Zasłony

  1. Special Price 395,00 zł Regular Price 790,00 zł
    Najniższa cena w przeciągu 30 dni przed promocją: 395,00 zł
  2. Special Price 395,00 zł Regular Price 790,00 zł
    Najniższa cena w przeciągu 30 dni przed promocją: 395,00 zł

Zasłony mimo pojawiających się od wielu lat alternatywnych rozwiązań do zasłaniania okien nadal nie wychodzą z mody. Dodają one bowiem uroku  i szyku pomieszczeniu. Są również bardzo wygodne w użytkowaniu. Odpowiednio dobrane, pięknie uzupełniają design dekorowanego wnętrza.  Zasłony dodają pomieszczeniom przytulności oraz zapewniają ochronę przed nadmiernym nasłonecznieniem. Dodatkowo wyciszają je, chronią domowników przed wzrokiem sąsiadów, jak i przechodniów. W jaki sposób odpowiednio dobrać zasłony do pomieszczenia i czym kierować się podczas zakupu?

rozwiń.. 

Funkcje zasłon

Zasłony pełnią zarówno funkcję estetyczną, jak i praktyczną. Zasłony do sypialni zwykle uszyte są z nieprześwitujących materiałów. Zasłona do sypialni powinna odpowiednio zaciemnić pomieszczenie, tak, aby poranne promienie słoneczne zbyt wcześnie nie budziły, a jednocześnie zapewnić odpowiednią intymność oraz chronić pomieszczenie przed wzrokiem osób z zewnątrz. Zasłony do kuchni mogą to być  produkty dużo lżejsze o jasnych, prześwitujących barwach. W tym pomieszczeniu dobre oświetlenie jest kluczowe, dlatego też zasłona do kuchni zazwyczaj jest elementem dekoracyjnym. W przypadku ostrego słońca może natomiast zniwelować jego oślepiające działanie.  

Zasłony do salonu stylowe wykonane są z eleganckich materiałów, pięknie układających się wzdłuż linii okien i ścian lub drzwi balkonowych. Gotowe zasłony zaopatrzone w wygodne mocowanie to szybkie, funkcjonalne i estetyczne rozwiązanie to każdego rodzaju wnętrz. Zasłony świetnie sprawdzą się również jako element dodatkowo wyciszający pomieszczenie. Przydatne są także do niwelowania przeciągów z rozszczelnień między oknami. Dzięki możliwości ich rozsuwania można manipulować ilością wpuszczanego do pomieszczania światła.

Zasłony na przelotkach

Zasłona na przelotkach to niezwykle praktyczne i eleganckie rozwiązanie. Przelotki to metalowe obręcze, które w równomiernych odległościach nabijane są u góry zasłony.  Nie dość, że tworzą one ładny estetyczny element, to sprawiają, że zmniejszona jest powierzchnia tarcia i w bardzo łatwy, wygodny sposób się je rozsuwa. Dodatkowo dzięki przelotkom materiał sam układa się w piękne i regularne załamania. Mocowanie na kółkach jest bardzo mocne, zasłony nie mogą się odpiąć i w wygodny, szybki sposób zakłada się je na karnisz.  Produkty pierze się wraz z przelotkami. Zasłona do salonu z przelotkami świetnie prezentuje się szczególnie w nowoczesnych, modernistycznych i designerskich wnętrzach.

Zasłony na pasach, żabkach i tunelu

Zasłony na psach lub inaczej szelkach mocuje się podobnie jak te z tunelem. Tunel jest jednak uszyty na całości materiału, natomiast szelki przyszyte są do jego krawędzi w równych odstępach. Sposób zakładania oraz prania jest dość prosty. Jedyną trudność, którą sprawiają powyższe sposoby montażu to takie, że samemu należy estetycznie rozsunąć zasłony tak, by układały się w eleganckie załamania.

Żabki są jedną z najstarszych metod montażu zasłon. Znienawidzone przez wiele osób ze względu na bardzo uciążliwe zakładanie i ściąganie materiału, zastąpione zostają coraz częściej przez pasy czy przelotki. Jednak umieszczenie żabek w szczelinie karnisza oraz zwisanie zasłon zaraz pod nim, pięknie prezentuje się w klasycznych wnętrzach, art deco oraz glamour.

Zasłony gotowe do powieszenia zaopatrzone w któryś z powyżej wymienionych sposobów mocowania to niezwykle praktyczne rozwiązanie. Ważne jest jedynie, aby odpowiednio wymierzyć długość między podłogą a karniszem i dopasować ją do odpowiedniego modelu lub skrócić zasłony do odpowiedniej wielkości.

Zobacz również https://www.miloohome.pl/tekstylia/pledy-i-poduszki.html

Ekskluzywne zasłony z Miloo Home

Sklep Miloo Home oferuje Państwo stylowe, eleganckie i bardzo ekskluzywne zasłony. Produkty wykonane są z najwyższej jakości materiałów. Przemyślane designy, modna kolorystyka oraz przepiękne wykończenie oferowanych produktów to cechy wyróżniające zasłony dostępne w naszej ofercie. Wśród nich znajdziecie między innymi luksusowe zasłony do salonu marki Paprocki & Brzozowski. Zasłony ekskluzywne proponowane w naszym sklepienie to produkty, które zaspokoją najbardziej wymagające gusta.

zwiń..