Latarnie ogrodowe

  1. Special Price 342,00 zł Regular Price 490,00 zł
    Najniższa cena w przeciągu 30 dni przed promocją: 343,00 zł

Latarnie ogrodowe

Oświetlenie zewnętrzne to ważny element aranżacji ogrodu. Dzięki niemu z przydomowej zielonej przestrzeni można korzystać przez cały czas. Umożliwiają one organizację wieczornych garden party, grilli czy spotkań na świeżym powietrzu po zmroku. Latarnia ogrodowa, która będzie rozświetlać przestrzeń, pozwoli też zachować bezpieczeństwo. Dzięki jej światłu po zachodzie słońca nie potkniesz się o konewkę, nie nadepniesz na węża ogrodowego czy źle nie staniesz na schodach i nie skręcisz nogi. Praktyczna funkcja to jednak nie wszystko.

Latarniami ogrodowymi można również ozdabiać zieleniec. Dzięki nim możesz dodać mu klimatu, charakteru oraz wprowadzić określony styl aranżacji. W Miloo Home znajdziesz lampy ogrodowe stojące w designie modernistycznym, klasycznym, stylizowanym, art. deco, boho, które mogą mieć różną wysokość, kształt itp. Swoją estetyką odbiegają od lamp ulicznych, które często kojarzą nam się z tymi nieciekawymi, mało interesującymi, wręcz obskurnymi.

Latarnie ogrodowe – bogactwo modeli i form

Latarnie ogrodowe przybierają różne formy i dostępne są w wielu stylach aranżacyjnych. W Miloo Home zamówisz te klasyczne, nowoczesne, rustykalne, glamour. Poszczególne modele mają też różną wysokość, wykonane są z różnych materiałów, przeznaczone są do innego montażu. Szeroka oferta pozwoli dopasować oświetlenie zewnętrzne nie tylko do indywidualnych potrzeb, ale także wystroju ogrodu oraz warunków panujących w nim. Modele, które odnajdziesz w naszym sklepie, przeznaczone są do umieszczenia przed domem, na tarasie, a nawet na balkonie. Świetnie sprawdzą się one jako jedyne oświetlenie zielonej przestrzeni, nasze latarnie zewnętrzne mogą być też uzupełnione klimatycznymi kinkietami i plafonami. Solo najlepiej stosować je na niewielkich przestrzeniach, natomiast w towarzystwie na dużych działkach i w wielkometrażowych ogrodach.

Nowoczesna latarnia ogrodowa w aranżacji ogrodu

Wysokie lampy ogrodowe jeszcze do niedawna traktowaliśmy przede wszystkim jako źródło światła w parkach, na ulicach, przy budynkach użyteczności publicznej. Dziś nikogo nie dziwi, że latarnie ogrodowe wykorzystuje się, aby doświetlić własną posesję. Niezwykle praktyczne mogą stanąć wszędzie tam, gdzie są potrzebne – bezpośrednio przed domem, przy bramie wjazdowej, garażu, altanie. Jedynym ograniczeniem montażowym są możliwości podłączenia latarni ogrodowych. Musisz też pamiętać, że ze względu na ich gabaryty muszą one być właściwie wmontowane w grunt lub przymocowane do kostki brukowej. Latarnię ogrodową z naszego sklepu możesz bez problemu zamontować w ziemi lub betonowym podłożu z pomocą fundamentu. Dzięki temu lampa stojąca nie przewróci się pod naporem porywistego wiatru czy po przypadkowym uderzeniu. Przy montażu musisz też zadbać o to, aby latarnię ogrodową umieścić tak, aby dawane przez nią światło nie oślepiało np. przy wjeździe do garażu. Promień światła powinien z niej padać również tak, aby nie tworzyć w ogrodzie ciemnych plam.  

Latarnie ogrodowe wysokie – trwałe i solidne oświetlenie ogrodowe

W przypadku latarni ogrodowej bardzo ważne jest bezpieczeństwo. To zagwarantują modele posiadające zwiększony stopień szczelności IP. Jest to dwucyfrowy symbol, który mówi o tym na ile lampy ogrodowe są odporne na warunki atmosferyczne. Z racji tego, że przez cały czas przebywają one na zewnątrz, muszą wykazywać dużą odporność na pył, kurz, ciała stałe, wodę, wilgoć. W swoim ogrodzie najlepiej jest postawić na lampy o wartości współczynnika na poziomie co najmniej IP44. Dzięki temu czynniki zewnętrzne nie będą zakłócać jej działania.

Na solidność i wytrzymałość lamp wpływa również materiał jej wykonania. Najpopularniejsze to te z aluminium oraz stali nierdzewnej. Interesującą alternatywą są latarnie uliczne z wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Specyficzny wygląd sprawia, że te lampy to doskonały dodatek do ogrodu w stylu retro i vintage. Będąc przy praktyczności oświetlenia ogrodu, warto też wspomnieć o funkcjonalnościach zwiększających komfort używania latarni. Jednymi z najbardziej docenianych modeli są te z czujnikiem ruchu.

Poznaj ekologiczną latarnię ogrodową

Ilość światła, jaka potrzebna jest w ogrodzie, nie jest mała. Często, aby oświetlić duży ogród trzeba zużyć dużo kilowatogodzin. Jeśli nie chcesz płacić wysokich rachunków za prąd, poszukaj modnych w ostatnich latach lamp LED. Latarnia ogrodowa LED to ta ekologiczna i ekonomiczna. Działa na żarówki LED, które pobierają 1W – w tym samym czasie tradycyjne reflektory zużywają aż 40W.

Zobacz także