nowoczesny ogród

Nowoczesny ogród — urządźcie go z Miloo Home!

Choć ogród można urządzić w wielu różnych stylach — np. angielskim, japońskim czy rustykalnym — to wybór projektantów bardzo często pada na estetykę nowoczesną. Przemawiają za tym przede wszystkim walory praktyczne, ale też bardzo wszechstronny charakter tego rozwiązania. Jeśli chcecie zastosować je na swojej działce, koniecznie zapoznajcie się z naszym poradnikiem na temat aranżacji ogrodu nowoczesnego!

Ogród nowoczesny — miejsce, w którym odpoczniecie!

Ogrody nowoczesne zachwycają swoją prostotą, która idzie w parze z elegancją. Stanowią tym samym miejsca sprzyjające relaksowi i spotkaniom w gronie rodziny. Odznaczają się zazwyczaj dużymi, otwartymi przestrzeniami, co pozwala odetchnąć po całym dniu spędzonym w ciasnych biurach czy na zatłoczonych ulicach.

Elegancki wystrój ogrodu nowoczesnego zachęca do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Przestrzeń gwarantuje też wygodę i cechuje się wysokim poziomem funkcjonalności. Jej wyposażenie wykonane jest z solidnych materiałów, toteż nie musicie martwić się wymagającymi warunkami atmosferycznymi.

Warto wspomnieć także o wszechstronnym zastosowaniu stylu nowoczesnego, który ciekawie skomponuje się z wieloma innymi rozwiązaniami architektonicznymi. Niezależnie od bryły budynku czy wystroju wnętrz, na zewnątrz powinniście z łatwością urządzić ogród nowoczesny. Jak to zrobić? Odpowiedzi znajdziecie w dalszej części naszego poradnika!

Jakie meble i dodatki wybrać do nowoczesnego ogrodu?

Urządzanie ogrodu w stylu nowoczesnym należy zacząć od odpowiedniego przygotowania przestrzeni. Szczególną uwagę zwróćcie na nawierzchnię tarasu, w przypadku której macie dość szerokie pole manewru. W aranżacji tego typu znakomicie odnajdą się bowiem zarówno naturalne surowce, jak i tworzywa sztuczne. Dobry użytek zrobicie zatem nie tylko z drewna i kamienia, ale także z desek kompozytowych czy kostki brukowej. Wybierzcie taki rodzaj nawierzchni, który zapewni Wam stabilność mebli ogrodowych i wygodę poruszania się między nimi.

Na wzmiankę zasługuje także kwestia ogrodzenia w nowoczesnej architekturze. Jeśli tylko macie taką możliwość, Wasza posesja powinna być go pozbawiona. Warto ograniczyć się co najwyżej do zasadzenia tuj wzdłuż granicy działki, aby w sztuczny sposób nie zamykać przestrzeni. Im więcej miejsca, tym lepszy projekt ogrodu nowoczesnego.

Kiedy Wasza działka zostanie już odpowiednio przygotowana pod nowoczesny ogród, zajmijcie się tym, co w nim najważniejsze, a więc meblami. Jako że możecie tu swobodnie korzystać z tworzyw sztucznych, warto zrobić z nich dobry użytek. Okażą się one najbardziej wytrzymałym rozwiązaniem, całkowicie odpornym na destrukcyjne czynniki atmosferyczne.

nowoczesny_ogr_d_aran_acje

Do przykładów takich mebli należą choćby zestawy ogrodowe wykonane z technorattanu. Wygląda on jak naturalne włókna palmowe, ale jeszcze lepiej niż one radzi sobie z wilgocią, dużymi amplitudami temperatur czy promieniowaniem UV. Kanapy i leżaki z tego materiału możecie więc bez obaw zostawiać na zewnątrz nawet wtedy, gdy przez długie miesiące zimowe nie korzystacie z ogrodu. Mimo wszystko warto umieścić je przynajmniej pod zadaszeniem, aby tworzywo nie uległo odbarwieniu.

Innym doskonałym rozwiązaniem w ogrodzie nowoczesnym okażą się meble metalowe. One również są wyjątkowo solidne, a przy tym na tyle ciężkie, aby nie przewracały ich silne podmuchy wiatru. Do najczęściej wykorzystywanych materiałów należą aluminium oraz stal. Atrakcyjnie komponują się one ze szkłem, toteż w projektach stołów ogrodowych niejednokrotnie spotkacie się ze szklanymi blatami. Elementy te są wyjątkowo eleganckie, choć mogą okazać się nieco kłopotliwe w utrzymaniu w czystości.

Duże znaczenie będą miały nie tylko materiały wykorzystane do produkcji mebli ogrodowych, ale także sam design produktów. W stylu nowoczesnym mile widziana jest prostota, toteż w przestrzeni królować powinny geometryczne kształty i minimalizm. Stawiajcie na wyposażenie pozbawione zbędnych ozdobników, w którym funkcjonalność wyraźnie dominuje nad formą.

