Manufaktura porcelany

  1. Special Price 67,15 zł Regular Price 79,00 zł
    Najniższa cena w przeciągu 30 dni przed promocją: 79,00 zł

Porcelana stanowi prawdziwą ozdobę rodzinnego stołu. To rzemieślnictwo, sztuka wywodząca się z tradycji. Każdy kubek i każda filiżanka wykonana została ręcznie w polskiej manufakturze. Proste, minimalistyczne formy, ręcznie nakrapiane pigmenty i delikatne wybarwienia charakteryzują kolekcje marek: Lutumursi, Mano, Aoomi i Cerama. Lokalnych manufaktur, które obok portugalskich i hiszpańskich rękodzieł są wiodące na europejskim rynku.

MANOceramics

MANOceramics to manufaktura garncarska prowadzona przez Agatę Marcinkowską. Technika ręcznego wytwarzania przy użyciu koła garncarskiego sprawia, że naczynia są niepowtarzalne. Każde z nich ma swój unikalny kształt i strukturę powierzchni zachowując zbliżone wymiary i pojemność.

Lutumursi

Lutumursi Design to studio projektowe porcelany użytkowej prowadzone przez Magdalenę Stroszejn. Inspirację w projektowaniu czerpie z otaczającego świata natury, adaptując rozwiązania wypracowane przez setki tysięcy lat. Lutumursi to lekkość, delikatność i elegancja.

Cerama Studio

Cerama Studio to manufaktura prowadzona przez Agnieszkę Borkowską i Sławomir Budkę. Za pomocą różnych technik artystycznych utrwalają w ceramice wizję otaczającego świata, estetykę i pragnienie dążenia do doskonałości. Wszystkie naczynia realizowane są w kamionce i porcelanie.

Aoomi

Trzy dusze, jedna drużyna i jedna misja – Patrycja Szymura, Sara Makuch i Kasia Sojka. Wspólne zainteresowanie materialnością, eksperymentowaniem, prostą i ręczną produkcją, wykorzystaniem lokalnych materiałów i odwoływaniem się do naturalnego polskiego krajobrazu zaowocowało powstaniem wyjątkowej kolekcji porcelany.