Lustra

 1. Special Price 553,00 zł Regular Price 790,00 zł
  Najniższa cena w przeciągu 30 dni przed promocją: 553,00 zł
 2. Special Price 1 100,75 zł Regular Price 1 295,00 zł
  Najniższa cena w przeciągu 30 dni przed promocją: 971,25 zł
 3. Special Price 726,75 zł Regular Price 855,00 zł
  Najniższa cena w przeciągu 30 dni przed promocją: 592,50 zł
 4. Special Price 1 440,75 zł Regular Price 1 695,00 zł
  Najniższa cena w przeciągu 30 dni przed promocją: 1 267,50 zł
 5. Special Price 1 183,00 zł Regular Price 1 690,00 zł
  Najniższa cena w przeciągu 30 dni przed promocją: 1 690,00 zł
 6. Special Price 1 715,00 zł Regular Price 2 450,00 zł
  Najniższa cena w przeciągu 30 dni przed promocją: 1 673,00 zł
 7. Special Price 1 000,00 zł Regular Price 1 250,00 zł
  Najniższa cena w przeciągu 30 dni przed promocją: 1 250,00 zł
 8. Special Price 1 752,00 zł Regular Price 2 190,00 zł
  Najniższa cena w przeciągu 30 dni przed promocją: 1 752,00 zł
 9. Special Price 1 272,00 zł Regular Price 1 590,00 zł
  Najniższa cena w przeciągu 30 dni przed promocją: 1 590,00 zł
 10. Special Price 1 575,00 zł Regular Price 2 250,00 zł
  Najniższa cena w przeciągu 30 dni przed promocją: 1 575,00 zł
 11. Special Price 1 505,00 zł Regular Price 2 150,00 zł
  Najniższa cena w przeciągu 30 dni przed promocją: 1 505,00 zł
 12. Special Price 1 183,00 zł Regular Price 1 690,00 zł
  Najniższa cena w przeciągu 30 dni przed promocją: 1 183,00 zł

Lustra dekoracyjne

Trudno sobie wyobrazić dom bez ani jednego lustra. Wieszamy je w przedpokoju, łazience, garderobie, a mogą się one pojawić również w sypialni czy salonie. Możesz wykorzystać lustra małe i duże, w niewielkiej ramie lub w dużej, gładkiej lub dekoracyjnej. Możliwości jest bardzo wiele, a w naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór luster w wielu różnych odmianach. Czytaj więcej.. 

Na szczególną uwagę zasługują lustra dekoracyjne, które oprócz swojej podstawowej funkcji, jaką bez wątpienia jest możliwość obejrzenia swojego odbicia, mają pełnić rolę dekoracyjną. Nie da się jednak jednoznacznie powiedzieć, czy lepiej wybrać lustro z delikatną, niemal niewidoczną ramą, czy może warto powiesić na ścianie lustro w dużej, ozdobnej i złotej ramie. W naszym sklepie znajdziesz zarówno oryginalne lustra delikatne, jak i bardziej ozdobne.

Jeśli chcesz mieć wnętrze eleganckie i luksusowe, to proponujemy lustra z dużymi i szerokimi ramami. Fani koloru złotego znajdą u nas lustra w złotych ramach, prostokątne, okrągłe i owalne. Znajdą coś dla siebie również miłośnicy bardziej designerskich rozwiązań, którym z pewnością przypadną do gustu lustra w nietypowych kształtach. Niektóre mają dodatkowo oryginalne ramy, które z pewnością nie pozostaną niezauważone, a jeśli w ich towarzystwie pojawią się stylowe lampy stołowe, to całość aranżacji z pewnością będzie prezentować się doskonale.

Mamy również lustra dekoracyjne dla wszystkich ceniących sobie minimalizm. Proponujemy im dekoracyjne lustra w delikatnych, bardzo wąskich ramach, które doskonale wpiszą się nie tylko w aranżacje minimalistyczne, ale również industrialne czy skandynawskie. W ich przypadku niewielki rozmiar ramy jest ogromną zaletą, która czyni z nich idealnydodatek do wnętrza. Dyskretny urok tych luster doskonale podkreślą umieszczone obok nich kinkiety, również wybrane spośród lamp o bardzo prostym designie. Zobacz również lustra stojące.

