salon butelkowa zieleń i złoto

Salon butelkowa zieleń i złoto – ponadczasowa klasyka w odsłonie glamour

Butelkowa zieleń znana jest już od dawna, ponieważ przez dziesięciolecia dominowała w luksusowych rezydencjach i pałacach, głównie w epoce wiktoriańskiej. Wnętrza w kolorze butelkowej zieleni wyróżniają się nutą tajemniczości, choć ich motywem przewodnim jest elegancja i luksus. Połączone ze złotem i kryształami tworzą wyjątkowe przestrzenie w ponadczasowym, klasycznym stylu.

Jak butelkową zieleń wprowadzić do wnętrza salonu? Wybierz się z nami w podróż do wnętrz pełnych klasy, których tajemnicza atmosfera uwidacznia się w każdym meblu i każdym dodatku, jaki jest częścią pięknej kompozycji.

Salon butelkowa zieleń i złoto – ponadczasowe połączenie

Butelkową zielenią nazywamy w odrobinę potoczny sposób bardzo ciemny odcień zielonego koloru, który uchodzi za barwę zimną, przez co niezwykle elegancką. Budują go głównie zimne tony, ale przez to zyskuje na tajemniczości i ma niezwykłą moc wprowadzania do wnętrza eleganckiego, intymnego klimatu.

Aranżacje w kolorze butelkowej zieleni cieszą się niesłabnącą popularnością już od kilku sezonów. Były w stanie zdetronizować kochane przez wielu szarości, miejsca ustępuje im także granat. To efekt tego, że butelkową zieleń płynnie możemy łączyć ze złotem, a to wspaniałe połączenie dla tych, którzy kochają styl glamour.

Butelkowa zieleń w stylu glamour

Po latach panowania prostych i bezpretensjonalnych trendów skandynawskich, kierujemy w stronę wnętrz naszych domów nieco inne oczekiwania. Zadaniem butelkowej zieleni jest odwrócić nieco trend monochromatyczności, a także mocnego kontrastowania wnętrz i wprowadzić w domową przestrzeń aranżacje wyraziste, mocno określone, a jednocześnie łagodne i spójne. Tu pojawia się pierwszy wspólny punkt ze stylem glamour. Aranżacje w kolorze butelkowej zieleni doskonale korespondują z meblami i dodatkami w kolorze złota. To z kolei jest domeną eleganckich, wytwornych, odrobinę nowoczesnych wnętrz glamour. Szlachetny odcień zieleni i wytworność złota sprawiają, że wnętrze jest zespolone, ale nie nudne. Jego wyjątkowość jest tu zobrazowana na kilka sposobów.

złote dodatki do salonu

Jak wprowadzić butelkową zieleń do wnętrza?

Umiar i wyważona ilość intensywnych barw są ważne również tutaj, w przypadku aranżacji określonych i zdecydowanych. Dlatego butelkową zieleń należy wprowadzać do wnętrza, unikając przy tym efektu zielonego „total look”, a skupiając się na tym, by stanowiła element spójnej koncepcji.

 • Zielone ściany – obecna na ścianach butelkowa zieleń wygląda przepięknie, jednak tylko wtedy, kiedy użyjesz jej na części salonowych ścian. Optymalne rozwiązanie to wybór jednej lub dwóch ścian, na której znajdzie się butelkowa zieleń i która zostanie skontrastowana za pomocą złotych dodatków.
 • Zielone meble – wygodne krzesła, kanapy i fotele w butelkowej zieleni to doskonały pomysł. Pamiętaj jednak o koncepcji. Ich pojawienie się na zielonej ścianie nie jest aranżacyjnym błędem, ale będzie dla Ciebie większym wyzwaniem, ponieważ musisz wówczas pamiętać o rozjaśnieniu tej przestrzeni za pomocą dodatków, czy stolika kawowego. Zielone meble sprawdzają się także na ścianach kontrastujących, wśród których najczęściej wybieranym kolorem jest biel lub bardzo delikatna szarość.
 • Zielone akcenty najczęściej wprowadzane są do wnętrza razem ze złotem, stanowiąc jednocześnie kompozycyjny dodatek do już obecnych w salonie zielonych mebli lub zielonych ścian. Dodatki w kolorze butelkowej zieleni tuż obok dodatków złotych to aranżacyjny trend, który przetrwa jeszcze wiele sezonów.
salon butelkowa zieleń

Meble i złote dodatki do salonu butelkowa zieleń

Choć butelkowa zieleń mocno determinuje wygląd wnętrza i niejako automatycznie czyni je eleganckim, wciąż masz przed sobą sporo wyborów, które ostatecznie określą jego charakter. Warto bowiem zadecydować, czy wnętrze w kolorze butelkowej zieleni będzie zmierzać w stronę nowoczesności i wraz ze złotymi dodatkami stworzy odrobinę futurystyczną przestrzeń, czy też pozostanie zgodne z klasyką, nawiązując odrobinę do stylu art deco lub retro. W jednym i drugim wydaniu salonu, możesz wyeksponować motyw glamour, używając mebli z welurowymi obiciami lub kryształowo-złotych dodatków.

Sofa w kolorze butelkowej zieleni

Czy butelkowa zieleń pasuje do optycznie delikatnych mebli? Kojarzy się przecież z wnętrzami intensywnymi i mocno określonymi. Na szczęście możesz złagodzić ten trend, używając mebli i dodatków optycznie lekkich i subtelnych. Taka jest właśnie Sofa De Arte, której opływowe, delikatne kształty sprawiają, że pasuje do wnętrz w nieco bardziej kobiecym wydaniu. Jeśli zależy Ci na efekcie wnętrza mocnego, w którym wyraźnie zaznaczona jest dominacja brył optycznie cięższych, wybieraj sofy i fotele o masywnych podstawach i obszernych podłokietnikach.

