Stoły

HEADER_rodzinne_chwile
  1. Special Price 12 616,00 zł Regular Price 15 200,00 zł
  2. Special Price 2 765,00 zł Regular Price 3 950,00 zł
  3. Special Price 3 185,00 zł Regular Price 4 550,00 zł
  4. Special Price 3 115,00 zł Regular Price 4 450,00 zł

Stoły

Stół to jeden z najważniejszych elementów wystroju domu, czy mieszkania. To integralna część jadalni, bądź salonu, element, który bez najmniejszych wątpliwości powinien być dostosowany do stylu wnętrza. To również miejsce spotkań rodzinnych, spoiwo wspierające relacje z bliskimi i tym samym, często najważniejszy element domu. Miloo Home oferuje szeroką gamę różnorodnych stołów obiadowych, doskonałych do przestronnej jadalni. 

Jaki stół wybrać?

Jednym z najważniejszych czynników kierujących wyborem jest pomieszczenie, w którym będzie stał stół oraz powierzchnia jego blatu. Istotne jest to, w jaki sposób będziemy z niego korzystać. Będzie służył nam jedynie do codziennych posiłków czy może również podczas ważnych uroczystości, świąt i innych okazji. W takich sytuacjach, gdy znacząco zwiększa się liczba biesiadujących, niezastąpiony będzie stół okrągły rozkładany.

Podczas wyboru stołu musimy wziąć pod uwagę przede wszystkim następujące rzeczy. Pierwsza z nich, to dla ilu osób przeznaczony będzie stół. Jeśli ma być użytkowany przez 4 osobową rodzinę wystarczy nam blat o powierzchni ok 80cm na 120 cm. Nigdy nie kupuj stołu na tzw. „oko”. Zanim dokonasz ostatecznego wyboru dokładnie zmierz miejsce, w którym ma stać. Szczegółowo sprawdź przestrzeń, jaka pozostanie na około stołu. Jest to istotne ze względu na późniejszy komfort osób siedzących, jak i tych, które będą poruszały się wokół niego i serfowały dania.

Stół loftowy jako element dominujący w kuchni czy jadalni, powinien być spójny ze stylistyką całego wnętrza. Jeśli jadalnia zachowana jest w jasnych kolorach, warto by stół też taki był. Ważne, by rozmiar stołu dostosowany był do przestrzeni, jaką dysponujemy. Jeśli powierzchnia do zagospodarowania jest duża, można wybrać stół z szerokim blatem. W przypadku małych pomieszczeń, gdy stół nie powinien zabierać zbyt wiele miejsca, warto sięgnąć po mebel z opcją rozkładania. To rozwiązanie bardzo praktyczne i wygodne. Tego rodzaju stoły należy sprawdzić dodatkowo pod kątem funkcjonalności i wytrzymałości uchwytów oraz mechanizmów służących do jego rozłożenia.

Sam rozmiar stołu ma duże znaczenie, ale niezwykle istotny jest także typ blatu. Czy stawiamy na klasyczne rozwiązanie, jakim jest prostokątny blat? A może decydujemy się na blat okrągły lub ten z możliwością rozkładania? W ofercie znajdują się także nowoczesne stoły z kwadratowym blatem, który doskonale wkomponuje się w rustykalne wnętrza.

Z jakiego materiału wybrać stół?

Wybierając odpowiedni mebel musimy brać pod uwagę również to, że będzie nam służył przez najbliższych kilka lub kilkanaście lat. Do najbardziej popularnych należą stoły z litego drewna. Są one niezwykle solidne i posłużą nam bardzo długo. Natomiast pamiętać trzeba, że wymagają szczególnej uwagi i regularnego dbania o ich powierzchnię. Wykończone olejami i olejowoskami potrzebują bowiem regularnej pielęgnacji. Taki stół należy okresowo konserwować, czyli położyć na blacie stołu nową warstwę olejowosku.

Najczęściej wybierane są naturalne stoły drewniane. Są bowiem stabilne, odporne na uszkodzenia mechaniczne, a przy tym niezwykle gustownie wyglądają. Stoły do jadalni produkuje się zazwyczaj z drewna typu akacja, mango, dąb, sosna, olcha lub jodła. W ofercie Miloo Home znajdują się także stoły ze szklanym, transparentnym blatem, metalowe oraz z wytrzymałego tworzywa. Materiał stołu to także nóżki, które odgrywają znaczącą rolę. Wśród najczęściej proponowanych wykończeń nóżek do stołu, wskazuje się nóżki metalowe i drewniane. Można wybrać stół ze statycznymi nóżkami lub tymi z możliwością regulacji wysokości, by dostosować stół do wysokości krzeseł.

Jeśli nie dysponujemy wystarczającym budżetem, aby kupić stół z prawdziwego drewna, możemy wybrać mebel z tańszego materiału. Dostępne są przykładowo meble z płyt drewnopodobnych pokrytych fornirem lub okleiną – wyglądają efektownie, a są dużo tańsze.

