Hamaki ogrodowe

Hamaki ogrodowe

Hamaki ogrodowe powinny być nie tylko komfortowe, ale także dopasowane do Twojej przestrzeni wypoczynkowej. Wygodne meble ogrodowe sprzyjają wypoczynkowi i pozytywnie wpływają na zmysły. Od teraz możesz relaksować się w swoim ogrodzie i patrzeć w błękitne niebo, bujając się swobodnie na swoim hamaku. W ofercie Miloo Home znajdują się zarówno hamaki klasyczne, rozwieszane na drzewach jak i hamaki siedzące i huśtawki ogrodowe. Szeroki wybór sprawia, że możesz dopasować hamak do potrzeb swoich oraz swojej rodziny, a także możliwości zielonej przestrzeni.

Jak wybrać hamak ogrodowy?

Jednym z najważniejszych elementów, które powinieneś wziąć pod uwagę, jest miejsce, w którym chcesz zawiesić hamak. Hamak klasyczny, montowany pomiędzy dwoma drzewami lub słupami jest bardzo wygodny do popołudniowej drzemki czy odpoczynku z książką. Co więcej, taki hamak w ogrodzie z łatwością możesz przenieść w inne miejsce i cieszyć się błogim relaksem w cieniu lub w słońcu. Aby jednak wygodny relaks był możliwy, musisz dysponować odpowiednią przestrzenią. Ta pozwala nie tylko na montaż klasycznego modelu, ale nawet na wygodny hamak dwuosobowy. Większy i przestronniejszy z powodzeniem zmieści kilku członków rodziny.

Własny hamak na niewielki taras

W przypadku, gdy metraż twojego ogrodu lub tarasu jest nieznaczny idealne rozwiązanie to krzesło hamakowe, które jest na tyle wygodne, że pozwala na odpoczynek z ulubioną książką lub w rytmie muzyki. Dodatkowo hamak siedzący może być alternatywą dla krzeseł na balkonie. Podobną funkcję może pełnić huśtawka ogrodowa, na której na pewno najlepiej odnajdą się dzieci. Zapewni ona najmłodszym domownikom delikatne bujanie. Umieszczona na solidnym stelażu będzie też stanowić bezpieczne siedzisko na tarasie. Warto też pamiętać, że hamaki w formie podwieszanego krzesła nie są skomplikowane w montażu i każdy tego zadania może podjąć się samodzielnie. Kokon jesienią czy zimą może być też wykorzystany jako element wyposażenia wnętrza.

Na co zwrócić uwagę wybierając krzesła hamakowe?

Wybierając hamak, powinieneś wziąć pod uwagę to, kto będzie na nim wypoczywał. Każda huśtawka ma swoje maksymalne obciążenie. W sklepie Miloo Home większość hamaków wytrzyma nawet 120 kg obciążenia, co jest idealne nie tylko dla jednej osoby, ale także dla rodzica z dzieckiem czy też rodzeństwa. Kolejnym ważnym elementem jest materiał, z którego wykonany jest hamak. Poliester jest mocny i lekki, jednak może nagrzewać się w słońcu. Z kolei bawełna jest przyjemna w dotyku i dosyć przewiewna, jednak zwykle schnie dłużej. Jedną z najbardziej ponadczasowych tkanin jest jedwab, który jest bardzo przewiewny i cienki. Nie zapominaj też, że przy wyborze hamaka musisz podjąć decyzję co do jego typu. Hamak może być nie tylko tym klasycznym, ale przybierać formę kokonu ze stelażem czy krzesła. Nie zapominaj też, że aby cieszyć się absolutnym relaksem musisz mieć możliwość przyjąć stabilną pozycję. Nie bez znaczenia jest też znalezienie odpowiedzi na pytanie, jak zamontować hamak. Im montaż będzie prostszy, tym lepiej. Jeśli więc nie jesteś złotą rączką, ogród uzupełnij o huśtawkę z drążkiem.

Zalety hamaków ogrodowych

Hamak ogrodowy jest nie tylko sposobem na przyjemny wypoczynek w ogrodzie czy na balkonie. Warto pamiętać o tym, że sam proces bujania się łagodzi stres oraz napięcie, a przebywanie na łonie natury, wśród zieleni uspokaja i wycisza. W przypadku dzieci hamak jest dobrym sposobem na ćwiczenie równowagi i koordynacji wzrokowo-ruchowej. Co więcej, hamaki zachęcają do popołudniowej lub wieczornej drzemki, która jest bardzo dobra dla zdrowia i pozwala na zachowanie dobrostanu życiowego. Hamaki ogrodowe mogą być także nieodłączną atrakcją spotkań czy przyjęć na świeżym powietrzu. Hamak łączy więc przyjemne z pożytecznym, dostarczając rozrywki, wygody i odprężenia.

Zaufaj nam

Niezależnie od tego, czy poszukujesz hamaka do dużego ogrodu, czy też na mały balkon, możesz nam zaufać. Dobierz hamak do swojej osobowości oraz do prywatnej przestrzeni. O wygodzie podczas odpoczynku na hamaku często decydują także akcesoria ogrodowe, czyli poduszki ogrodowe czy pledy. Dodatkowo możesz skorzystać z rad specjalistów i opinii klientów sklepu. Zapraszamy do zapoznania się z asortymentem sklepu i życzymy udanych zakupów.

Zobacz nasze propozycje urządzenia nowoczesnego tarasu

Sprawdź także: