niebieska sypialnia

Niebieska sypialnia – relaks w odcieniach błękitu

Niebieski to kolor spokoju, ale jego wyciszająca aura sprzyja również kreatywności i budowaniu w sobie innowacyjnych sposobów myślenia. Niebieska sypialnia to zatem nie tylko miejsce, w którym można nabrać sił na kolejny dzień, ale również przestrzeń, w której można obudzić w sobie świeże, kompletnie inne spojrzenie na wiele rzeczy. Niebieski kolor jest również motywem wielu różnych stylów aranżacyjnych, zatem z jego udziałem można stworzyć prawdziwie piękną sypialnię. Opowiadamy o tym w naszym poradniku.

Niebieska sypialnia – romantyczne wnętrze

Kolor niebieski może być podstawą sypialni w kilku różnych stylach aranżacyjnych. I choć jako pierwszy przychodzi na myśl styl marynistyczny, ze swoimi biało-niebieskimi meblami i dodatkami, warto zwrócić uwagę również na styl romantyczny. To połączenie przestrzeni pełnej delikatności i ciepła z ogromem świeżości, jaki wnoszą do wnętrz ściany, meble lub dodatki w kolorze niebieskim. To aranżacja doskonała dla tych, którzy tworzą swój azyl do odpoczynku, a w pomieszczeniach najbardziej cenią sobie spokój i ten szczególny rodzaj harmonii, który sprawia, że robi się błogo.

Niebieskie odcienie można przemycać do romantycznego wnętrza na kilka różnych sposobów. Możesz urządzić niebieską sypialnię używając jedynie dodatków, a kolorem bazowym postanie wówczas biel lub delikatne beże, czy jasne szarości. Możesz stworzyć również niebieski, aranżacyjny total look, w ramach którego pojawią się niebieskie ściany, a białe lub beżowe meble będą do nich jedynie dodatkiem. To Ty decydujesz o tym, jak ma wyglądać wnętrze sypialni. Zwróć jednak uwagę, by choć w części było spójne z resztą wystroju domu. Na tej podstawie zdecyduj, którą z aranżacyjnych dróg pójdziesz, by powstała Twoja piękna, niebieska sypialnia.

sypialnia w kolorze niebieskim

Meble i dodatki do niebieskiej sypialni

Meble i dodatki w niebieskim kolorze mogą się pojawić we wnętrzu zarówno z niebieskimi, jak i kontrastowymi ścianami. Wiele zależy od tego, jaki efekt chcesz uzyskać. Pamiętaj jednak, by od początku trzymać się jednej koncepcji.

Niebieska sypialnia w ciemnych odcieniach

Meble i dodatki mogą kontrastować bardzo ciemne – czarne lub granatowe – ściany sypialni. Wybieraj wówczas dodatki, które odrobinę złagodzą wygląd pomieszczenia i sprawią, że stanie się optycznie przyjemne. Niezwykle oryginalny fotel bujany Lieslie w nieco jaśniejszym odcieniu niebieskiego, może być doskonałym wyborem.

Staraj się zwracać uwagę również na temperaturę koloru. Niebieski ma wiele odcieni i może się okazać, że pozornie podobne do siebie kolory mocno się gryzą. Dlatego zwracaj uwagę na to, czy w Twoich wnętrzach pojawia się czysty niebieski w postaci kobaltu, czy też oryginalny turkus. Staraj się utrzymywać koncepcję w ramach której i ściany, i meble w niebieskiej sypialni pochodzą z tej samej palety odcieni. Fotel Lovis jest przykładem mebla w odcieniach pięknego turkusu. Taki kolor bez obaw możesz łączyć ze złotymi dodatkami i jasnobrązowymi meblami.

Niebieska sypialnia w jasnych odcieniach

Możesz również kontrastować ściany z pomocą jasnych mebli. Wspaniale sprawdzi się tu mocno marynistyczna seria mebli East Hampton. Białe łóżko i białe szafki nocne możesz zestawić z fotelem lub pufem w błękitnych lub kobaltowych odcieniach. Niebieski w takich aranżacjach powinien być czysty i świeży. Błękit można wprowadzić do sypialni w bardzo prosty sposób. Stawiaj na niebieskie dodatki w tym odcieniu, jak poduszka Bellagio lub niebieską pościel. Poszewka na kołdrę Oxford będzie idealnym, wspaniale uniwersalnym wyborem.

Niebieska sypialnia i brąz

Nic nie stoi na przeszkodzie, by niebieska sypialnia była ubrana również w brązowy kolor, zwłaszcza ten w łagodniejszych odcieniach. Możesz go wprowadzić za pomocą ramy łóżka. Stanowi ona podstawę sypialni i stwarza potencjał aranżacyjny, dając możliwość stawiania na dodatki zarówno w kolorze niebieskim, jak i jasno-brązowym.

Jeżeli marzą Ci się bardziej klasyczne, ciemniejsze odcienie brązu, zestawiaj je z kolorem granatowym. Sprawdzą się wówczas granatowe ściany - pamiętaj jednak, by nie malować całego pomieszczenia na tak zdecydowany kolor. Obok takich ścian – brązowe meble i granatowe dodatki. Pled Oregon Blue, zestawiony z ozdobnymi poduszkami Rough Linen Blue, to w tym przypadku wybór doskonały.

Niebieska sypialnia – aranżacje

Jeśli chcesz zaaranżować swoją niebieską sypialnię, zacznij od wyboru motywu przewodniego. Nie warto liczyć tu na przypadkowość, bo najprawdopodobniej wnętrze stanie się chaotyczne i niespójne. Zdecyduj zatem, czy Twoja niebieska sypialnia będzie nawiązywać do stylu romantycznego, marynistycznego, czy może jednak klasycznego z domieszką glamour? Wiele zależy od tego, jakie meble i dodatki wybierzesz.

Kolor niebieski w marynistycznej sypialni

Jest ona bardzo prosta w urządzeniu, a jednocześnie świeża, przyjemna dla oka i niewątpliwie sprzyjająca odpoczynkowi i kreatywności. Przyda się jedna niebieska ściana i nic nie stoi na przeszkodzie, by pomalować ją w charakterystyczne pasy. Co ciekawe, kolor niebieski nie musi się tu pojawiać na meblach. Wystarczy kilka dodatków, by podkreślić jego obecność. Wybierz białą ramę łóżka i białe szafki nocne, by podkreślić nadmorski charakter Twojej sypialni. Stoliki nocne Cape Town i łóżko Long Island będą stanowić doskonałą drużynę. Całość będzie wyglądać jak ciągle skąpana w słońcu przestrzeń, która zaprasza do odpoczynku, ale i twórczego działania.

Śmiało możesz wprowadzić do aranżacji również odrobinę beżu i to w naturalnym wydaniu. Postaw na dodatki w postaci lampionów i latarni, do których przymocowane są charakterystyczne sznurki, by nawiązywały do nadmorskiego ducha sypialni. Idealnym wyborem będzie latarenka bambusowa. Możesz pozwolić sobie również na jasno-brązowy dywan, np. z juty. Taka aranżacja zachwyca oryginalnością, nie wpisując się w kanon prostych i grzecznych wystrojów sypialnianych. Jest to jednocześnie mniej zobowiązująca aranżacja, co możesz pokazywać na elementach dekoracyjnych, wykonanych z naturalnych materiałów. Dla podkręcenia jej nadmorskiego charakteru możesz postawić również na pasiatą pościel, na której znajdą się odcienie niebieskiego.

błękitna sypialnia

Kolor niebieski w klasycznej sypialni

Niebieskie dodatki i meble mogą tworzyć również bardzo klasyczną sypialnię, która dla odmiany będzie ciemna, wprowadzając intymną, spokojną atmosferę. Odcieni niebieskiego jest wiele, ale w tym konkretnym przypadku warto skupić się na tych ciemniejszych, np. granatowym lub atramentowym. Ściany w takim kolorze wspaniale zagrają ze stylowym wnętrzem, złożonym z brązowej ramy łóżka i brązowej komody. Klasyka w postaci komody Pero sprawdzi się w tym przypadku doskonale. Pamiętaj, że rama łóżka nie musi być drewniana. Równie dobrze może mieć miękkie obicie, co złagodzi optycznie całą aranżację i nada jej bardziej wypoczynkowego charakteru. Zerknij na łóżko Gleann, które może być podstawą takiej aranżacji.

Wnętrze możesz rozjaśnić białymi dodatkami, np. w postaci osłonek na donice lub poduszek, które będą zdobiły zaścielone łóżko. O osłonkach wspominamy tu nieprzypadkowo, bo aranżacja będzie pełna, jeśli pojawi się w niej dużo roślin. Ponieważ jest to sypialnia, warto skupiać się na roślinach miękkich, których liście mają ciemnozielony odcień. Umieszczone w brązowych osłonkach będą nawiązywać do klimatu sypialni, a jednocześnie pięknie współgrać z atramentowym niebieskim i podkreślać kolor ścian. W tak spokojnej sypialni odpoczynek jest absolutnie wspaniały i efektywny.

Odcienie niebieskiego w sypialniach Miloo Home

Sypialnie w kolorze blue (lub przynajmniej z jego dodatkiem) będą sprzyjać relaksowi, a jednocześnie zachwycać swoją oryginalnością. Kolor wody, spokoju, kreatywności i świeżości warto ująć w aranżacji sypialni, by zapewnić sobie efektywny odpoczynek w pięknych okolicznościach. Odcienie niebieskiego znajdziesz na meblach i dodatkach dostępnych w Miloo Home. Inspiruj się, szukaj innowacji, twórz aranżacje, które będą do końca Twoje. Ozdabiaj je klasyczną bielą, ciekawymi brązami i uzupełniaj zielenią. Niech budzą nieustanny zachwyt!