Dużą popularnością cieszą się również trwałe i stabilne stoły na metalowych podstawach z blatem z hartowanego szkła. Są niezwykle mocne. Wadą tych mebli jest jednak pracochłonne utrzymanie ich w czystości. 

Stoły rozkładane

Do mniejszych pomieszczeń, w których nie ma zbyt dużej przestrzeni przeznaczonej na jadalnię, warto zakupić stół nowoczesny rozkładany. Stół loft rozkładany ma całą masę zalet. Zajmują stosunkowo niewielką powierzchnie na co dzień, a po ich rozłożeniu możemy przy nich usadzić sporą ilość przybyłych gości. To świetne rozwiązanie, gdy okazjonalnie urządzamy przyjęcia rodzinne i potrzebujemy zwiększyć płaszczyznę blatu stołu. Stoły rozkładane sprawdzą się szczególnie w małej jadalni lub niewielkim salonie, gdzie na co dzień potrzebujemy większej przestrzeni użytkowej i możemy na stole postawić tace lub patery z owocami.

Bardzo popularne, a zarazem wygodne są rozsuwane z blatem jednoczęściowym. Stoły do salonu, w których odsuwane części znajdują się po ich bokach, pozbawione są w blacie niewygodnej i nieestetycznej szczeliny łączącej dwie części. Na co dzień, stoły rozkładane używane są w podstawowej wielkości. Stół rozkładany dostępny jest w przeróżnych kształtach, zarówno prostokątnym, kwadratowym, jak i okrągłym czy owalnym. Stół do jadalni po rozłożeniu może uzyskać naprawę spore wymiary.

Jaki kształt wybrać?

Stół dopełnia stylistycznie aranżację danego pomieszczenia. Powinien z nim zatem współgrać kolorem, stylistyką oraz zajmować odpowiednie miejsce i przestrzeń. Kształt oraz szerokość blatu mają ogromny wpływ zarówno na wygląd stołu jak i jego funkcjonalność.

Prostokątny stół do jadalni

Stół w kształcie prostokąta jest jednym z najbardziej praktycznych i wygodnych. Taki rodzaj stołu zawsze prezentuje się elegancko. Gdy pragniesz stworzyć przytulne i tradycyjne wnętrze jadalni wybierz właśnie ten model. Prostokątne zajmują zwykle dużo przestrzeni. Dlatego doradzamy rozkładane. Mają one tą ogromną zaletę, że w razie potrzeby w łatwy sposób możesz znacznie wydłużyć ich powierzchnie użytkową. Stoły rozkładane po rozłożeniu mogą pomieścić naprawdę sporą ilość osób. Natomiast duża powierzchnia blatu sprawi, że każdy będzie miał wystarczającą ilość miejsca na wygodne biesiadowanie.

Kwadratowy stół do jadalni

Taki stół to dobre rozwiązanie dla niewielkiej, 4-osobowej rodziny. Kwadratowe stoły zajmują stosunkowo niewiele miejsca. To zarówno dobre rozwiązanie do kuchni, salonu czy niewielkiej jadalni. Jest on bardzo praktyczny i łatwo zagospodarować nim każdą przestrzeń. Szerokość blatu i powierzchnia użytkowa jest wystarczająca podczas codziennych posiłków. Stoły rozkładane, dostępne również w tym kształcie, będą zaś idealnym rozwiązaniem, jeśli okazjonalnie zamierzasz urządzać większe rodzinne przyjęcia. 

Okrągły stół do jadalni

Stoły okrągłe przepięknie wyglądają w przestrzeni jadalni. Meble tego typu zajmują stosunkowo mało miejsca i posiadają jeszcze jedną ważną zaletę, jaką jest brak kantów i ostrych rogów. To istotna cecha, ważna szczególnie dla osób posiadających małe dzieci. Duże, okrągłe stoły, ustawione w odrębnej jadalni wyglądają niezwykle elegancko i modnie. Można je udekorować za pomocą świec lub wazonu z kwiatami. Wybierając stół rozkładany okrągły pamiętać trzeba o tym, że zarówno w jadalni, jak i kuchni będzie musiał stać na środku pomieszczenia. Tego typu meble dostawione do ściany nie wyglądają dobrze oraz tracą swoją funkcjonalność. Stół okrągły świetnie sprawdzi się również w kuchni. W naprawdę niewielkiej kuchni ciekawym rozwiązaniem są półokrągłe stoły rozkładane, umocowane na specjalnych uchwytach do ściany. Posiadają one mechanizm umożliwiający złożenie ich, w taki sposób, że przylegają płasko do niej. Meble o takiej funkcjonalności pozwalają zyskać w kuchni dodatkowe miejsce.