Dzbanki, butelki i karafki

Pokaż: 36

Zobacz jako Grid Lista

Produkty 18

 1. Special Price 203,15 zł Regular Price 239,00 zł
  Najniższa cena w przeciągu 30 dni przed promocją: 239,00 zł
 2. Special Price 101,15 zł Regular Price 119,00 zł
  Najniższa cena w przeciągu 30 dni przed promocją: 119,00 zł
 3. Special Price 98,00 zł Regular Price 140,00 zł
  Najniższa cena w przeciągu 30 dni przed promocją: 112,00 zł
 4. Special Price 208,25 zł Regular Price 245,00 zł
  Najniższa cena w przeciągu 30 dni przed promocją: 245,00 zł
 5. Special Price 472,00 zł Regular Price 590,00 zł
  Najniższa cena w przeciągu 30 dni przed promocją: 472,00 zł

Pokaż: 36

Zobacz jako Grid Lista

Produkty 18

Dzbanki, butelki i karafki

Woda to podstawowy napój dla człowieka. Świetnie gasi pragnienie, dodaje energii, pozytywnie wpływa na organizm. Woda pasuje do każdego posiłku, można więc ją serwować do obiadu, kolacji, podwieczorku. Na stole o wiele lepiej będzie prezentować się, a także będzie lepiej smakować w karafce niż w plastikowej butelce. Karafki i dzbanki pozwolą też wprowadzić do gospodarstwa domowego podstawy ekologii. Dzięki nim domownikom i gościom podawać będzie można wodę z kranu, a nie tą butelkowaną, która przyczynia się do zwiększenia produkcji plastiku. Nie zapominaj również, że dzbanek pozwoli na udekorowanie wody i dodanie jej smaku. Do karafki bez problemu wrzucisz kostki lodu, owoce świeże lub mrożone, plasterek cytryny czy liście mięty.

Karafki, które pozwolą przechowywać alkohole

Dzbanki i karafki, które odnajdziesz w naszej ofercie to nie tylko te na wodę. Sprawdzą się one również do przechowywania nektaru owocowego, herbaty kawy, a także mocniejszych trunków. Serwować możesz w nich nalewki, whisky, wino. Karafki do przechowywania alkoholu to nie tylko te szklane, ale i kryształowe, a także rzadziej stosowane porcelanowe. Występują pod postacią szerokich dzbanków lub smukłej butelki. Mogą być okrągłe, kwadratowe, prostokątne, beczułkowe lub wysmukłe. Te przeznaczone do przechowywania alkoholi wyposażone są w korki szklane, drewniane lub korkowe, które mają chronić przed utratą aromatu i zwietrzeniem.

Dzbanki do alkoholi, z jakich warto korzystać

Kształt i materiał wykonania karafki uzależniony jest od rodzaju alkoholu, który ma być w niej przechowywany. Modele przeznaczone do whisky to te w kształcie prostopadłościanów, z kwadratową i grubą podstawą, bardzo często dekorowane są one szlifami i wykonywane z kryształów i rżniętego szkła. Tradycyjny szkocki trunek można też przechowywać w karafce o obłym kształcie lub nowoczesnej o nierealnych konturach – obowiązkowo powinna ona jednak posiadać zatyczkę na wcisk.

Jeśli szukasz karafki do brandy i koniaku postaw na tę z okrągłą lub owalną podstawą, krótką szyjką, w beczułkowatym, pękatym kształcie.

Wino najlepiej będzie się czuć w dzbanku z szerokim dnem, o pękatym kształcie i długą szyjką, która rozszerza się ku górze. Przelanie do niego wina pozwoli mu się dotlenić i wydobyć aromaty. Karafkę do wina czerwonego znajdziesz pod nazwą dekantera, od innych odróżnia je nie tylko wygląd, ale i brak zatyczki.

Koneserzy tego trunku powinni pamiętać, że inna jest karafka do wina czerwonego, a inna do białego. Do tego ostatniego potrzebna jest ta smuklejsza, o obłym kształcie i delikatnym cięciu, koniecznie musi posiadać zatyczkę lub korek. W Miloo Home dostępne są też karafki do nalewek – gładkie, szklane z korkowymi zatyczkami, okrągłe, kwadratowe lub prostokątne, a nawet w kształcie owoców – jabłka lub gruszki.

Praktyczne naczynia do każdej kuchni

Szkło, z którego wykonywane są karafki i dzbanki nie zmienia smaku przechowywanych napojów, nie psuje ich, nie wpływa na nie negatywnie. Szklany dzbanek jest również odporny na temperatury zarówno te niskie, jak i wysokie. Chcąc serwować w karafce napoje gazowane lub też ustawiając ją w jadalni na świeżym powietrzu, warto pomyśleć o modelu z korkiem. Dzięki niemu napój nie straci bąbelków, nawet pozostawiony na kilka godzin. Korek zagwarantuje również, że do środka nie przedostanie się żaden owad, liść czy inne zanieczyszczenia.

Karafka – elegancka i stylowa ozdoba stołu

Naczynia do przechowywania i serwowania napojów, które proponuje nasz sklep to eleganckie i stylowe ozdoby stołu. Zachwycają one atrakcyjnym designem i wysoką jakością. Na naszych półkach znajdziesz zarówno karafki w tradycyjnym kształcie, jak i modele o niepowtarzalnej estetyce i finezyjnych formach. Klasyczne wykonywane są z transparentnego (przezroczystego) szkła, te nowocześniejsze z tego barwionego np. na kolor niebieski, czarny, szary, zielony.

Karafki solo lub w zestawie

Nasz sklep proponuje karafki i butelki solo lub w zestawie. Komplety obejmują szklanki, w których podaje się napoje. Te dostępne są w różnych kształtach, pojemnościach, wysokościach. Pozwala to na serwowanie w nich różnych napojów. Niższe i szersze szklanki to te przeznaczone do alkoholi typu whisky, wysokie i wąskie to natomiast te do wody lub soku. W Miloo Home kupisz też karafkę z kieliszkami na wino lub nalewkę. Takie zestawy będą nie tylko świetnym uzupełnieniem domowej zastawy stołowej, ale i idealnym pomysłem na elegancki i luksusowy prezent np. z okazji ślubu, rocznicy zawarcia związku, urodzin, imienin.

Zobacz także: