18_01_18_JUNGLE_SESJA_REDUTA2242_GOT_Kopiowanie_

Welcome to the jungle! Sprawdź, jak wprowadzić egzotykę do salonu

Styl urban jungle już kilka sezonów temu niepostrzeżenie wkradł się do naszych mieszkań i szybko się w nich rozgościł. Dziś niemal nie wyobrażamy sobie sypialni, jadalni, czy salonu bez choćby kilku fantazyjnie wijących się pnączy. Jak urządzić wnętrze w stylu urban jungle? Dzielimy się pomysłami!

Styl urban jungle - czym się charakteryzuje?

Styl urban jungle zachwyca i elektryzuje. Obok stylu boho, jest chyba jedynym kierunkiem wnętrzarskim, który tak mocno czerpie inspiracje z natury. O ile w boho te nawiązania widoczne są przede wszystkim w materiałach i surowcach, o tyle w stylu jungle mamy rośliny w czystej, żywej, zachwycającej postaci. A im więcej ich we wnętrzu, tym zdecydowanie lepiej. Po czym jeszcze poznać urban jungle?

  • Kolorystyka: wszystkie odcienie zieleni mile widziane. Od świeżej mięty, przez szaro-zielony, po głęboką zieleń z wyraźnymi czarnymi akcentami. Do tego świeża biel, szarości, beże i brązy.
  • Materiały: naturalne materiały i to w każdej ilości. Len, juta, drewno, bawełna, słoma, rattan, bambus.
  • Meble: jeśli tapicerowane, to koniecznie tkaninami o strukturze lnu. Znakomicie sprawdzą się też siedziska z plecionek.
  • Dodatki i dekoracje: nawiązujące do motywu dżungli - a zatem rośliny żywe i sztuczne, grafiki z motywem roślin na ścianę, lustra, które optycznie powiększą pomieszczenie, ceramiczne donice, szklane wazony.
  • Oświetlenie: lampy z kloszami XL z plecionki to strzał w 10. Świetnie sprawdzą się też lampy stołowe z abażurem w pasującym do wnętrza kolorze - klasyka przecież nigdy nie wychodzi z mody!

Urban jungle - z jakimi stylami wnętrzarskimi się łączy?

Styl urban jungle lubimy nie tylko za jego ożywczy klimat, ale też za uniwersalność. Ten wnętrzarski trend możemy z powodzeniem łączyć z innymi kierunkami. Jakimi?

1. Skandynawski szyk i urban jungle: elegancki styl skandynawski przez lata kojarzył nam się z szaro-białymi duetami. Potem do tego klasycznego zestawienia powoli zaczęły wkraczać kolorowe akcenty. Żółć, zieleń, błękit. Teraz skandynawski salon możemy z powodzeniem odświeżyć, wprowadzając do niego egzotyczne wzory rodem z amazońskiej dżungli. Ciepłe kremy, biele i beże doskonale odnajdą się w zestawieniu z ożywczą zielenią. Do szarej sofy lub narożnika wystarczy dobrać kilka dekoracyjnych poduszek w odcieniach zieleni, nad sofą zawiesić grafiki z roślinnymi motywami, nisko nad kącikiem wypoczynkowym umieścić lampę z plecionki. Tych kilka drobiazgów z powodzeniem odświeży charakter dobrze nam znanego rodzinnego salonu.

  1. Lampa San Carlos Hanging Lamp MLampa San Carlos Hanging Lamp M
    Lampa San Carlos Hanging Lamp M
    1 029,00 zł

2. Industrialny klimat i ożywcza zieleń: surowy styl industrialny i roślinne akcenty we wnętrzu? Dlaczego nie! Ten bardzo określony kierunek wnętrzarski lubi towarzystwo mocnych akcentów. W industrialnym wnętrzu możemy z powodzeniem umieścić wzorzyste tapety z motywem roślinnym, ale też zdjęcia czy grafiki z kwiatowym wzorem. Ciemne drewniane meble (komody, biblioteczki, regały), krzesła z oparciem z plecionki, plecione kosze w czarnym kolorze, do tego ciemnozielone zasłony. No i baza - cegła, beton, drewno. Czy w takim wnętrzu można się nie zakochać?

