Kinkiety do przedpokoju

Kinkiety do przedpokoju

Domowe przedpokoje to pomieszczenia, do których zazwyczaj dociera mało naturalnego, słonecznego światła. Pozbawione okien stają się więc ciemnymi i nieprzyjaznymi wnętrzami, chyba że zostaną odpowiednio rozświetlone Podstawowe źródło światła stanowią lampy montowane przy suficie, może się jednak zdarzyć, że będą one niewystarczające. W takich sytuacjach na pomoc przychodzą kinkiety do przedpokoju. Są one popularnym i modnym rodzajem lamp, które mają wiele zastosowań. Pozwalają doświetlić newralgiczne obszary korytarza taki jak szafę, okolice siedziska, szafki na buty, komody czy stoliczka pomocniczka. Kinkiety zamocowane na ścianie to jednak nie tylko praktyczne, ale i niezwykle estetyczne oświetlenie korytarza. W Miloo Home ten typ lamp dostępny jest w różnych stylach od klasycznego przez nowoczesny aż do niezwykle modnych w tym sezonie lamp inspirowanych designem retro, vintage, art. deco. Z propozycji Miloo Home zadowoleni będą też miłośnicy naturalnych wnętrz, którzy odnajdą u nas kinkiety w stylu skandynawskim, industrialnym, rustykalnym oraz boho. Wybierając lampy do przedpokoju, postaw na te, które uzupełnią wystrój wnętrza.

Kinkiety, które rozjaśnią każdy korytarz

Kinkiety mogą być zainstalowane w różnych miejscach, zawsze jednak montowane są na ścianie. Klasycznym rozwiązaniem jest montowanie ich parami. Kinkiety powieszone symetrycznie najlepiej się prezentują. Można przytwierdzić je do ściany zaraz przy drzwiach wejściowych, powiesić po obydwóch stronach lustra, obrazu, grafiki, wzdłuż schodów prowadzących na piętro domu. Pojedynczy kinkiet stylowo będzie natomiast wyglądać powieszony nad komodą, stolikiem – pomocniczkiem, etażerką, konsolą. Lampa rozświetli ten obszar i podkreśli dekoracje, które staną na blatach mebli do przedpokoju. Idealne kinkiety podkreślające dodatki i ozdoby w korytarzu to te podłużne lub na długich wysięgnikach. W wyróżnianiu dekoracji pomogą też kinkiety nowoczesne - sufitowe inaczej nazywane reflektorkami.

Ekologiczne i nowoczesne kinkiety na korytarz

Przedpokój to miejsce, w którym światło zapala się często. Zapalamy je, przychodząc do domu i zdejmując odzież wierzchnią, ubierając się, aby wyjść na zewnątrz, szukając drobiazgów ukrytych w komodzie czy konsoli. Oświetlenie korytarza powinno być więc długowieczne, ekologiczne i ekonomiczne. Wszystkie te trzy cechy łączą w sobie zarówno lampy sufitowe, jak i kinkiety LED. Emitują one jasne, przyjemne dla oczu światło, a jednocześnie pozwalają zaoszczędzić na rachunkach. Kinkiety LED odpowiadają na potrzeby wymagających klientów, którzy przede wszystkim cenią jakość, solidność, trwałość i funkcjonalność, a przy tym nie chcą rezygnować z designu. W Miloo Home znajdziesz je w różnej stylistyce, dzięki czemu bez problemu dopasujesz kinkiety do wystroju pomieszczenia.

Kinkiety, które kreują wnętrza

Światło to jedna z najpiękniejszych, a przy tym naturalnych ozdób domowych pomieszczeń. Jego umiejętne wykorzystanie pozwoli podkreślić zalety wnętrza i ukryć mankamenty. Kinkiety pomogą również optycznie powiększyć przestrzeń. Chcąc to zrobić, warto sięgnąć po lampy do przedpokoju nad lustro. Pamiętaj też, że chcąc grać światłem, musisz zwrócić uwagę czy kinkiet świeci na dół, czy do góry. Punktowe oświetlenie skierowane do góry sprawia, że wnętrze wyda się większe. Kinkiety od przedpokoju świecące na dół to natomiast dobry wybór przy wąskim wnętrzu. Aby oświetlenie w korytarzu budowało nastrój i podkreślało zalety wnętrza, musi też posiadać odpowiednią moc i barwę. Do przedpokoju polecane są kinkiety o mocy 30-40W, jeśli jednak punktów świetlnych będzie więcej niż dwa postaw na te 20W, nie będą one zbytnio razić w oczy. Pamiętaj, że zbyt jasne światło zneutralizujesz, montując na kinkiecie materiałowy abażur lub satynową osłonę – te elementy przyjemnie zmiękczą i rozproszą światło, a także udekorują wnętrze. Do holu wybieraj też kinkiety dające światło białe, ciepłe – jest to najbezpieczniejszy wybór. W przypadku, gdy cenisz wnętrze nowoczesne, modernistyczne, minimalistyczne czy loftowe zdecyduj się natomiast na kinkiety ze światłem zimnym. Sprawdzi się ono w monochromatycznych i białych aranżacjach.