Lustra do przedpokoju

Większość dostępnych w naszym sklepie luster doskonale sprawdzi się również w roli lustra do przedpokoju. To w nim przeglądamy się tuż przed wyjściem z domu i w razie potrzeby możemy wykonać ostatnie poprawki związane z naszym wyglądem. Można by zatem powiedzieć, że obecność lustra w przedpokoju ma przede wszystkim znaczenie funkcjonalne, ale to wcale nie znaczy, że można pominąć jego walory estetyczne. Przecież przedpokój to ważne pomieszczenie w domu, więc należy odpowiednio zadbać o jego wystrój.

Jedni wolą małe lustra, powieszone nad komodą czy szafką na buty. Inni preferują lustra o większych wymiarach, w których można rzucić okiem na całą sylwetkę. W naszym sklepie znajdziesz lustra dekoracyjne różnego rozmiaru, dzięki czemu dopasujesz lustro do swojego gustu oraz wielkości przedpokoju, w którym ma się znaleźć. Zbyt duże lustro w maleńkim hallu będzie wyglądać śmiesznie, a z kolei malutkie lusterko w większej przestrzeni też może wydawać się nie do końca na swoim miejscu.

Przy wyborze polecamy zwracać uwagę nie tylko na rozmiar lustra glamour, ale również na jego wygląd. Dobrze przemyślana aranżacja wnętrza jest spójna i wszystkie jej elementy są do siebie dobrane. Jeśli chcesz urządzić przedpokój w eleganckim stylu, rozważ wybór lustra z ozdobną ramą. Osoby lubiące złoto we wnętrzach chętnie sięgną po złocone ramy, pozostali chętnie wybiorą eleganckie lustra w ramie czarnej, srebrnej, białej czy przezroczystej. W nowoczesnych wnętrzach lepiej będą się prezentować lustra w ozdobnych ramach, ale o ciekawych kształtach. Z kolei w aranżacjach klasycznych, lepsze będą lustra okrągłe lub prostokątne w bardziej ozdobnych ramach. W naszym sklepie znajdziesz jedne i drugie, więc przejrzyj ofertę i wybierz lustro ozdobne, które najlepiej pasują do Twojego pomysłu na wnętrze.

Czy lustro może być tylko ze szkła?

Większość produkowanych oraz dostępnych w sprzedaży luster została wykonana na bazie tafli szkła z powłoką refleksyjną. Nie jest to jednak jedyny materiał, z którego może powstać, aczkolwiek najlepiej odbija obraz. Pozostałe to srebro, miedź oraz złoto. Jednak żaden z nich nie daje dobrego odbicia, ponadto koszt produkcji byłby znacznie droższy niż lustra ze szkła. 

Dlatego w chwili obecnej lustra wykonuje się wyłącznie ze szkła, zaś jeśli chcesz mieć srebrne lub miedziane – pozostaje tylko indywidualne zamówienie takiego modelu. Należy jednak wziąć pod uwagę, że ciężko znaleźć zakład szklarski, który podjąłby się takiego zadania.

Czy lustra się hartuje?

Tak, lustra szklane można hartować. Jest to specjalny proces, podczas którego znacznie wzmacnia się strukturę szkła. Dzięki temu staje się nawet dziesięciokrotnie wytrzymalsze od zwykłego zarówno pod względem mechanicznym, jak i termicznym. Dlatego lustra wykonane ze szkła hartowanego wykorzystywane są w punktach usługowych oraz miejscach użyteczności publicznej.

Sam proces hartowania nie wpływa na właściwości odbijające szkła, nie zmienia również jego wyglądu. Dlatego wizualnie lustro hartowane nie będzie różnić się niczym od standardowego, ale różnicę zauważy się np. w sytuacji, gdy upadnie na podłogę lub zostanie uderzone.

Co powiesić w łazience zamiast lustra?

Jeśli w łazience chcesz się przeglądać, a nie ma jak powiesić lustra, wtedy z pomocą przychodzi samoprzylepna folia lustrzana. Można naklejać ją na różne powierzchnie, w tym płytki. Jeśli zostanie naklejona prawidłowo, czyli bez pęcherzyków powietrza oraz zgrubień, da nam na ścianie lustrzaną powierzchnię, odbijającą obraz tak samo, jak szkło. 

W takiej folii można się wygodnie przejrzeć, ogolić, poprawić makijaż itp. Czyści się ją tak samo, jak zwykłe lustro – można do tego używać płynu przeznaczonego do czyszczenia szyb. Inne rozwiązanie to płytki lustrzane, które montuje się specjalnym klejem do glazury.

Czy można ciąć lustro?

Tak, jest to możliwe za pomocą specjalnego noża z diamentowym ostrzem. Przy bardziej precyzyjnej obróbce szkła stosuje się cięcia laserowe oraz cięcie za pomocą wody. Te dwa przypadku wymagają profesjonalnego sprzętu, którym dysponują dobre zakłady szklarskie.

A po co ciąć lustro? Konieczność taka może zajść, gdy trzeba je dopasować lub zmodyfikować do projektu. Do cięcia nadaje się każdy rodzaj szkła poza hartowanym. Ze względu na wysoką trudność przeprowadzenia takiego zabiegu powinny go wykonywać go wyłącznie osoby mające doświadczenie oraz dysponujące odpowiednimi narzędziami do tego procesu.

Czym ciąć lustra?

Lustra można ciąć za pomocą diamentowych ostrzy, laserem lub przy wykorzystaniu wody. W warunkach domowych, gdy potrzebujemy wyciąć niewielki fragment szkła o grubości nie większej niż 2 cm, powinien wystarczyć nóż z diamentowym ostrzem. Takie narzędzia można znaleźć w składach budowlanych i sklepach z narzędziami. Należy koniecznie pamiętać o niezbędnych rękawicach oraz okularach ochronnych.

Cięcie laserem oraz cięcie szkła przy wykorzystaniu wody to operacje, jakie przeprowadza się przy użyciu wysoce specjalistycznych narzędzi. Nie są one dostępne w powszechnej sprzedaży – dysponują nimi zakłady szklarskie oraz firmy produkujące wyroby szklane.

Czy szklarz robi lustra?

Tak, szklarz tworzy lustra. Jest o profesja rzemieślnicza, w której wyszkolony fachowiec zajmuje się obróbką szkła i powierzchni szklanych. Jego kompetencje obejmują zarówno projektowanie oraz tworzenie powierzchni szklanych, jak i naprawę oraz wymianę istniejących elementów ze szkła. Opierając się na swojej wiedzy i doświadczeniu, szklarz będzie w stanie zaproponować rozwiązania związane z wykonywaniem powierzchni szklanych na zamówienie.

Szklarze pracują w przedsiębiorstwach zajmujących produkcją mebli i elementów zabudowy, prowadzą także własne zakłady szklarskie w każdym większym mieści Polski.

Jakie może być lustro?

Lustra mogą przybierać rozmaite kształty. Najbardziej klasyczne są lustra prostokątne oraz okrągłe. Pod względem użytkowym mamy lustra bez ozdób oraz lustra dekoracyjne. W każdej z kategorii można wyróżnić również lustra wiszące (najpopularniejsze) oraz lustra stojące. Lustra mogą być także wbudowane w meble – na przykład umieszczone na drzwiach do szafy oraz lustra łazienkowe z półeczką lub szafką.

Lustra tworzone są we wszystkich stylach aranżacyjnych, zaczynając od glamour, kończąc na minimalizmie. Dzięki temu możliwe jest dobranie modelu optymalnie dopasowanego do stylu panującego we wnętrzu.

Gdzie nie wolno wieszać lustra?

Luster nie należy wieszać naprzeciwko miejsc wymagających skupienia, jak biurko. Ponieważ odbijają one ruch, mogą rozpraszać w trakcie pracy. Nie jest wskazane także wieszanie go naprzeciwko łóżka, gdyż nie sprzyja to wyciszeniu. Lustro nie powinno wisieć także tam, gdzie odbija światła z zewnątrz – będzie w ten sposób rozjaśniać pomieszczenie, co nie jest korzystne w nocy.

Według zasad feng shui, lustra nie powinno się umieszczać naprzeciw drzwi wejściowych. Odradza się także umieszczanie go w kuchni ze względów czysto praktycznych – para wodna i wilgoć mogą przyczyniać się do niszczenia szkła.

Gdzie powiesić lustra?

Lustra mogą być wieszane w każdym pomieszczeniu, ale przede wszystkim jedno powinno znaleźć się w przedpokoju, gdzie pozwoli przejrzeć się przed wyjściem. Bardzo praktyczne jest także w łazience, gdzie paniom pomoże w nałożeniu makijażu, a panom ułatwi golenie. W sypialni doskonale wygląda nad wezgłowiem łóżka, zaś w salonie znajdzie swoje miejsce na ścianie nie znajdującej się naprzeciwko okien.

Lustro w pokoju dziecka i młodzieżowym umieszczone jest najczęściej na drzwiach szafy. Jeśli go nie ma i musimy je dokupić, warto postawić je lub powiesić na jednej z bocznych ścian pomieszczenia. Lustro prostokątne zawieszone w wąskim korytarzu powiększy optycznie przestrzeń.