  1. Regał Atelier 206x47x200,5cmRegał Atelier 206x47x200,5cm
    Regał Atelier 206x47x200,5cm
    4 190,00 zł

3. Styl boho i urban jungle: co jak co, ale ze stylem boho urban jungle ma naprawdę wiele wspólnego. Łącząc te dwa kierunki wnętrzarskie, możemy naprawdę dać upust fantazji. Im więcej zieleni i inspiracji naturą, tym lepiej. Roślinne motywy możemy traktować dosłownie i w przenośni. Ponieważ boho garściami czerpie z artystycznej bohemy, możemy sprytnie to wykorzystać. W końcu kto powiedział, że rośliny we wnętrzu muszą być żywe? Złapmy za pędzel i na białych ścianach namalujmy pnącza pełne kolorowych pąków.

 

Do szklanych wazonów wstawmy zasuszone gałązki lub dekoracyjne trawy. Na parapecie lub komodzie ułóżmy dekorację ze sztucznych bukietów (to świetna opcja dla tych, którzy nie lubią, nie potrafią dbać o kwiaty, lub po prostu nie mają na to czasu). Zieleń do wnętrza wprowadźmy przy użyciu tekstyliów. Do tego kosze w różnych rozmiarach, plecione lampy, siedziska z plecionek, jutowe dywaniki, koce z frędzlami. Zielone boho to wyjątkowy kierunek, który w najbliższych sezonach ma szansę wspiąć się na podium wnętrzarskiej listy przebojów. Warto zatem już dzisiaj wprowadzić go do swojego wnętrza.

  1. Fotel Matisse 57x71x72 cm Fotel Matisse 57x71x72 cm
    Fotel Matisse 57x71x72 cm
    Special Price 1 224,00 zł Regular Price 2 450,00 zł

Styl urban jungle - dla kogo będzie odpowiedni?

Salon w stylu urban jungle - wyrazisty, mocno zdefiniowany, nie do pomylenia z żadnym innym trendem. Dla kogo taki pomysł na wnętrze sprawdzi się najlepiej?

  • Dla tych, którzy tęsknią za dostępem do przyrody: mieszkając w mieście można oczywiście mieć kontakt z przyrodą. Popołudniowy spacer po miejskim parku nie zastąpi jednak wypadu w góry, czy leniwego popołudnia na plaży. Wprowadzenie roślinnych motywów do wnętrza zdecydowanie pomoże zaspokoić tęsknotę za bliskością lasu.
  • Dla tych, którzy lubią zmieniać coś we wnętrzu: styl urban jugle przypadnie do gustu tym, którzy lubią wnętrzarskie metamorfozy. Za pomocą dekoracyjnych dodatków (choćby tekstyliów) możemy bowiem wprowadzić do salonu klimat egzotycznej dżungli. Szybko, sprawnie i z wyśmienitym efektem końcowym.
  • Dla tropicieli nowinek: cieszący się ogromną popularnością styl jungle to doskonała opcja dla tych, którzy są za pan brat z wnętrzarskimi nowinkami. Urządzając modny salon, warto wiedzieć, co aktualnie jest na topie.
  • Dla miłośników zieleni: zieleń koi, uspokaja, wycisza. Po ten kolor warto sięgnąć podczas urządzania nie tylko salonu, czy sypialni, ale i całego domu. Spokojne, ciche, pełne delikatności wnętrze przyniesie ukojenie po wyczerpującym dniu i pomoże się zregenerować, by z nową siłą wejść w kolejny poranek.

Styl urban jungle to prawdziwy wnętrzarski hit. Roślinne motywy możemy wykorzystać do udekorowania wnętrza na wzór egzotycznego lasu, ale też do połączenia go z motywami zaczerpniętymi z innych wnętrzarskich kierunków. Styl jungle dzięki swojej naturalności rewelacyjnie łączy się zarówno z ciepłym i rodzinnym klimatem boho, jak i z mocno zdefiniowanym stylem industrialnym. Warto poeksperymentować, by odnaleźć własny sposób na roślinne motywy we wnętrzu!