany, meble lub dodatki w kolorze niebieskim. To aranżacja doskonała dla tych, którzy tworzą swój azyl do odpoczynku, a w pomieszczeniach najbardziej cenią sobie spokój i ten szczególny rodzaj harmonii, który sprawia, że robi się błogo.

Niebieskie odcienie można przemycać do romantycznego wnętrza na kilka różnych sposobów. Możesz urządzić niebieską sypialnię używając jedynie dodatków, a kolorem bazowym postanie wówczas biel lub delikatne beże, czy jasne szarości. Możesz stworzyć również niebieski, aranżacyjny total look, w ramach którego pojawią się niebieskie ściany, a białe lub beżowe meble będą do nich jedynie dodatkiem. To Ty decydujesz o tym, jak ma wyglądać wnętrze sypialni. Zwróć jednak uwagę, by choć w części było spójne z resztą wystroju domu. Na tej podstawie zdecyduj, którą z aranżacyjnych dróg pójdziesz, by powstała Twoja piękna, niebieska sypialnia.

sypialnia w kolorze niebieskim

Meble i dodatki do niebieskiej sypialni

Meble i dodatki w niebieskim kolorze mogą się pojawić we wnętrzu zarówno z niebieskimi, jak i kontrastowymi ścianami. Wiele zależy od tego, jaki efekt chcesz uzyskać. Pamiętaj jednak, by od początku trzymać się jednej koncepcji.

Niebieska sypialnia w ciemnych odcieniach

Meble i dodatki mogą kontrastować bardzo ciemne – czarne lub granatowe – ściany sypialni. Wybieraj wówczas dodatki, które odrobinę złagodzą wygląd pomieszczenia i sprawią, że stanie się optycznie przyjemne. Niezwykle oryginalny fotel bujany Lieslie w nieco jaśniejszym odcieniu niebieskiego, może być doskonałym wyborem.

Staraj się zwracać uwagę również na temperaturę koloru. Niebieski ma wiele odcieni i może się okazać, że pozornie podobne do siebie kolory mocno się gryzą. Dlatego zwracaj uwagę na to, czy w Twoich wnętrzach pojawia się czysty niebieski w postaci kobaltu, czy też oryginalny turkus. Staraj się utrzymywać koncepcję w ramach której i ściany, i meble w niebieskiej sypialni pochodzą z tej samej palety odcieni. Fotel Lovis jest przykładem mebla w odcieniach pięknego turkusu. Taki kolor bez obaw możesz łączyć ze złotymi dodatkami i jasnobrązowymi meblami.

Niebieska sypialnia w jasnych odcieniach

Możesz również kontrastować ściany z pomocą jasnych mebli. Wspaniale sprawdzi się tu mocno marynistyczna seria mebli East Hampton. Białe łóżko i białe szafki nocne możesz zestawić z fotelem lub pufem w błękitnych lub kobaltowych odcieniach. Niebieski w takich aranżacjach powinien być czysty i świeży. Błękit można wprowadzić do sypialni w bardzo prosty sposób. Stawiaj na niebieskie dodatki w tym odcieniu, jak poduszka Bellagio lub niebieską pościel. Poszewka na kołdrę Oxford będzie idealnym, wspaniale uniwersalnym wyborem.

 1. Szafka nocna East Hampton 50x40x70cmSzafka nocna East Hampton 50x40x70cm
  Szafka nocna East Hampton 50x40x70cm
  Special Price 1 492,50 zł Regular Price 1 990,00 zł
 1. Fotel Lovis 58x66x78cmFotel Lovis 58x66x78cm
  Fotel Lovis 58x66x78cm
  Special Price 445,00 zł Regular Price 890,00 zł
 1. Fotel bujany Lieslie niebieski 90x102x85cmFotel bujany Lieslie niebieski 90x102x85cm
  Fotel bujany Lieslie niebieski 90x102x85cm
  Special Price 2 062,50 zł Regular Price 2 750,00 zł

Niebieska sypialnia i brąz

Nic nie stoi na przeszkodzie, by niebieska sypialnia była ubrana również w brązowy kolor, zwłaszcza ten w łagodniejszych odcieniach. Możesz go wprowadzić za pomocą ramy łóżka. Stanowi ona podstawę sypialni i stwarza potencjał aranżacyjny, dając możliwość stawiania na dodatki zarówno w kolorze niebieskim, jak i jasno-brązowym.

Jeżeli marzą Ci się bardziej klasyczne, ciemniejsze odcienie brązu, zestawiaj je z kolorem granatowym. Sprawdzą się wówczas granatowe ściany - pamiętaj jednak, by nie malować całego pomieszczenia na tak zdecydowany kolor. Obok takich ścian – brązowe meble i granatowe dodatki. Pled Oregon Blue, zestawiony z ozdobnymi poduszkami Rough Linen Blue, to w tym przypadku wybór doskonały.

Niebieska sypialnia – aranżacje

Jeśli chcesz zaaranżować swoją niebieską sypialnię, zacznij od wyboru motywu przewodniego. Nie warto liczyć tu na przypadkowość, bo najprawdopodobniej wnętrze stanie się chaotyczne i niespójne. Zdecyduj zatem, czy Twoja niebieska sypialnia będzie nawiązywać do stylu romantycznego, marynistycznego, czy może jednak klasycznego z domieszką glamour? Wiele zależy od tego, jakie meble i dodatki wybierzesz.

Kolor niebieski w marynistycznej sypialni

Jest ona bardzo prosta w urządzeniu, a jednocześnie świeża, przyjemna dla oka i niewątpliwie sprzyjająca odpoczynkowi i kreatywności. Przyda się jedna niebieska ściana i nic nie stoi na przeszkodzie, by pomalować ją w charakterystyczne pasy. Co ciekawe, kolor niebieski nie musi się tu pojawiać na meblach. Wystarczy kilka dodatków, by podkreślić jego obecność. Wybierz białą ramę łóżka i białe szafki nocne, by podkreślić nadmorski charakter Twojej sypialni. Stoliki nocne Cape Town i łóżko Long Island będą stanowić doskonałą drużynę. Całość będzie wyglądać jak ciągle skąpana w słońcu przestrzeń, która zaprasza do odpoczynku, ale i twórczego działania.

Śmiało możesz wprowadzić do aranżacji również odrobinę beżu i to w naturalnym wydaniu. Postaw na dodatki w postaci lampionów i latarni, do których przymocowane są charakterystyczne sznurki, by nawiązywały do nadmorskiego ducha sypialni. Idealnym wyborem będzie latarenka bambusowa. Możesz pozwolić sobie również na jasno-brązowy dywan, np. z juty. Taka aranżacja zachwyca oryginalnością, nie wpisując się w kanon prostych i grzecznych wystrojów sypialnianych. Jest to jednocześnie mniej zobowiązująca aranżacja, co możesz pokazywać na elementach dekoracyjnych, wykonanych z naturalnych materiałów. Dla podkręcenia jej nadmorskiego charakteru możesz postawić również na pasiatą pościel, na której znajdą się odcienie niebieskiego.

błękitna sypialnia

Kolor niebieski w klasycznej sypialni

Niebieskie dodatki i meble mogą tworzyć również bardzo klasyczną sypialnię, która dla odmiany będzie ciemna, wprowadzając intymną, spokojną atmosferę. Odcieni niebieskiego jest wiele, ale w tym konkretnym przypadku warto skupić się na tych ciemniejszych, np. granatowym lub atramentowym. Ściany w takim kolorze wspaniale zagrają ze stylowym wnętrzem, złożonym z brązowej ramy łóżka i brązowej komody. Klasyka w postaci komody Pero sprawdzi się w tym przypadku doskonale. Pamiętaj, że rama łóżka nie musi być drewniana. Równie dobrze może mieć miękkie obicie, co złagodzi optycznie całą aranżację i nada jej bardziej wypoczynkowego charakteru. Zerknij na łóżko Gleann, które może być podstawą takiej aranżacji.

Wnętrze możesz rozjaśnić białymi dodatkami, np. w postaci osłonek na donice lub poduszek, które będą zdobiły zaścielone łóżko. O osłonkach wspominamy tu nieprzypadkowo, bo aranżacja będzie pełna, jeśli pojawi się w niej dużo roślin. Ponieważ jest to sypialnia, warto skupiać się na roślinach miękkich, których liście mają ciemnozielony odcień. Umieszczone w brązowych osłonkach będą nawiązywać do klimatu sypialni, a jednocześnie pięknie współgrać z atramentowym niebieskim i podkreślać kolor ścian. W tak spokojnej sypialni odpoczynek jest absolutnie wspaniały i efektywny.

 1. Stolik nocny Cape Town 60x40x50 cmStolik nocny Cape Town 60x40x50 cm
  Stolik nocny Cape Town 60x40x50 cm
  Special Price 1 113,00 zł Regular Price 1 590,00 zł
 1. Łóżko Long Island 178x214x109 cmŁóżko Long Island 178x214x109 cm
  Łóżko Long Island 178x214x109 cm
  Special Price 3 742,50 zł Regular Price 4 990,00 zł

Odcienie niebieskiego w sypialniach Miloo Home

Sypialnie w kolorze blue (lub przynajmniej z jego dodatkiem) będą sprzyjać relaksowi, a jednocześnie zachwycać swoją oryginalnością. Kolor wody, spokoju, kreatywności i świeżości warto ująć w aranżacji sypialni, by zapewnić sobie efektywny odpoczynek w pięknych okolicznościach. Odcienie niebieskiego znajdziesz na meblach i dodatkach dostępnych w Miloo Home. Inspiruj się, szukaj innowacji, twórz aranżacje, które będą do końca Twoje. Ozdabiaj je klasyczną bielą, ciekawymi brązami i uzupełniaj zielenią. Niech budzą nieustanny zachwyt!