Ta sama zasada znajdzie zresztą zastosowanie w przypadku dekoracji. W nowoczesnych ogrodach próżno szukać ozdobnych skrzynek z kwiatami, efektownych pergoli czy pociesznych figurek podwórkowych gnomów. To miejsce, w którym najważniejszą rolę odgrywa przestrzeń. Aranżację uzupełnijcie więc co najwyżej subtelnymi lampionami czy roślinami w donicach, uważając przy tym, aby nie zajęły zbyt wiele cennego miejsca.

jak urządzić nowoczesny ogród

Aranżacje ogrodu nowoczesnego z Miloo Home

Skoro wiecie już, czym kierować się podczas urządzania nowoczesnych ogrodów, zastanówmy się, jakie dokładnie produkty najlepiej sprawdzą się w takich aranżacjach. Wiele ciekawych propozycji znajdziecie oczywiście w ofercie naszego sklepu internetowego. W Miloo Home czekają na Was między innymi:

 • Fotel z podnóżkiem Lorado — w swoim projekcie łączy drewno i metal, co wraz z geometryczną formą czyni z niego idealne wyposażenie do ogrodu nowoczesnego. Miękka poduszka i podnóżek stanowią zaś elementy, które zapewnią Wam maksimum komfortu podczas wypoczynku na świeżym powietrzu.
 • Krzesło Sunset — odznacza się bardzo prostymi kształtami i żywą kolorystyką, która może urozmaicić nowoczesny ogród. W aranżacjach tego typu dominują bowiem stonowane barwy, takie jak biele, szarości i elegancka czerń.
 • Zestaw ogrodowy Parado — obejmuje minimalistyczne stoliki, elegancką kanapę oraz wygodne fotele. Za sprawą połączenia drewna akacjowego ze sznurkiem komplet ten stanowi kwintesencję stylu nowoczesnego.
 • Zestaw ogrodowy Lantica — składa się z sofy, foteli, podłużnych stolików oraz dodatkowych krzeseł. W ciekawy sposób łączy zróżnicowane materiały, które odznaczają się znakomitą odpornością na eksploatację w trudnych warunkach: białe aluminium, szary sznurek oraz imitujące drewno tworzywo pollywood.
 • Zestaw ogrodowy Beri — dostępny w wariancie jasnym oraz ciemnym, odznacza się prostymi i nieco futurystycznymi projektami kanapy oraz foteli. Za sprawą uniwersalnego charakteru i przyjemnego dla oka designu idealnie sprawdzi się w nowoczesnych aranżacjach.
 1. Zestaw mebli ogrodowych Beri białyZestaw mebli ogrodowych Beri biały
  Zestaw mebli ogrodowych Beri biały
  Special Price 5 999,25 zł Regular Price 7 999,00 zł
 1. Zestaw mebli ogrodowych Beri grafitZestaw mebli ogrodowych Beri grafit
  Zestaw mebli ogrodowych Beri grafit
  Special Price 6 399,20 zł Regular Price 7 999,00 zł

Kiedy już wybierzecie odpowiednie fotele, leżaki i stoliki, możecie zastanowić się nad tym, jak udekorować nowoczesny ogród. Wiecie już, że w kwestii tej należy zachować zdrowy umiar, więc postawcie przede wszystkim na minimalistyczne lampiony lub latarenki, które ustawicie na stoliku czy przy drzwiach do domu. Pamiętajcie też o istotnej roli, jaką odgrywa roślinność. Nie dość, że stanowi ona subtelną ozdobę, to dodatkowo ożywia aranżację swoją zielenią.

Największą popularnością w nowoczesnych ogrodach cieszą się takie rośliny jak:

 • barwinek pospolity,
 • klon palmowy,
 • dereń biały,
 • drzewka bonsai w donicach,
 • krzewy egzotyczne, takie jak kasztanek jastrzębolistny, suchodrzew chiński czy eukaliptus Gunna.

Nowoczesne ogrody łatwo też rozpoznać po zadbanych, rozległych trawnikach. Powinny one cechować się jednolitą powierzchnią i soczyście zielonym kolorem. Aby ich nie niszczyć, warto ułożyć wśród nich ścieżki z kamieni lub betonowych płyt, pozwalające na wygodne poruszanie się po posesji.

Swój ogród nowoczesny urządzicie z Miloo Home!

Styl nowoczesny jest praktyczny, wszechstronny i przyjemny dla oka. Możecie zastosować go w swoim ogrodzie niezależnie od architektury budynku czy rozwiązań wykorzystanych we wnętrzach. Pomogą Wam w tym oczywiście produkty dostępne w asortymencie naszego sklepu internetowego. W Miloo Home czekają na Was zarówno atrakcyjne zestawy sof, foteli i stolików, jak i gustowne dekoracje obejmujące eleganckie donice czy szklane lampiony.

Niezależnie od tego, na jakie produkty się zdecydujecie, ogród nowoczesny zagwarantuje Wam wypoczynek na najwyższym poziomie. Wykorzystajcie więc nasze inspiracje, aby stworzyć piękną i absolutnie wyjątkową aranżację tej przestrzeni!

Przeczytaj również: