nowoczesny balkon

Nowoczesny balkon – zaaranżuj go!

Wygląd balkonu ma ogromne znaczenie, dlatego tak ważne jest, by w jego stylu grała jakaś przewodnia nuta, dzięki której będzie charakterystyczny i ciekawy. Balkon w stylu nowoczesnym może okazać się wspaniałym miejscem do spędzania czasu na świeżym powietrzu, a jego urządzenie jest łatwiejsze i przyjemniejsze, niż może się wydawać. Nowoczesny balkon z Miloo Home to wygoda, oryginalność, szczypta ekstrawagancji i przestrzeń na przepływy pozytywnej energii. Zaaranżuj go razem z nami!

Nowoczesny balkon – klasyczne miejsce relaksu

Wyróżniki nowoczesnego balkonu to przede wszystkim przejrzystość, prostota, ale również odrobina finezyjności, dzięki której pojawia się w tej przestrzeni pewien rodzaj lekkości i wolności. By urządzić balkon nowoczesny nie potrzebujesz wiele: wystarczy określenie motywu przewodniego, zgodnie z którym powstanie cała aranżacja.

Pamiętaj jednak, że nowoczesny balkon to miejsce, w którym swobodnie możesz wykorzystywać pokłady swojej kreatywności. Wskazane są ciekawe połączenia kolorów, wykorzystywanie materiałów o różnych fakturach, ale przy tym również szukanie inspiracji w naturze: jej kolorach, zapachach i dobru, które ze sobą niesie. To właśnie dlatego, jeśli chcesz urządzić balkon z prawdziwego zdarzenia, powinny się na nim pojawić naturalne materiały w dowolnie wybranej kolorystyce.

Jak urządzić balkon w nowoczesnym stylu? Dobierz odpowiednie kolory!

Nie musisz jednak stronić od barw intensywnych, nowoczesnych (np. odrobina neonów), czy też łączenia ze sobą kolorów, które w żadnym innym balkonowym wydaniu nie mogłyby się sprawdzić. Z pewnością pomoże Ci koło barw, zgodnie z którym dobierzesz kolory z przeciwnych biegunów po to, by mieć pewność, że to doskonałe połączenia. Wiele zależy jednak od tego, czy urządzasz duży, czy mały balkon. Zdominowanie takiej przestrzeni intensywnymi kolorami nie jest trudne i miej to na uwadze, kiedy sięgniesz po najciekawsze barwy z palety.

nowoczesny balkon aranżacje

Nowoczesny balkon – jak potraktować dostępną przestrzeń?

Nowoczesność niewątpliwie rządzi się swoimi prawami, choć masz tu ogromne pole do popisu, jeśli chodzi o organizację przestrzeni. Niektórzy stawiają na nowoczesny balkon w minimalistycznym stylu, na którym to „mniej znaczy więcej”. Wówczas panuje tu optyczny ład i harmonia, wszystkie rzeczy znajdują się na swoich miejscach i widać to już na pierwszy rzut oka. Minimalizm z nowoczesnością ma wiele wspólnego, jednak nie jest to jedyna droga do uzyskania aranżacji nowoczesnej na balkonie. Jeśli bowiem lepiej czujesz się w przestrzeni, w której panuje zaplanowany nieład, a cała aranżacja jest optycznie miękka i przytulna – łatwo osiągniesz taki efekt z pomocą tekstyliów. Wykorzystując na balkonie poduszki, pledy, koce, czy dywany możesz sprawić, że w ciągu kilku minut z minimalistycznego zakątka przemieni się on w prawdziwie artystyczną oazę.

Jakie meble wybrać na balkon nowoczesny?

Ogromnym plusem nowoczesnych aranżacji jest to, że w zakresie wyboru mebli jest niemal pełna dowolność. Nowoczesny balkon będą wyróżniały przede wszystkim dodatki i to one nadadzą charakteru meblom, które wybierzesz. Dlatego bez obaw możesz decydować się zarówno na klasyczne drewno, jak i meble rattanowe, czy też meble z różnego rodzaju plecionek. Na nowoczesnym balkonie nie ma również ograniczeń, jeśli chodzi o kolorystykę mebli. Sprawdzi się tu zarówno klasyczny, drewniano-czarny zestaw mebli ogrodowych OVO Mini, jak i zachwycające kolorystyczne połączenia zestawu IVY Mini. W pierwszym przypadku stonowane kolory nadadzą całej aranżacji stylu i smaku, z kolei zestaw IVY to doskonały wybór dla kogoś, kto nie wyobraża sobie udanej aranżacji bez wysmakowanych połączeń kolorystycznych.

Nie tylko krzesła i stoły

Na nowoczesnym balkonie nie może zabraknąć mebli, które najlepiej podkreślą wypoczynkowy charakter tego miejsca. Dlatego rozmaite pufy, leżaki oraz huśtawki dodadzą aranżacji stylu, a jednocześnie staną się dodatkowym miejscem do spędzenia kilku miłych chwil relaksu. Pamiętaj o właściwym wyborze takich mebli – nie zawsze jest możliwość zamontowania na balkonie klasycznej, wiszącej huśtawki. Może to ograniczać choćby brak miejsca do zamontowania specjalnego zestawu z hakiem. Wówczas doskonałym rozwiązaniem są fotele ogrodowe, które podwieszane są na specjalnej, skompletowaniem z siedziskiem obręczy. Takie huśtawki, otoczone lampionami i kilkoma donicami z kwiatami i delikatną trawą, zawsze podnoszą wartość estetyczną całej aranżacji i zdecydowanie warto na nie stawiać.

Jakie dodatki do mebli balkonowych w nowoczesnym stylu?

Warto jednak pamiętać, że meble są Twoją bazą, kiedy urządzasz balkon. Od nich będzie zależało, jak będą wyglądały balkonowe dodatki i dekoracje. Wskazane jest bowiem, by dopasowywać je do siebie zgodnie z określonym kierunkiem: kontrastu lub monochromatyczności (harmonizacji wszystkich kolorów). Aby balkony i tarasy mogły stać się miejscem prawdziwego, relaksującego odpoczynku, warto te aranżacje dokładnie zaplanować. Pamiętaj również o wybieraniu mebli ogrodowych najwyższej jakości. Jeśli zdobią balkon lub taras, oznacza to, że często narażone są na deszcz lub ostre słońce w ciepłe dni.

Nowoczesny taras – aranżacje by Miloo Home

Niech Twój balkon rozkwitnie i cieszy Cię już od wczesnej wiosny do późnej jesieni. Wykorzystując inspiracje Miloo Home stworzysz przestrzeń pełną uroku, ciekawych aranżacyjnych smaczków, ale również klasy i stylu. To ważne, ponieważ balkon jest nieodłączną częścią mieszkania i w słoneczne dni możesz chcieć odpoczywać na nim równie często, jak w salonie.

balkon w stylu nowoczesnym

Jak urządzić balkon pełny kolorów?

Jedną z dróg do stworzenia aranżacji nowoczesnej jest posiłkowanie się dostępną paletą kolorów. Bez obaw możesz stosować kolory intensywne i charakterystyczne, nawet neony. Wyjątkowym przyjacielem takich aranżacji jest zestaw IVY Mini. Do kolorowych, pięknie splecionych foteli ogrodowych możesz dobrać zestaw stolików kawowych Piper Isla, które dodatkowo podkreślą Twoje zamiłowanie do podążania za tym, co żywe i radosne. Ich trzy różne kolory mobilizują do dobierania równie żywych dodatków.

Możesz tworzyć balkonową aranżację wykorzystując pledy i poduszki z ciekawymi, roślinnymi printami lub haftami. Nie zapominaj również o oświetleniu, który z powodzeniem mogą stanowić szklane lub rattanowe lampiony. A ponieważ balkon to mały fragment ogrodu, nie może na nim zabraknąć także roślin. Swoją drogą, doniczki są doskonałym sposobem na podkreślenie kolorystycznej różnorodności takich miejsc. Możesz zdobić nimi nie tylko podłogę, ale również balustrady swojego balkonu.

Ciekawym rozwiązaniem na balkon pełen kolorów jest również dywan lub chodnik z wodoodpornej tkaniny, na którym znajdą się charakterystyczne, kolorowe wzory. Bardzo często taki dodatek zbliża balkonową aranżację do stylu boho, jednak swobodnie można ją połączyć z nurtem nowoczesnym, ponieważ efekt może się okazać naprawdę zachwycający.

Elegancki balkon w nowoczesnym wydaniu

Nowoczesność może przybrać również formę elegancką, a najlepszym tego przykładem jest zestaw mebli ogrodowych Kampala Mini. Dwa fotele, których siłą jest użyty w projekcie kontrast – jasne siedziska i ciemne stelaże. Doskonale współgra z nimi minimalistyczny, ciemny stolik kawowy na wysokich nogach. To wspaniała baza do zbudowania aranżacji jasnymi dodatkami. Wśród nich powinien znaleźć się wodoodporny dywan, szklane lub kamienne flakony i donice na kwiaty, a także obowiązkowo lampiony, ponieważ światło w takich miejscach gra kluczową rolę. Pamiętaj, że łatwo osiągnąć elegancki wygląd przestrzeni, jeśli posłużymy się prostymi roślinami. Wśród tych, które zdobią elegancki balkon nowoczesny z powodzeniem mogą się również znaleźć dekoracyjne trawy.

W Miloo Home są Twoje inspiracje. Nasze bezkompromisowe podejście do jakości, ale również miłość do poszczególnych nurtów aranżacyjnych sprawiają, że tworzymy przestrzenie, obok których nie można przejść obojętnie. Inspiruj się razem z nami i uczyń swój dom piękniejszym!

Przeczytaj również: