DSC_1207_kopia_test3

H a m p t o n s

 

 

Niezobowiązująca elegancja domów na Long Island, gdzie zamożni nowojorczycy korzystają z uroków morza, rozsławiła to miejsce na całym świecie. Od letniskowych miejscowości East Hamtpon i Southampton – określanych często łącznie jako The Hamptons – wziął nazwę styl, którego nie sposób pomylić z innymi. Bezpretensjonalna klasyka łączy się tu z inspiracjami marynistycznymi. Pojawiają się również elementy bardzo wakacyjnego, pełnego fantazji boho. Ale w ostatnim czasie Hampton sięga też po akcenty szykownego Modern Classic.

DSC_1376_kopia
2106_Miloo-132-Edit
2106_Miloo-159-Edit

Dzięki naszej nowej kolekcji powiew świeżego stylu można poczuć również z dala od Wschodniego Wybrzeża – nad Bałtykiem. Bazę aranżacji niezmiennie stanowią naturalne, szlachetne materiały. Przede wszystkim drewno – często patynowane tak, by wyglądało na wymagane wiatrem niosącym słoną morską bryzę. Jak na kurort przystało, ważną rolę odgrywają tu wszelkiego typu plecionki, z wikliny, rattanu czy sznurka. Widać je w wygodnych meblach wypoczynkowych czy abażurach lamp.

ML13055_1_SMALL_test3
PIE_4134
DSC_1489_kopia_test3

Nieodzowne są też tkaniny o grubym splocie, z lnem, bawełną oraz miękką wełną na czele. Nowością są futra, które podkreślają dodają wnętrzu przytulności. Praktyczną ozdoba wnętrza jak zawsze jest ceramika użytkowa – zarówno bardziej elegancka, jak i rustykalna w charakterze – a wraz z nim szkło, również ręcznie formowane. Za sprawą wpływów Modern Classic wieczorami rozświetlają wnętrze lampy o szklanych podstawach. Wtedy pobłyskują eleganckie srebrne dodatki, akcenty szykownej czerni zyskują złotą poświatę, a tak modne dziś beże emanują wyjątkowym ciepłem.

DSC_1277_kopia

Zobacz katalog Hamptons

DSC_1276_kopia