Zasłony

Zasłony mimo pojawiających się od wielu lat alternatywnych rozwiązań do zasłaniania okien nadal nie wychodzą z mody. Dodają one bowiem uroku  i szyku pomieszczeniu. Są również bardzo wygodne w użytkowaniu. Odpowiednio dobrane, pięknie uzupełniają design dekorowanego wnętrza.  Zasłony dodają pomieszczeniom przytulności oraz zapewniają ochronę przed nadmiernym nasłonecznieniem. Dodatkowo wyciszają je, chronią domowników przed wzrokiem sąsiadów, jak i przechodniów. W jaki sposób odpowiednio dobrać zasłony do pomieszczenia i czym kierować się podczas zakupu?

rozwiń.. 

Funkcje zasłon

Zasłony pełnią zarówno funkcję estetyczną, jak i praktyczną. Zasłony do sypialni zwykle uszyte są z nieprześwitujących materiałów. Zasłona do sypialni powinna odpowiednio zaciemnić pomieszczenie, tak, aby poranne promienie słoneczne zbyt wcześnie nie budziły, a jednocześnie zapewnić odpowiednią intymność oraz chronić pomieszczenie przed wzrokiem osób z zewnątrz. Zasłony do kuchni mogą to być  produkty dużo lżejsze o jasnych, prześwitujących barwach. W tym pomieszczeniu dobre oświetlenie jest kluczowe, dlatego też zasłona do kuchni zazwyczaj jest elementem dekoracyjnym. W przypadku ostrego słońca może natomiast zniwelować jego oślepiające działanie.  

Zasłony do salonu stylowe wykonane są z eleganckich materiałów, pięknie układających się wzdłuż linii okien i ścian lub drzwi balkonowych. Gotowe zasłony zaopatrzone w wygodne mocowanie to szybkie, funkcjonalne i estetyczne rozwiązanie to każdego rodzaju wnętrz. Zasłony świetnie sprawdzą się również jako element dodatkowo wyciszający pomieszczenie. Przydatne są także do niwelowania przeciągów z rozszczelnień między oknami. Dzięki możliwości ich rozsuwania można manipulować ilością wpuszczanego do pomieszczania światła.

Zasłony na przelotkach

Zasłona na przelotkach to niezwykle praktyczne i eleganckie rozwiązanie. Przelotki to metalowe obręcze, które w równomiernych odległościach nabijane są u góry zasłony.  Nie dość, że tworzą one ładny estetyczny element, to sprawiają, że zmniejszona jest powierzchnia tarcia i w bardzo łatwy, wygodny sposób się je rozsuwa. Dodatkowo dzięki przelotkom materiał sam układa się w piękne i regularne załamania. Mocowanie na kółkach jest bardzo mocne, zasłony nie mogą się odpiąć i w wygodny, szybki sposób zakłada się je na karnisz.  Produkty pierze się wraz z przelotkami. Zasłona do salonu z przelotkami świetnie prezentuje się szczególnie w nowoczesnych, modernistycznych i designerskich wnętrzach.

Zasłony na pasach, żabkach i tunelu

Zasłony na psach lub inaczej szelkach mocuje się podobnie jak te z tunelem. Tunel jest jednak uszyty na całości materiału, natomiast szelki przyszyte są do jego krawędzi w równych odstępach. Sposób zakładania oraz prania jest dość prosty. Jedyną trudność, którą sprawiają powyższe sposoby montażu to takie, że samemu należy estetycznie rozsunąć zasłony tak, by układały się w eleganckie załamania.

Żabki są jedną z najstarszych metod montażu zasłon. Znienawidzone przez wiele osób ze względu na bardzo uciążliwe zakładanie i ściąganie materiału, zastąpione zostają coraz częściej przez pasy czy przelotki. Jednak umieszczenie żabek w szczelinie karnisza oraz zwisanie zasłon zaraz pod nim, pięknie prezentuje się w klasycznych wnętrzach, art deco oraz glamour.

Zasłony gotowe do powieszenia zaopatrzone w któryś z powyżej wymienionych sposobów mocowania to niezwykle praktyczne rozwiązanie. Ważne jest jedynie, aby odpowiednio wymierzyć długość między podłogą a karniszem i dopasować ją do odpowiedniego modelu lub skrócić zasłony do odpowiedniej wielkości.

Zobacz również https://www.miloohome.pl/tekstylia/pledy-i-poduszki.html

Ekskluzywne zasłony z Miloo Home

Sklep Miloo Home oferuje Państwo stylowe, eleganckie i bardzo ekskluzywne zasłony. Produkty wykonane są z najwyższej jakości materiałów. Przemyślane designy, modna kolorystyka oraz przepiękne wykończenie oferowanych produktów to cechy wyróżniające zasłony dostępne w naszej ofercie. Wśród nich znajdziecie między innymi luksusowe zasłony do salonu marki Paprocki & Brzozowski. Zasłony ekskluzywne proponowane w naszym sklepienie to produkty, które zaspokoją najbardziej wymagające gusta.

zwiń.. 

Ostatnio oglądane
Lustro Vogue Gold 180x90x8 cm
Lustro Vogue Gold 180x90x8 cm
Cena promocyjna 5650,00 zł Normalna cena
Dyfuzor zapachu 1000ml Venetiae
Dyfuzor zapachu 1000ml Venetiae
Cena promocyjna 1100,00 zł Normalna cena
Fotel Sulawesi 78x78x92 cm
Fotel Sulawesi 78x78x92 cm
Cena promocyjna 4890,00 zł Normalna cena
Fotel bujany Lieslie niebieski 90x102x85cm
Fotel bujany Lieslie niebieski 90x102x85cm
Cena promocyjna 2337,50 zł Normalna cena 2750,00 zł