Pufy ogrodowe

Pufy ogrodowe

Kiedy temperatury wzrastają, a w niepamięć odchodzą poranne i wieczorne przymrozki, lubimy przebywać na świeżym powietrzu. Dużą przyjemność sprawia nam spożywanie posiłków na tarasie, praca, opalanie, zabawa z dziećmi na trawie, podziwianie budzącej się do życia natury. Wiele osób w ogrodzie przyjmuje też gości, organizując przyjęcia, garden party, proszone obiady czy branche. Aby jednak odpoczynek i relaks na balkonie był komfortowy, a dla gości nie zabrakło miejsca, koniecznie musisz zadbać o siedzenia w odpowiedniej ilości. W zielonej oazie relaksu tradycyjne krzesła zastąpić mogą pufy ogrodowe. Mają one szereg zalet i praktycznie żadnych wad! Komfortowe, mobilne, lekkie i estetyczne doskonale wpisują się w klimat wypoczynku. W ogrodzie mogą one być jedynymi siedziskami lub też stanowić część większego zestawu mebli, w którym pojawiają się fotele, krzesła, stoły jadalne. Pufa wykorzystana może być na kilka sposobów: jako siedzenie, ale także jako stolik – pomocniczek, podnóżek, schowek np. na narzędzia ogrodnicze.

Pufa ogrodowa, mebel nie tylko na balkon

Pufy ogrodowe są meblami uniwersalnymi i niezwykle praktycznymi. Sprawdzą się nie tylko na zewnątrz, ale i pomogą w urządzeniu wnętrza domu czy mieszkania. Po sezonie letnim, zamiast chować je do piwnicy czy garażu, możesz wykorzystać pufy w przedpokoju, sypialni, salonie. Będą one dodatkowym siedziskiem dla niezapowiedzianych gości czy domowników. Jeśli dodatkowo wybierzesz puf ze schowkiem, to zyskasz miejsce do przechowywania.

Czym się charakteryzuje pufa ogrodowa?

Pufa to mebel, który pokocha każdy taras. Możesz włączyć ją w aranżacje obszernego ogródka, zaprosić na nieduży taras czy balkon. Aby jednak była ona gwarantem odpoczynku, a także spełniała oczekiwania co do trwałości i solidności, musi spełnić kilka warunków. Przede wszystkim do ogrodów warto zapraszać pufy ogrodowe odporne na warunki atmosferyczne. Obowiązkowo powinny być one wykonane z materiałów, którym niestraszna jest woda, wilgoć, deszcz. Materiał powinien również być odporny na blaknięcie pod wpływem promieni UV. Trwałe i solidne pufy ogrodowe są gwarancją, że na dłużej zagoszczą one w aranżacji.

Rodzaje puf do ogrodu

Pufy ogrodowe występują w różnych kształtach, formach, stylach. Pochwalić mogą się mniej formalnym charakterem niż te, które goszczą w salonach czy sypialniach, a jednocześnie są niezwykle wygodne i praktyczne. Taki ich charakter wynika z tego, że tworzone są one z myślą o relaksie. Pufę można więc wykorzystać do czytania książki, słuchania muzyki, pracy, opalania się, a nawet popołudniowej drzemki. Takie funkcjonalności sprawiają, że pufy ogrodowe z powodzeniem mogą zastąpić leżaki czy fotel bujany.

Za wygodę ich użytkowania odpowiada wiele udogodnień wprowadzonych przez producentów. W Miloo Home bez problemu znajdziesz więc pufy z oparciem, idealnie dopasowujące się do ciała, w kształcie szezlonga. Aby wypoczynek na nich uczynić jeszcze wygodniejszym, wybrany model mogą uzupełnić poduszki ogrodowe.

Jeśli chcesz, aby komfort użytkowania szedł w parze z praktycznością, wybierz siedzisko ze schowkiem. Nawet ten niewielki pomoże w uporządkowaniu i zorganizowaniu ogrodowej przestrzeni.

Pamiętaj też, że pufy są też meblem dekoracyjnym. Siedzisko może więc ozdobić ogrodowy teren. W Miloo Home odnajdziesz piękne kolekcje produktów w stylu glam, skandynawskim, industrialnym, boho, stylizowanym z efektem fabrycznym postarzenia. Nie wiedząc, gdzie szukać takich produktów, koniecznie skontaktuj się z naszymi konsultantami, którzy chętnie służą radą i pomocą.

Przestrzeń na garden party

Garden party to coraz popularniejsza forma spędzania wolnego czasu na zewnątrz. Ogród w jego trakcie wykorzystujemy do zabawy, spotkań z przyjaciółmi i rodziną, biesiadowania.  Aby jednak ogrodowe przyjęcia były tymi udanymi, zieloną przestrzeń musisz odpowiednio wyposażyć. W Miloo Home bez problemu odnajdziesz meble, siedziska i pufy, którym nie zaszkodzi woda z deszczu i wilgoć.

Oprócz komfortowych siedzisk dla swojej rodziny i gości w Miloo Home odnajdziesz też meble takie jak sofy, krzesła, stoły i stoliki do ogrodu, a także całą gamę akcesoriów ogrodowych wprowadzając do zielonej przestrzeni np. dekoracyjne poduszki, lampiony, paleniska, koce i pledy. Dzięki nim można zaaranżować wygodne miejsce sprzyjające relaksowi i wspólnemu spędzaniu czasu.

Zobacz także: