Paleniska ogrodowe

Paleniska ogrodowe

Grillowanie uznawane jest za narodowy sport Polaków. Uwielbiamy spędzać czas na świeżym powietrzu, przy ogniu, w gronie rodziny i znajomych. Sezon grillowy w Polsce nie jest jednak długi – zazwyczaj zaczyna się w maju i kończy już we wrześniu. Na szczęście istnieje sposób na jego przedłużenie, a są nim paleniska ogrodowe. Są te praktyczne akcesoria, które pozwalają cieszyć się spędzaniem czasu przy ognisku i to bez względu na pogodę oraz porę roku. Dużą zaletą paleniska ogrodowego jest również łatwość, prostota i komfort użycia. Jego użycie nie wiąże się z mozolnym rozpalaniem ognia i gaszeniem go po garden party, doprowadzeniem ogrodu do porządku. Użycie paleniska jest więc o wiele prostsze niż rozpalenie ogniska. Co więcej, korzystać można z niego nie tylko w ogrodzie, ale również na tarasie czy balkonie. Ze względu na to, że misa paleniska znajduje się wysoko nad podłożem, nie uszkodzi ona drewnianej podłogi, płytek czy paneli.

Praktyczne palenisko ogrodowe

Palenisko ogrodowe to praktyczne i funkcjonalne akcesorium, które sprawdzi się w każdym ogrodzie. Z powodzeniem zastąpi zarówno tradycyjne ognisko, jak i grill. Stworzy ciepłą i przyjazną atmosferę. Przyjemnie będzie przy nim ugościć gości, spędzić rodzinny wieczór, czy odstresować z książką w ręce. Palenisko ogrodowe jest też bezpiecznym i wygodnym wyborem. Jego dużą zaletą jest mobilność, która pozwala na przenoszenie go w dowolny kąt ogrodu, a nawet zabieranie ze sobą na działkę rekreacyjną czy camping. Do korzystania z tego ogrodowego akcesorium zachęca też komfort i wygoda. Wyczyszczenie paleniska z popiołu i resztek drewna, opału nie stanowi większych problemów. Trudności nie napotkasz też przy rozpaleniu ognia – przed wiatrem rozpałkę będą chronić podwyższone brzegi ochraniające płomyk. Wysokie brzegi sprawiają również, że palenisko jest bezpieczne dla wypielęgnowanego trawnika, który nie ma bezpośredniego kontaktu z otwartym płomieniem.

Bezpieczne rozpalanie ogniska

Kontakt z ogniem zawsze niesie za sobą sporą dozę ryzyka. Ogień może się zaprószyć, osoba rozpalająca poparzyć. Palenisko minimalizuje te ryzyka. Jego podwyższone ścianki sprawiają, że wiatr nie rozwieje popiołu i żaru po działce, a ogień nie zaprószy się w niekontrolowany sposób. Paleniska ogrodowa zapewnią również bezpieczeństwo najmłodszym domownikom. Sprzęt jest tak budowany, że dzieci będą miały utrudniony kontakt z płomieniem.

Kuchnia na świeżym powietrzu

Praktyczność tego akcesorium polega też na tym, że na palenisku możesz w prosty sposób przygotować smaczne, zdrowe potrawy z grilla, które wyróżnia niepowtarzalny smak. W opartej na trójnogu misie możesz przyrządzić dania mięsne i vege, a także urządzić dla dzieci przyjęcie z pieczeniem pianek. Z takiej kuchni na zewnątrz możesz korzystać bez względu na to, jaka jest siła wiatru i pogoda. Jeśli nie chcesz, aby aromat przygotowywanych dań, rozchodził się po całym domu i ogrodzie, odgrodzić pomoże ci go pokrywa, która zawsze dodawana jest do zestawu. W komplecie pojawiać mogą się też inne akcesoria np. pojemnik na drewno czy sztućce do grilla. Promocja może również obejmować zakup modelu z krzesełkami do siedzenia wokół ogniska. Takie zestawy to nie tylko praktyczne sprzęty, ale i estetyczne wyposażenie ogrodów.

Kuchnia na zewnątrz z paleniskiem będzie nie tylko miejscem do przygotowywania potraw, ale i stworzy przyjemne ciepło. Ogień ogrzeje ogród czy taras w zimniejsze dni i pozwoli spędzać w nim czas nawet późną jesienią. Ciepło, jakie będzie bić od paleniska, uprzyjemni również letnie wieczory i sprawi, że miejsce wypoczynku nabierze klimatu.

Solidne i trwałe źródło ciepła

Paleniska ogrodowe, które znajdziesz w ofercie Miloo Home są niezwykle różnorodne, dlatego nie będziesz mieć problemów z wybraniem tego idealnego i dopasowaniem go do swoich potrzeb. Nasz sklep proponuje paleniska większe oraz mniejsze – o przekątnej od 60 cm w górę. Możesz wybrać modele z dużym rusztem lub funkcją grilla. Posiadamy też paleniska w różnych kształtach. Najpopularniejsze są te, w których misy są owalne. Dużym zainteresowaniem cieszą się też misy kwadratowe. Dostępne w Miloo Home modele różni też materiał wykonania. Najpopularniejsze od lat palenisko wykonywane jest ze stali i metalu, ale dostępne są też te aluminiowe lub z innych tworzyw. Pamiętaj, że materiał sprzętu wpływa na jego solidność i trwałość.

Zobacz także: