Zegary do sypialni

  1. Special Price 209,40 zł Regular Price 349,00 zł

Zegary do sypialni

Czas to pieniądz. Czas to największa wartość dla człowieka. Czasem płynie za szybko, czasem wydaje się, że stoi w miejscu. Aby go kontrolować, ludzkość wynalazła zegary Pierwsze pojawiły się ok. 700 r.p.n.e. i były modelami słonecznymi. Później pojawiły się noszone przez dżentelmenów zegarki kieszonkowe, a także odmierzające czas zegary ścienne i stojące. Pięknie dekorowane ozdabiały korytarze, gabinety, salony. Dziś zarówno konstrukcja, jak i rola zegara się zmieniła. Ma on nie tylko odmierzać czas, ale i dekorować wnętrze, w którym się znajdzie. Jego ozdobna rola sprawia, że zegary coraz częściej zapraszamy do sypialni. Pojawiające się w nich czasomierze przyjmują formę nie tylko budzików, ale też dekoracyjnych zegarów naściennych i stojących. Zegary do sypialni w każdej z tych postaci wielbiciele stylowych dekoracji znajdą w Miloo Home

Klasyczne, tradycyjne, retro

Jeszcze do niedawna w domowych wnętrzach królowały zegary z rzymskim indeksem. Tradycyjne i eleganckie są doskonałym dodatkiem do sypialni urządzanych w stylu klasycznym, angielskim, kolonialnym, a nawet glamour. Powieszone na ścianie np. nad łóżkiem, komodą czy toaletką będą ozdabiać wnętrze i dodawać mu klimatu. Klasyczne zegary świetnie będą komponować się również ze stylami retro, vintage i art. deco. Do takich wnętrz warto zaprosić modele stylizowane, z pożółkłą tarczą lub z kukułką. Jeśli zegara nie chcesz wieszać na ścianie, to doskonałą alternatywą dla nich będą modele stojące. Można ustawić je na blacie komody, półce, stoliku nocnym, regale.

W sypialni zawisnąć mogą nie tylko klasyczne, zegary w tradycyjnym wydaniu. W modernistycznych, loftowych, industrialnych czy minimalistycznych wnętrzach dobrze czuć będą się zegary ścienne do sypialni w stylu nowoczesnym. Charakteryzują się one cyfroblatem z cyframi arabskimi lub elektroniczną tarczą, a także oryginalną stylistyką. Nowoczesny design do wnętrz industrialnych proponuje zegar na ścianę do sypialni inspirowany tymi spotkanych na dawnych stacjach kolejowych lub w fabrykach (wieszane bokiem). Do minimalistycznych sypialni idealnie nadają się natomiast zegary surowe i proste w formie, czyli z cienkimi wskazówkami i bez cyfr na tarczy – te mogą być zastąpione np. delikatnymi kropkami. Minimalistyczne wzornictwo to proponują również zegary, które zupełnie nie posiadają kształtu i są małymi dziełami sztuki. W modnych sypialniach pojawiają się natomiast zegary w stylu skandynawskim. Poznać można je po drewnianych wykończeniach. Najczęściej tworzone są one z mocnego i wytrzymałego naturalnego drewna. Doskonale współgrają one z pakietem oraz drewnianymi meblami i dodatkami.

Zegary ścienne do sypialni – małe i duże

Zegar ścienny do sypialni to najpopularniejszy wybór. Poszczególne modele różnią się jednak od siebie nie tylko stylem, ale i wielkością. Kategorię tych małych, standardowych stanowią zegary do sypialni o średnicy mniejszej niż 50 cm. Na ścianie pojawić mogą się one w towarzystwie innych dekoracji takich jak obrazy, grafiki, lustra. W Miloo Home znajdziesz również większe modele XXL, które pochwalić mogą się nawet 80 cm średnicy. Takie udekorować mogą nawet dużą ścianę w sypialni i być w niej jedyną, główną dekoracją pomieszczenia.

Budziki do sypialni

W sypialni najlepiej sprawdzą się zegary z funkcją budzika. Dzięki niej minimalizuje się ryzyko zaspania do pracy, szkoły, na uczelnie. Wielbiciele klasyki mogą wybrać proste, stylizowane modele. Nowoczesne zegary do sypialni z budzikiem to natomiast te z termometrem, barometrem i innymi zaawansowanymi funkcjami. 

Zegar do sypialni to stylowa i praktyczna dekoracja, ma jednak jedną wadę - wydawany dźwięk. Cykający czy pykający zegar może przeszkadzać w zaśnięciu lub budzić w nocy. W Miloo Home znajdziesz jednak idealny zegar na ścianę do sypialni. Wszystkie dostępne w naszym sklepie modele zostały wyposażone w nowoczesny mechanizm kwarcowy, który gwarantuje, że urządzenie będzie pracować cicho oraz dokładnie. Brak cykania sprawia, że zegar do sypialni z mechanizmem kwarcowym nie będzie przeszkadzał w odpoczynku i relaksie