Style

  1. Special Price 5 941,50 zł Regular Price 6 990,00 zł
    Najniższa cena w przeciągu 30 dni przed promocją: 5 592,00 zł

Style mebli

Meble to podstawowe wyposażenie każdego wnętrza. Pojawić muszą się i w salonie, i w sypialni. Nie może ich też zabraknąć w kuchni, łazience, przedpokoju, domowym gabinecie czy pokoju dziecka. Wybierając je, zwracamy uwagę na solidność, materiał wykonania, wytrzymałość.  Przy zakupach mebli nie warto też pomijać ich designu. Styl mebli bowiem jest często tym, który będzie dominował we wnętrzu, nadawał przestrzeni klimatu i charakteru. 

Style mebli, z którymi możesz się spotkać w renomowanych sklepach to zarówno te klasyczne, jak i nowoczesne. Jedne są modne od lat, inne dopiero wchodzą na salony. Jedno jest jednak pewne w Miloo Home znajdziesz meble niemal w każdym stylu, które pozwolą na stworzenie wyjątkowej aranżacji.

Style mebli w aranżacji wnętrz

Style mebli, które spotkasz, urządzając dom, są niezwykle różnorodne. Bezpiecznym i zawsze uniwersalnym wyborem będzie wyposażenie w stylu klasycznym. Styl klasyczny lubi meble dobrej jakości, wykonane z trwałych materiałów, o prostych formach i zachowujące symetrie. Meble klasyczne niezwykle dbają o detale, które obowiązkowo muszą być eleganckie.

Jako najpopularniejsze style mebli wymienia się też eklektyzm, glamour oraz nowoczesny. Ten pierwszy jest mieszanką wszystkich znanych nam designów. Pozwala łączyć elementy różnych stylów, a tym samym tworzyć ciekawe wnętrza. W eklektycznych meblach pojawiać się może więc styl vintage w zestawieniu z nowoczesnym. art. deco ze stylem glamour czy hampton i rustykalny. Nie musisz się jednak obawiać, że styl eklektyczny jest przaśny i tandetny – wręcz odwrotnie, może pochwalić się elegancją i dużym wyczuciem smaku. Styl eklektyczny występuje najczęściej w stylowych apartamentach w kamienicach.

Śledząc historię meblarstwa nie sposób nie wspomnieć też o stylu glamour. Meble bazujące na tym designu idealnie nadadzą się do eleganckiego salonu, który czerpie z pałacowych aranżacji. Styl glamour łączy w sobie ducha minionych epok, pałacowy blichtr i nowoczesność. Meble, które on proponuje to te na wysoki połysk, pikowane, tapicerowane, błyszczące. Nie obce im są jasne kolory, a także fiolet, bordo, granat, szmaragdowa zieleń, złoto i srebro.

W wielu współczesnych aranżacjach odszukać można również wyposażenie w stylu nowoczesnym. Pasują one nie tylko do nowoczesnych wnętrz, ale także uzupełnić mogą pomieszczenia urządzane na styl loftowy. Meble nowoczesne cechuje minimalizm, prostota, stonowana kolorystyka, geometryczne formy, proste, równoległe i prostopadłe linie. 

Styl skandynawski – naturalny i swobodny

Styl skandynawski to ten, którego nikomu nie trzeba przedstawiać. Od kilku lat króluje on w domowych pomieszczeniach. Jasny, naturalny i swobodny pasuje do każdego domu. Tworzy w nich przytulną atmosferę i rodzinny klimat. Styl skandynawski do salonu, sypialni czy łazienki wprowadzają zarówno dodatki, jak i meble. Te ostatnie charakteryzują się prostymi formami, funkcjonalnością, brakiem zdobień. Często wykonywane są z litego drewna, najczęściej bielonego lub pozostawionego w swoim naturalnym odcieniu. W stylu skandynawskim świetnie sprawdzają się też sosnowe meble.

Styl rustykalny – domowy i babciny

Osoby lubiące swobodę, swojskość i niezobowiązujące aranżacje chętnie sięgają po meble w stylu rustykalnym. Ich cechą charakterystyczną jest naturalność. Wykonywane są one z naturalnego drewna, często sosnowego lub dębowego. Ozdabiane są detalami nawiązującymi do przeszłości, dlatego mieszkanie urządzone na styl rustykalny często nazywamy tym z duszą. Inne główne cechy mebli rustykalnych to uchwyty w starym stylu, postarzałe tekstury, żłobienia, rzeźbienia. W design tego stylu świetnie wpasują się meble znane z domów naszych babć. Wybierając meble rustykalne, zwróć uwagę na skrzynie do przechowywania, taborety, pojemne szafy. W kuchniach warte zauważenia są szczególnie kredensy, przede wszystkim malowane w folklorystyczne motywy.

Meble kolonialne wprowadzają orient to każdego wnętrza

W stylu kolonialnym mieszkania urządzają wielbiciele egzotyki i niesztampowość. Design ten, mimo że jest znany od dawna, nadal pozostaje dla wielu wielką niewiadomą. Wywodzi się on z XIX wieku i jest inspirowany brytyjskimi koloniami, szczególnie w Azji. Wykonywane są one ze szlachetnych, egzotycznych gatunków drzew takich jak mahoń, drzewo różane, palisander. Sprawia to, że od zawsze były postrzegane jako symbol luksusu. Z racji tego, że są dość ciężkie i masywne lubią je przestronne wnętrza, te mniejsze mogą one przytłaczać. Inne charakterystyczne cechy mebli kolonialnych to pojawiające się na nich motywy zwierzęce, wykonanie z ciemnego drewna, wytrzymałość i solidność. Meble te wyróżniają się też bogactwem ornamentów.

Zobacz także: