11.07.2018._MILOO1904

Drugie życie drewna, czyli o zaletach mebli z odzysku – poznaj kolekcję French Room

Drewno z odzysku jest obecnie bardzo pożądanym surowcem. Poszukują go stolarze, architekci i dekoratorzy wnętrz. Takie drewno można z powodzeniem wykorzystać do produkcji mebli, do obłożenia ścian, czy do ułożenia podłóg. Jak pozyskuje się drewno z odzysku i jakie meble z niego powstają?

Stare drewno - dlaczego warto je wykorzystać?

Stare drewno - szlachetne, piękne i wyjątkowe zwraca na siebie uwagę z daleka. Jakie są jego zalety i dlaczego warto skorzystać z tego surowca podczas urządzania mieszkania?

 1. Niepowtarzalny styl: nie ma dwóch takich samych desek. Jeśli marzy nam się dom z duszą, który w niczym nie przypomina katalogowych projektów oglądanych w sieci, warto rozejrzeć się za unikatowymi materiałami. Jednym z nich z całą pewnością jest drewno z odzysku.
 2. Unikatowa historia: deski wykorzystywane do produkcji mebli z drewna z odzysku często liczą sobie nawet po 100 lat. Surowiec kosztuje całkiem sporo, ale nie ma się co dziwić - takie deski nie są produkowane masowo, każda ma za sobą wyjątkową historię. Deski z recyklingu często pozyskiwane są z rozbiórek starych domów i stodół. Sama świadomość, że dany mebel miał już wcześniej inne życie, a teraz ma okazję służyć naszemu domowi, jest niezwykła.
 3. Przyjazność środowisku: drewno z odzysku doskonale wpisuje się w trend zero waste. Wszyscy ci, którym dobro planety nie jest obojętne, zamiast wspierania masowej produkcji i kupowania mebli w sieciówkach, mogą wyposażyć swoje mieszkanie w absolutnie unikatowe modele wykonane z drewna z odzysku. Recyklig to już nie tylko segregowanie śmieci - pro ekologiczne rozwiązania warto wprowadzać do wszystkich płaszczyzn naszego życia.
 4. Moda: stare drewno doskonale wpisuje się w aktualne trendy. Po okresie zachłyśnięcia się podobnymi do siebie masowo produkowanymi elementami dekoracyjnymi, zaczynamy w końcu szukać indywidualnego stylu. Chętnie eksperymentujemy i sięgamy po unikatowe materiały. Doskonałym sposobem na wyróżnienie swojego mieszkania z tła będą właśnie meble wykonane ze starego drewna.
11.07.2018._MILOO1966

Aranżacja z fotelem Royal

Drewno rozbiórkowe - co można z niego zrobić?

Co można zrobić ze starych desek? Miłośnicy drewna z pewnością znajdą kilka ciekawych zastosowań dla takiego surowca. Do najpopularniejszych elementów, które wytwarza się ze starych desek, możemy zaliczyć:

 • Meble: ogromną popularnością cieszą się aktualnie meble ze starego drewna. Nadgryzione zębem czasu deski prezentują się bardzo szlachetnie. Takie meble doskonale pasują do różnych stylów wnętrzarskich - wprost rewelacyjnie sprawdzą się w nowoczesnych wnętrzach.
 • Blat kuchenny: innym ciekawym sposobem na wykorzystanie starego drewna może być wykonanie z niego blatu kuchennego lub łazienkowego. Taki blat musi być oczywiście odpowiednio zaimpregnowany np. zaolejowany, by uzyskać odporność na wodę. Efekt przechodzi wszelkie oczekiwania.
 • Okładzina ścienna: drewniane boazerie, jakie znamy z lat 90., już dawno wyszły z mody. Co innego nowoczesne okładziny ścienne - możemy obłożyć nimi całą jedną ścianę w pomieszczeniu lub ścianę tylko do pewnej wysokości. W postaci okładziny świetnie sprawdzi się oczywiście drewno z odzysku.
 • Podłoga: panele, deska berliniecka, glazura, parkiet, a może stare deski? Ponad stuletnia podłoga brzmi wyśmienicie, prawda?
 • Dekoracyjne belki sufitowe: drewno z odzysku znakomicie sprawdzi się też w postaci dekoracyjnych belek sufitowych. Taki element pozwala przemycić odrobinę sielskiego klimatu nawet najbardziej nowoczesnego wnętrza.

