Dekoracje do salonu

Dekoracje do salonu

Salon serce domu. Miejsce rodzinnych spotkań. Oaza relaksu. Najbardziej reprezentacyjne pomieszczenie w domu. Jego aranżacja wymaga przemyślenia wszystkich detali i skupienia się nie tylko na ogóle, ale i szczegółach. To właśnie, dlatego tak ważne są dekoracje do salonu. Czy wybrać te stojące na komodzie, a może dodatki ustawić na gzymsie kominka? Też masz takie wątpliwości? W Miloo Home je rozwiejemy, prezentując nowoczesne ozdoby do salonu. Znajdziesz u nas również stylowe świeczniki, jak i eleganckie wazony czy klasyczne figurki. 

Uniwersalne akcenty dekoracyjne salonu

Aranżacja wnętrz to prawdziwa sztuka, nietrudno w niej o popełnienie błędów i lapsusów. Te mogą szybko okazać się wymierne w skutkach - pomieszczenie będzie niepraktyczne, niefunkcjonalne lub kiczowate. Jeśli więc nie masz doświadczenia w urządzaniu wnętrz, postaw na bezpieczne rozwiązania. Do takich należą klasyczne i uniwersalne dekoracje salonu. Wśród tych ukryliśmy takie, które postawić możesz na komodzie, na stole jadalnym, gzymsie kominka czy stoliku kawowym. Bezpiecznym wyborem zawsze będzie stylowy i delikatny zegar, który zawiśnie na ścianie. Nie tylko ozdobi on wnętrze, ale będzie praktycznym urządzeniem. Aby ocieplić pokój dzienny, sięgnij też po świeczniki, które możesz potraktować jako dekoracje na komody. Na stoliku kawowym możesz ustawić natomiast minimalistyczne ramki na zdjęcia, które będą skrywać fotografie rodziny i przyjaciół. Klasyczne dekoracje na stół do salonu to natomiast wazony w kolorze transparentnego szkła.

Dekoracja salonu skandynawskiego

Styl skandynawski to jeden z tych najczęściej zapraszanych do pokojów dziennych. Jak jednak je ozdobić, aby prezentowały się pięknie i oryginalnie. Przede wszystkim warto zadbać o naturalne materiały, ciekawe wzornictwo oraz nawiązujące do natury kolory. W skandynawskim salonie nie może zabraknąć dekoracyjnych poduch i puchatych pledów. Dekoracja na komodę do salonu scandi to natomiast gliniane miseczki, szklane wazony, drewniane figurki i koniecznie świeczniki, w których nie zabraknie jasnych świec o przyjemnym zapachu. Jeśli scandi klimat chcesz połączyć z szalonym i bardziej kolorowym boho, to postaw na ciepłe barwy i bardziej wzorzyste tkaniny, a także wazony w oryginalnych kształtach wypełnione trawami pompasowymi.

Dekoracja do salonu romantycznego i stylizowanego

Lubisz subtelne, delikatne i romantyczne wnętrza? Doskonale odnajdziesz się w salonie w stylu angielskim, prowansalskim, shabby chic oraz stylizowanym. Każdy z tych designów kocha subtelne bibeloty z motywem kwiatowym. Jasne wnętrza dobrze będą wyglądać w zestawieniu z postarzałymi zegarami, ceramicznymi wazonami pełnymi polnych kwiatów, koronkowymi obrusami, metalowymi ramkami na zdjęcia.

Piękne dekoracje - salon nowoczesny

Nowoczesny styl w pokoju dziennym kocha mocne i żywe kolory, oryginalne faktury i geometryczne kształty, jednocześnie przestrzega, aby bibelotów nie było za dużo. Detale trzeba więc dobierać z dużą rozwagą. Najbezpieczniej jest postawić na dekoracje ścienne do salonu takie jak awangardowe obrazy, plakaty czy grafiki w minimalistycznych ramach. Na stole lub stoliku znajdzie się natomiast miejsce na wazon z kolorowego szkła lub złote patery na owoce, słodkości.

Jak udekorować salon?

Dekoracji do salonu nie brakuje. Wybierając je, pamiętaj jednak, aby kierować się ogólno przyjętymi zasadami. Radzą one, aby ozdoby stylem nie odbiegały od całości aranżacji. Dzięki temu nie zniszczy się ogólnego efektu wizualnego, a jedynie podkreśli estetykę wnętrza. Równie istotne jest określenie, jak i kto będzie korzystał z salonu. W pokoju dziennym, w którym przebywać będą dzieci lub zwierzęta niewskazane są delikatne dekoracje na komodę do salonu czy stół – szybko mogą ulec one zniszczeniu. Bibeloty i gadżety zawsze powinny podkreślać też charakter pokoju dziennego. Jeśli marzysz, aby był on oazą spokoju i relaksu postaw na pachnące świece i szumiące wodą mini fontanny. W przypadku gdy salon ma być miejscem, gdzie króluje rozrywka i zabawa. Zadbaj o wygodne poduchy, podnóżki, dobre oświetlenie i stoliczki pomocniczki. Do eleganckiego wnętrza wybierz natomiast duże lustra i mnóstwo światła, które dodaje blichtru.