Krzesła i fotele do jadalni

HEADER_wiosenne_zmiany_27_3_23

Aranżując jadalnię, nie należy zapominać o wyborze wygodnych i praktycznych krzeseł. To dzięki nim spędzanie czasu przy stole będzie przyjemne, a wnętrza będą miały odpowiedni wygląd. Ważne, by krzesła kompletować i dostosowywać do wysokości stołu, a także dobierać je kolorystycznie, by całość przestrzeni była spójna. Zobacz, jakie krzesła znajdziesz w naszym sklepie.


Krzesła drewniane lub metalowe

W ofercie Miloo Home znajdują się dziesiątki krzeseł obiadowych, w tym przede wszystkim klasyczne krzesła, wykonane w całości ze szlachetnego drewna. To krzesła ponadczasowe, które komponują się do każdego wnętrza i będą służyły przez lata. Różnią się one od siebie rozmiarem siedziska i oparcia, kształtem nóg czy wysokością, ale łączy je jedno – są to krzesła drewniane i z pewnością dla wielu osób będzie to najważniejszy argument przemawiający za ich wyborem.

Miloo Home oferuje także krzesła metalowe oraz typowo industrialne modele. To idealne krzesła nowoczesne do tak modnych ostatnio aranżacji w stylu loftowym. Dobrze będą się prezentować również we wnętrzach minimalistycznych czy skandynawskich, w których prostota formy i rodzaj materiału mają priorytetowe znaczenie. Wybór materiału, z którego wykonane jest krzesło glamour warto dostosować do wyposażenia wnętrza, bowiem nie w każdym wnętrzu metal będzie oddawał jego charakter.

W sklepie Miloo Home znajdą coś dla siebie również miłośnicy krzeseł tapicerowanych. Krzesła z obiciem, w których drewno lub metal łączy się z miękką tkaniną, to gwarancja wygodnego siedziska. Można je kolorystycznie dobrać do całości aranżacji, tworząc w ten sposób spójne i eleganckie wnętrze. W tej grupie bez znaczenia są meble na zamówienie, gdzie kolor obicia można wybrać spośród dziesiątek propozycji.

Krzesła pikowane – idealne do eleganckich wnętrz

Na szczególną uwagę zasługują krzesła pikowane. To modele niezwykle eleganckie i stylowe, które pomagają stworzyć modny salon lub jadalnię. Doskonale pasują do aranżacji w stylu nowojorskim, glamour czy luksusowym. W zależności od wyboru modelu mogą również służyć do podkreślenia elegancji i stylu we wnętrzach klasycznych.

Warto zwrócić uwagę na to, że pikowane siedziska i oparcia mogą mieć bardzo różne wzory. Raz pikowania są mniejsze, raz większe, a w zależności od ich wyboru krzesła będą mniej lub bardziej ozdobne. Od tego jak wygląda wzór będzie zależeć, czy będą one pełnić funkcję wyłącznie użytkową czy również dekoracyjną.

Krzesła loftowe

Przeglądając ofertę krzeseł naszego sklepu zwróć również uwagę na krzesła loftowe. To te modele, które od razu wyróżniają się spośród innych modeli i swoją formą często zaskakują. Co ciekawe, tym mianem możemy określić nie tylko modele nowoczesne, ale również takie, których forma nawiązuje do krzeseł industrialnych, ale w dość zaskakujący sposób.

Takie krzesła doskonale prezentują się pojedynczo, jako element wzbogacający aranżację i nadający jej charakteru. Nie można ich traktować jak krzeseł do stołu w jadalni i ustawiać w komplecie, gdyż stracą wtedy swój unikalny wygląd i ich design przestanie zwracać na siebie uwagę. Zdecydowanie lepiej ustawić je w pewnym oddaleniu od innych krzeseł, np. jako krzesło do biurka, przy którym jego nietuzinkowy design będzie mógł zaprezentować się w pełnej krasie.

Krzesła – wszystkie takie same czy różne?

Wybierając krzesła do domu niejedna osoba zastanawia się, czy lepiej postawić na spójność i zdecydować się na wszystkie krzesła w jednakowym stylu, czy może raczej postawić na różnorodność. Nie ma tutaj jednej właściwej odpowiedzi, bo wiele zależy od tego, w jakim stylu urządzone jest wnętrze.

W aranżacjach klasycznych zdecydowanie lepiej postawić na spójność czyli wybrać krzesła do jadalni w jednym modelu. Jeśli taka jednolitość to dla nas za dużo, to można ewentualnie pobawić się kolorem i ustawić ten sam model krzesła, ale w kilku różnych kolorach. Nie polecamy natomiast mieszania kilku modeli, bo to wprowadzi niepotrzebny dysonans, wysoce niedopasowany do takiego stylu wnętrza.

Nieco inaczej sytuacja wygląda w aranżacjach nowoczesnych i industrialnych. Tutaj często regułą jest brak reguł i nic nie stoi na przeszkodzie, by pobawić się zarówno formą jak i kolorem. Trzeba jednak uważać, bo prawdziwą sztuką jest tak dobrać do siebie różne krzesła drewniane i metalowe, by stworzyć aranżację, która będzie wyglądać dobrze. Jesteśmy jednak przekonani, że jest to możliwe, bo nie raz widzieliśmy stoły, wokół których stały różne krzesła, a całość wyglądała naprawdę dobrze. Mając to wszystko na uwadze przejrzyj ofertę krzeseł dostępną w sklepie Miloo Home i zamów krzesła najlepiej dopasowane do Twoich wnętrz.