Schody i tarasy zewnętrzne: stare drewniane deski możemy w końcu wykorzystać do zbudowania schodów, balustrad lub tarasów. Kawa na tak zaaranżowanym tarasie musi smakować naprawdę wyjątkowo

Meble z drewna z odzysku - modele z kolekcji French Room

W odpowiedzi na rosnące zainteresowanie drewnem z recyklingu, projektanci Miloo Home postanowili stworzyć unikatową kolekcję French Room, w której znajdują się wyłącznie meble z drewna z odzysku (czyli drewna typu driftwood). Co ciekawe, choć wspólnym mianownikiem jest tu stare drewno, to poszczególne modele nawiązują do różnorodnych stylów wnętrzarskich, dzięki czemu zyskujemy szerokie pole do tworzenia wyjątkowych aranżacji. Na jakie elementy kolekcji French Room warto zwrócić szczególną uwagę?


 • Stoły i stoliki kawowe: na białej podstawie z blatem z wiązu świetnie pasuje do wnętrz w stylu skandynawskim, stylu Hamptons, czy stylu klasycznego. Z kolei stoły ze srebrnymi giętymi nogami to rewelacyjna propozycja dla miłośników zdobnego stylu glamour. Oba rodzaje stołów wyposażone są w blaty z ręcznie układaną ceramiką. To naprawdę robi wrażenie!
 • Witryny i konsole

  W nowoczesnym salonie znakomicie wyglądał będzie regał z czarną obudową i z geometrycznymi półkami. Do loftowego gabinetu doskonale dopasuje się za to drewniana witryna ze szklanymi drzwiczkami - możemy przechowywać w niej książki, płyty, dokumenty czy pamiątki z podróży. Natomiast wyjątkowa konsola to prawdziwy ozdobnik dla wnętrza. Ta z blatem z drewna z odzysku i miedzianymi nogami prezentuje się naprawdę wykwintnie. Możemy umieścić ją w przedpokoju, a powyżej zawiesić lustro w dekoracyjnej ramie, by uzyskać efekt, który oczaruje odwiedzających nas gości.

 • Komody: niska, długa komoda na metalowych nogach z drzwiczkami o wyczuwalnej fakturze drewna i złotym detalem? A może wysoka komoda z drzwiczkami z drewnianych listewek? Każda z tych propozycji z pewnością znajdzie swoich miłośników.
 1. Komoda Riva 85x48x86 cm Komoda Riva 85x48x86 cm
  Komoda Riva 85x48x86 cm
  Special Price 2 792,00 zł Regular Price 3 990,00 zł
 1. Komoda Una 185x48x64 cmKomoda Una 185x48x64 cm
  Komoda Una 185x48x64 cm
  Special Price 4 192,00 zł Regular Price 5 990,00 zł
 1. Komoda Castilla 130x30x90cmKomoda Castilla 130x30x90cm
  Komoda Castilla 130x30x90cm
  5 995,00 zł

Drewno z odzysku to wyjątkowy materiał, który zyskuje coraz większą popularność. Stylowy wygląd, wyczuwalna faktura i możliwość łączenia go z najróżniejszymi stylami wnętrzarskimi sprawia, że trudno mu się oprzeć. Może być wykorzystywane do produkcji mebli, do tworzenia podłóg, okładzin ściennych, elementów dekoracyjnych, konstruowania schodów i tarasów. Doceniając historię drewna, drogę jaką przebyło i jego szlachetny wyraz stworzyliśmy wyjątkową kolekcję French Room, w której znalazły się wyłącznie meble z drewna z recyklingu. Zachęcamy do zapoznania się z elementami kolekcji i do znalezienia własnej wnętrzarskiej perełki.