Dywany

Strona

Pokaż: 36

Strona

Pokaż: 36

Dywany nowoczesne

Dywan to uniwersalna dekoracja każdego wnętrza. Jako ozdoby, a także w celach praktycznych stosowany był już od wieków. Według dostępnych nam źródeł najstarsze dywany pochodzą z Iranu, a dokładnie terenów dawnej Persji - kolebki tkactwa. W starożytności uważane były za luksus, dziś są piękną i modną dekoracją każdego domowego pomieszczenia. Występują w różnych kolorach, kształtach, wielkościach wzorach. Wiele najmodniejszych wzorów odnajdziesz w Miloo Home. Nasze propozycje to będący hitem aranżacyjnym dywan loft, a także zawsze na czasie dywany nowoczesne i klasyczne.

Dywan – uniwersalna i praktyczna dekoracja wnętrz

Dywan bez względu, do jakiego wnętrza zostanie zaproszony, będzie w nim odgrywał niebagatelną rolę. Jego zadaniem będzie zarówno chronić podłogę przed zarysowaniami i uszkodzeniami, jak i dodawać klimatu oraz charakteru aranżacji. Jego dekoracyjna rola sprawi, że salon od razu wydawać będzie się przyjaźniejsze i cieplejsze w odbiorze.

Modny wzór dywanu

Dywan w nowoczesnych aranżacjach odnajdzie się w każdym wnętrzu. Najnowsze projekty nie widzą problemu w tym, aby udekorować nim kuchnie czy przedpokój. Ważne jest jednak, aby odpowiednio dobrać jego wzór, strukturę, kształt i materiał wykonania. W salonach idealnym wyborem jest dywan okrągły, z długim włosiem, dekoracyjny. Dywany glamour to obecnie te nawiązujące do stylistyki vintage, a także deseni orientalnych. W industrialnych pokojach sprawdzą się natomiast kwadratowe lub prostokątne dywany loft. Mniej dekoracyjne będą oddawać surowy charakter aranżacji. W pokoju dziennym czy sypialnym postawiać można również na dywan nowoczesny. Poznasz go po geometrycznym princie, który jest hitem ostatnich sezonów.

Dywan glamour nie tylko do salonu

Po dywany chętnie sięgamy również, urządzając przedpokój, korytarz czy hol. W pomieszczeniach o dużym natężeniu ruchu sprawdzą się modele z krótkim włosiem, łatwe w pielęgnacji i czyszczeniu. Warunki te spełniają dywany bawełniane, które są wytrzymałe, solidne, a ponadto antyalergiczne. Bawełniane modele w postaci długiego chodnika to również dobry wybór do kuchni. Taki dywan będzie chronił drewnianą podłogę przed plamami z tłuszczy i trudno usuwalnymi zabrudzeniami.

Materiał wykonania dywanów

W Miloo Home znajdziesz dywany wykonane metodą tradycyjną, a także nowoczesne. Nasze propozycje obejmują modele wykonane na bazie włókien naturalnych, a także te powstające poprzez połączenie tych sztucznych. Oferta Miloo Home to więc dywany z wełny, bawełny, jedwabiu, a także włókien syntetycznych. Każdy z tych rodzajów ma swoje silne i słabe strony, a także dedykowany jest innemu pomieszczeniu w domu.

Jaki rozmiar dywanu wybrać?

Wybór dywanu nie jest prosty. Oprócz designu i materiału wykonania, pod uwagę trzeba wziąć również jego wielkość. Aktualne trendy odradzają kłaść go na całej podłodze. Ten idealny powinien być dłuższy o 30 cm od mebli, pod którymi ma stanąć, a jednocześnie krótszy o ok. 50 cm od ściany. Dobrym wyborem są też małe dywaniki, które ułożysz na środku pokoju, za krawędzią mebli. Są one doskonałym wyborem w przypadku małych metraży, nie będą ich przytłaczać i zagracać.