Fotele w kolorze butelkowej zieleni

Z czym łączyć butelkową zieleń? Niektórzy powiedzą, że z butelkową zielenią, inni stwierdzą, że to rozwiązanie zakazane. Prawda leży pośrodku. Wiele bowiem zależy od tego, jakiego efektu oczekujesz od aranżacji i na jakiej intensywności tej barwy Ci zależy. Na początek optymalnym rozwiązaniem jest niełączenie ze sobą sof i foteli w kolorze butelkowej zieleni. Zdecydowanie łatwiej jeden z tych mebli ubrać w szarość, czasem również delikatny beż lub drewno, by aranżację wnętrza złagodzić i uspokoić. Dlatego fotel Diva lub fotel Tulipano powinny znaleźć w salonie niewielki kącik, który zdominują, zamiast być jedynie dodatkiem do zielonej sofy.

 1. Fotel obrotowy Tulipano 56x60x80 cmFotel obrotowy Tulipano 56x60x80 cm
  Fotel obrotowy Tulipano 56x60x80 cm
  Special Price 1 100,00 zł Regular Price 1 850,00 zł
 1. Fotel Diva dark green 93x80x78 cm Fotel Diva dark green 93x80x78 cm
  Fotel Diva dark green 93x80x78 cm
  Special Price 2 890,00 zł Regular Price 4 490,00 zł

Butelkowa zieleń i lustro ze złotymi ramami

Wiemy już o tym, że butelkowa zieleń pojawia się bardzo często obok złota. To połączenie niezwykle eleganckie i ponadczasowe. Dlatego doceń rolę lustra w salonie, w którym dominuje butelkowa zieleń. Powiększy optycznie przestrzeń, a jego złote ramy wyznaczą całej aranżacji motyw przewodni – wspaniałego połączenia dwóch szlachetnych barw, wśród których butelkowa zieleń wiedzie prym, a złoto jest jej pięknym uzupełnieniem.

Salon butelkowa zieleń i złoto – aranżacje

Aranżacje z wykorzystaniem butelkowej zieleni tworzą klimatyczne wnętrza, ale wymagają również dbałości o detale. Odnajdź inspirację w propozycjach Miloo Home!

Zielona sofa i aksamitna zasłona – butelkowa zieleń w kobiecym wydaniu

Delikatna mroczność i tajemniczość nie muszą determinować wnętrza w kolorze butelkowa zieleń jako męskiego. Butelkowa zieleń, a dokładnie połączenie butelkowej zieleni w formie dodatków i przyprawienie całości odrobiną złota, sprawdzi się także w wersjach kobiecego, delikatnego salonu.

Bazą Twojej aranżacji jest sofa De Arte, której opływowość sprzyja delikatnym, optycznie subtelnym dodatkom. Zdecydowanie zadziała tu przytulny klimat zieleni i złota, jeśli aranżacja założy pojawienie się złota w ramach niewielkich, cienkich, lekkich elementów. Lampa wisząca Cape Long jest na to odpowiedzią. Łączy w sobie złoto i biel, a przy tym wspaniale sprawdzi się jako centralne oświetlenie kobiecego salonu w butelkowej zieleni.

dodatki do salonu butelkowa zieleń i złoto

Kącik do czytania – ciemna zieleń i drewno

Z użyciem pięknego i delikatnego fotelu Diva stworzysz wspaniały kącik do czytania książek. Połączenie butelkowej zieleni z jasnym drewnem również może być wyjątkowo udane. Dlatego stolik kawowy, który stanie obok fotela może być wykonany z drewna.

Pamiętaj także o odpowiednim oświetleniu, które zyska, jeśli w salonie powiesisz ciemnozielone zasłony. Doskonale sprawdzi się lekko błyszczący materiał, dodający całości wnętrza jeszcze więcej elegancji. Złoto również powinno się tu znaleźć, dlatego wybierz ledową lampę wiszącą Ring, której światło wydobędzie z pomieszczenia prawdziwą głębię koloru.

 1. Lustro Lana 70x100cmLustro Lana 70x100cm
  Lustro Lana 70x100cm
  Special Price 600,00 zł Regular Price 750,00 zł
 1. Lampa wisząca Ring Led XXL śr. 100cmLampa wisząca Ring Led XXL śr. 100cm
  Lampa wisząca Ring Led XXL śr. 100cm
  Special Price 1 592,00 zł Regular Price 1 990,00 zł
 1. Lampa Wisząca Cape Long Led 86x20x20cmLampa Wisząca Cape Long Led 86x20x20cm
  Lampa Wisząca Cape Long Led 86x20x20cm
  Special Price 1 160,00 zł Regular Price 1 450,00 zł

Tajemniczy kolor i tapicerowane krzesła

Krzesła lub fotele tapicerowane w kolorze butelkowej zieleni również są doskonałym wyborem do salonu z elementami bieli i złota. Fotel obrotowy Tulipano może być zatem częścią bazy, na której stworzysz delikatną aranżację przyprawioną złotem. Doskonale wygląda na tle ciemnozielonej ściany, ozdobionej lustrem Lana. Pamiętaj, że jeśli całość jednej ściany – wraz z meblami – zostanie wykończona w kolorze ciemnozielonym, warto przełamać aranżację szarością lub bielą w jej pozostałej części.

Elegancja i klasa z Miloo Home

Ciemna zieleń i złoto to wspaniałe połączenie, dzięki któremu Twoje aranżacje staną się wyraziste i uwypuklą elegancję i styl. Inspiruj się meblami i dodatkami z Miloo Home, by tworzyć przestrzeń prawdziwie niepowtarzalną.