Zegary

 1. Special Price 846,00 zł Regular Price 1 695,00 zł
  Najniższa cena w przeciągu 30 dni przed promocją: 847,00 zł
 2. Special Price 944,00 zł Regular Price 1 350,00 zł
  Najniższa cena w przeciągu 30 dni przed promocją: 945,00 zł
 3. Special Price 944,00 zł Regular Price 1 350,00 zł
  Najniższa cena w przeciągu 30 dni przed promocją: 945,00 zł
 4. Special Price 173,50 zł Regular Price 349,00 zł
  Najniższa cena w przeciągu 30 dni przed promocją: 174,50 zł

Zegary

Pierwotnym i podstawowym zastosowaniem zegara jest odmierzanie czasu. Z tego względu ich obecność w każdym domu jest uzasadniona przede wszystkim jego praktycznością i przydatnością. Zegary ścienne i stołowe, mimo głównie funkcji użytkowej, tworzą we wnętrzu niezwykle dekoracyjny i przykuwający uwagę detal. Jak wybrać odpowiedni design, styl, wielkość oraz miejsce jego ekspozycji?

Jak dobrać zegar do wnętrza?

Zegar możemy dopasować stylistyką do wnętrza lub wybrać model mocno z nią kontrastujący. Wtedy zegar stanie się tzw. kontrapunktem niezwykle przyciągającym wzrok. Stylistyka zegarów jest obecnie tak różnorodna i bogata, że ich dekoracyjna funkcja wybija się na pierwszy plan. Bez problemu odnajdziesz modele zaprojektowane z duchem każdego wnętrzarskiego stylu.

Dobór zegara determinuje miejsce jakie możemy przeznaczyć na jego ekspozycję. Jeśli mamy duży fragment niezagospodarowanej ściany, zamiast ekspozycji obrazu, możemy postawić na dekoracyjny zegar na ścianę. Świetnie uzupełni on projektowane wnętrze. Mniejsze zegary tzw. stołowe, wybornie sprawdzą się, jako ciekawy detal lub gadżet zarówno w sypialni czy salonie. Wszędzie tam, gdzie nie chcemy poświęcać fragmentu ściany na umocowanie modelu ściennego.

Zegary ścienne retro święcą swoje triumfy nad innymi stylami już od kilku lat. Piękne, ogromne metalowe tarcze, zdobione cyframi rzymskimi, okrągłe modele zawieszane na łańcuchach lub sznurkach czy zegary tzw. kolejowe, cały czas nie tracą na popularności. Bardzo ciekawą propozycją jest zegar ścienny nowoczesny z ogromną, metalową ramą pozbawiony tła, wypełniony cyframi arabskimi lub rzymskimi. Ten model w zależności od koloru i materiału, z którego jest wykonany, wpasuje się w większość stylistyk. Bardzo surowy, o kanciastej formie z błyszczącego lub czarnego metalu, świetnie uzupełni wnętrze nowoczesne w stylu industrialnym czy metropolitan. Miedziany lub złoty będzie świetnym uzupełnieniem stylu Vintage oraz klasycznego.

Do wnętrz glamour niezastąpione będą duże zegary glamour wykonane z bardzo błyszczącego materiału w kolorze złota lub srebra. Niezwykle popularne są modele w kształcie słońca z promieniami, ozdobione kryształami. Do tej stylistyki będą również wyśmienicie pasowały zegary z elementami szkła, luster, brokatowych materiałów, drobnych koralików, diamencików i kryształków.

Bardzo modne niedawno wnętrza w stylu skandynawskim, nadal nie tracą swoich zwolenników. Wyjątkowo ciekawymi modelami dedykowanymi do mieszkań urządzonych z duchem tego stylu, są białe, marmurowe zegary. Naturalny i piękny kamień, z którego są wykonane, wyjątkowo prezentuje się w przestrzeni mieszkalnej. Kolejnym pomysłem na zegar  na komodę do tak urządzonego wnętrza są modele wykonane z drewna. Malowane na biały, szary lub niebieski kolor i postarzane są techniką decoupage. Jeśli natomiast chcesz wnętrzu dodać niezwykle przykuwającego uwagę akcentu, postaw na duży wykonany w ciemnych kolorach model industrialny lub vintage.

W styl rustykalny idealnie wpisują się drewniane zegary w dawnej stylistyce. Szczególnie pasują do niej dużych rozmiarów, wolnostojące z wahadłem, jak i wersje kominkowe zegarów.

Zegary modernistyczne charakteryzuje niezwykle prosta forma. Różnorodność wykorzystywanych materiałów jest ogromna. Oprócz tradycyjnych modeli z metalu odnajdziemy zegary szklane, ceramiczne, drewniane i z wielu innych materiałów.

Wnętrze w stylu klasycznym cechujące się przede wszystkim ładem i szykownością. Swoją atmosferę zawdzięcza eleganckim dodatkom. Takim będzie przykładowo zegar, pięknie rzeźbiony z mosiądzu, ceramiki lub gipsowy. Taki stylowy, artystyczny detal doda przestrzeni gustownego sznytu.

Stylowy zegar ścienny czy stolikowy będzie bezcennym detalem do każdego wnętrza. Oferta zegarów jest tak bogata, że bez problemu znajdziesz odpowiedni model pasujący do Twojego wnętrza.

Zegar ścienny czy zegar stołowy – jaki wybrać?

W przestronnych, dużych pomieszczeniach świetnie sprawdzą się efektowne, duże zegary ścienne. Ich rozmiary są naprawę różnorodne. Wszystko zależy jakim fragmentem ściany dysponujemy. W przestronnych wnętrzach wielkość zegara oprócz dekoracyjnej funkcji, świetnie sprawdza się użytkowo. Godziny łatwo odczytać, nawet z najdalej oddalonego punktu.

Nieduże, zegary stołowe będą niezastąpionym rozwiązaniem w niewielkich pomieszczeniach. Zwykle są znacznie mniejsze od ściennych, nie zajmują wiele przestrzeni. W łatwy sposób można zmienić ich ustawienie. Zegary stołowe potrafią przyjmować niezwykle dekoracyjne formy i kształty.

Stylowe zegary

Sklep Miloo Home oferuje produkty najwyższej jakości, o wyszukanych formach i wyróżniającym się designie. Zegary są wykonane z najwyższej jakości surowców. Sklep Miloo Home dokłada wszelkich starań aby sprzedawane przez nas produkty zaskakiwały swoją niepowtarzalnością i elegancją.

Piękne stolikowe modele wpisane w styl minimalistyczny, z oryginalną srebrną oprawą, doda szyku i ozdobi niejedno wnętrze. Taki wytworny detal pięknie wygladać będzie na nowoczesnej lub klasycznej komodzie sypialni, jak i stoliku, czy półce w salonie. 

Stojące zegary w niklowanej lub metalowej oprawie, zawieszone na ozdobnych łańcuchach lub sznurach, to niezastąpiony detal, którym upiększysz zarówno wnętrze w stylu metropolitan, jak i vintage. Dostępne są zarówno modele zegarów stolikowych, jak i ściennych.