Parasole ogrodowe

Pokaż: 30

Zobacz jako Grid Lista

Produkty 10

Pokaż: 30

Zobacz jako Grid Lista

Produkty 10

Parasole ogrodowe

Parasole Miloo Home to kolekcja wyjątkowo wytrzymałych i odpornych na niekorzystne warunki atmosferyczne akcesoriów, które sprawdzą się w ogrodach. Wszystkie wykonane z mocnych, estetycznych materiałów, są świetnym uzupełnieniem letnich aranżacji.

 

Chronią przed deszczem, jednocześnie pozwalając cieszyć się z letnich, rodzinnych chwil. Parasol ogrodowy daje też wytchnienie od intensywnych promieni słonecznych i chroni przed przegrzaniem, poparzeniem, a nawet udarem. Akcesorium to jest niezbędne w domu, w którym mieszkają dzieci, ale także u osób, które cenią komfortowy i bezpieczny wypoczynek na świeżym powietrzu.

Nasze parasole ogrodowe świetnie sprawdzą się w ogrodzie, na balkonie czy tarasie. Proponujemy modele małe i większe, wielo- i jednokolorowe, w różnych kształtach. To, co jednak łączy wszystkie parasole ogrodowe to wysoka ochrona przed promieniami UV.

Parasol ogrodowy – zbędny gadżet czy must have?

Parasol to to akcesorium, które kupujemy na samym końcu kompletowania aranżacji ogrodu. Przez wiele osób jest on uważany za zbędny gadżet, szczególnie jeśli przestrzeń do odpoczynku jest niewielka. Miejsce, które on zajmuje, często wolimy przeznaczyć na donice z kwiatami czy wygodny fotel ogrodowy.

 

Tymczasem duże parasole ogrodowe to niezwykle ważne akcesorium. Ich zadaniem jest zapewnienie wygodnego i bezpiecznego wypoczynku. Rozkłada się go w celu zapewnienia ochrony przed promieniowaniem UV. To jest niebezpieczne dla naszej skóry. Może wywołać przegrzanie, stany przednowotworowe i nowotwory skóry, czerniaka skóry. Parasol przeciwsłoneczny jest więc praktycznym gadżetem dla całej rodziny. Najczęściej montuje się go w ogrodzie, ale w Miloo Home znajdziesz też modele pasujące do tarasu i balkonu, a także te, które możesz wykorzystać w czasie wakacyjnych wyjazdów.

Rodzaje parasoli ogrodowych

Parasole ogrodowe to najpopularniejszy sposób na osłonę przed słońcem lub deszczem w letnie dni. Dokonując wyboru parasola, należy zwrócić uwagę na jego mobilność, materiał, z którego został wykonany. Ważna jest też jego konstrukcja. Przy wyborze parasola

do ogrodu należy zwrócić uwagę na kształt, wymiary czaszy, a także na to, czy parasol posiada podstawę. W ofercie Miloo Home znajdziesz klasyczne parasole na stabilnej, kamiennej podstawie, parasole na wysięgniku oraz składane parasole centralne – wybierz ten dostosowany do Twoich potrzeb.

 

Sprawdź również nasze akcesoria ogrodowe oraz meble na taras. Wybierając je, nie zapominaj, że parasole ogrodowe powinny się z nimi harmonijnie komponować. Kolor parasola powinien pasować do wyposażenia ogrodu, tarasu. W Miloo Home największym zainteresowaniem cieszą się małe parasole ogrodowe beżowe, białe, czarne oraz szare. Najlepszym wyborem będzie jednak model o jasnej barwie, bowiem promienie słoneczne będą się od niego odbijać.

 

Parasole ogrodowe duże i małe

Odpowiedni parasol ogrodowy jest niezwykle trudno wybrać. Przy zakupach trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników. Pierwszym jest jego wielkość. Ta obowiązkowo musi być dopasowana do przestrzeni, na której ma stanąć parasol ogrodowy. Warto tu podkreślić, że akcesorium to dedykowane nie jest tylko obszernym ogrodom. Na niewielkich tarasach spędzanie czasu uprzyjemni stelaż z małym parasolem. Jeśli dysponujesz większą przestrzenią lub pod jego czaszą ma się bawić więcej niż jedno dziecko, warto zainwestować w duży parasol ogrodowy.

 

Solidne parasole ogrodowe, czyli na co zwrócić uwagę wybierając parasol ogrodowy

Oprócz rozmiaru równie ważny jest kształt. Klasyka to modele okrągłe, ale wartymi rozważenia są również parasole ogrodowe prostokątne i kwadratowe. Kształt parasola warto uzależnić od potrzeb i możliwości montażu, jakie daje ogród. Najpopularniejszą formą instalacji parasola ogrodowego jest jego umiejscowienie w specjalnej podstawie. Podstawy do parasoli to te kamienne, granitowe i plastikowe. Muszą one być solidne, odporne na działanie warunków atmosferycznych, zabezpieczone przed wilgocią. Nie mając miejsca na obszerny parasol ogrodowy prostokątny, można wybrać mniejsze modele wiszące i podwieszane.

 

Bez względu na to czy wybierze się model duży, czy też ten mniejszy, prostokątny czy kwadratowy trzeba pamiętać o wygodzie jego użytkowania. Przed zakupem warto sprawdzić, czy jego rozłożenie i złożenie wymaga użycia siły – najlepiej, jeśli tak nie jest. Jednocześnie system otwierania i zamykania musi być zabezpieczony przed najmłodszymi domownikami. W Miloo Home w sezonie letnim parasoli na taras szukaj w kategorii Ogród. Zwróć też uwagę, czy wybrany zestaw mebli ogrodowych jest tym z parasolem ogrodowym.

 

Zobacz także: