Modern

Szukając inspiracji do tworzenia mebli i dodatków skrojonych na miarę dzisiejszych standardów piękna i wygody, warto sięgnąć pamięcią wstecz. By czerpiąc z doświadczeń wizjonerów designu początku XX stulecia, zaprojektować przedmioty idealne – łączące przeszłość z teraźniejszością. Taka właśnie jest nowa kolekcja Modern. Śmiałe nawiązania do form widywanych w latach 40., 50., 60. i 70. minionego wieku, przeplatają się tu z nowoczesnymi materiałami oraz współczesnymi rozwiązaniami funkcjonalnymi i technicznymi. Linię Modern tworzą m.in. klasyczne komody, szafki wykończone fornirem, obłe sofy, stoliki kawowe i obrotowe fotele oraz szeroka gama przyciągających wzrok dodatków. Wszystkie utrzymane w modnej palecie kolorów – uniwersalnych beżach, ponadczasowych szarościach oraz chłodnych czekoladowych brązach z domieszką czerni oraz złota.

  1. Special Price 3 184,00 zł Regular Price 5 790,00 zł
    Najniższa cena w przeciągu 30 dni przed promocją: 3 184,50 zł
  2. Special Price 1 193,00 zł Regular Price 1 990,00 zł
    Najniższa cena w przeciągu 30 dni przed promocją: 1 194,00 zł
  3. Special Price 524,00 zł Regular Price 750,00 zł
    Najniższa cena w przeciągu 30 dni przed promocją: 525,00 zł
  4. Special Price 794,00 zł Regular Price 1 590,00 zł
    Najniższa cena w przeciągu 30 dni przed promocją: 795,00 zł
  5. Special Price 869,00 zł Regular Price 1 450,00 zł
    Najniższa cena w przeciągu 30 dni przed promocją: 870,00 zł
  6. Special Price 2 213,00 zł Regular Price 3 690,00 zł
    Najniższa cena w przeciągu 30 dni przed promocją: 2 214,00 zł
  7. Special Price 5 329,00 zł Regular Price 9 690,00 zł
    Najniższa cena w przeciągu 30 dni przed promocją: 5 329,50 zł
  8. Special Price 3 991,00 zł Regular Price 4 990,00 zł
    Najniższa cena w przeciągu 30 dni przed promocją: 3 892,20 zł
  9. Special Price 3 842,00 zł Regular Price 5 490,00 zł
    Najniższa cena w przeciągu 30 dni przed promocją: 3 843,00 zł
  10. Special Price 3 991,00 zł Regular Price 4 990,00 zł
    Najniższa cena w przeciągu 30 dni przed promocją: 3 892,20 zł
  11. Special Price 4 892,00 zł Regular Price 6 990,00 zł
    Najniższa cena w przeciągu 30 dni przed promocją: 4 893,00 zł
  12. Special Price 285,00 zł Regular Price 440,00 zł
    Najniższa cena w przeciągu 30 dni przed promocją: 286,00 zł
  13. Special Price 285,00 zł Regular Price 440,00 zł
    Najniższa cena w przeciągu 30 dni przed promocją: 286,00 zł
  14. Special Price 285,00 zł Regular Price 440,00 zł
    Najniższa cena w przeciągu 30 dni przed promocją: 286,00 zł
  15. Special Price 285,00 zł Regular Price 440,00 zł
    Najniższa cena w przeciągu 30 dni przed promocją: 286,00 zł
  16. Special Price 285,00 zł Regular Price 440,00 zł
    Najniższa cena w przeciągu 30 dni przed promocją: 286,00 zł

Wnętrze w stylu modernistycznym

Styl modernistyczny to najnowsze odkrycie aranżacji wnętrz. Choć znany jest on od lat, to na salony wkroczył dopiero niedawno. Proponuje stonowany wystrój wnętrza, a jednocześnie zachwyca oryginalnością i niesztampowością rozwiązań architektonicznych. Styl modernistyczny idealnie wpisze się zarówno w mieszkanie w bloku, jak i w domy jednorodzinne. Zaprosić można go też do klimatycznych kamienic. Aby stworzyć wymarzoną aranżację, potrzebujesz przestronne pomieszczenie, stylowe i pojemne meble, neutralne kolory bazowe oraz te mocno z nimi kontrastujące, wyposażenie obłych kształtów oraz eleganckie dodatki.

Styl modernistyczny we wnętrzach– historia

Styl modernistyczny we wnętrzach narodził się w latach 20. XX wieku. W pierwszych latach gościł on w kamienicach, w mieszkaniach eleganckich mieszczan. Dziś pojawia się też w domach jednorodzinnych, apartamentowcach, mieszkaniach w blokach. Jego nazwa pochodzi od francuskiego słowa moderne (nowoczesność), a kwintesencja modernizmu to połączenie minimalizmu i elegancji. Przedstawiciele ówczesnej stylistyki zaznaczali, że piękno budynku i jego wnętrza musi iść w parze z jego praktycznością i użytecznością. To, dlatego w latach 20. XX wieku do lamusa odeszły ornamenty, sztukaterii i bogate formy, a zastąpiły je meble i sprzęty o prostych linach, delikatne kolory (zamiast przepychu baroku), klasyczne drzwi, dekoracje w geometryczne desenie. Dziś modernizm często utożsamiany jest z nowoczesnością, a jego założenia łączone z innymi stylistykami, nadal jednak zachwyca jego ponadczasowy charakter, prostota i elegancja w każdym detalu.

Modernistyczne wnętrza – charakterystyka

Wnętrza modernistyczne stawiają na minimalistyczne rozwiązania, są otwarte na sztukę i odważny design. Hołdują praktyczności i funkcjonalności – te cechy mają pierwszeństwo nad estetyką. Warto jednak podkreślić, że ta nigdy w stylu modern nie schodzi na drugi plan. Urządzanie mieszkania w modernistycznym stylu, warto rozpocząć od doboru kolorów. Podstawą aranżacji wnętrza są neutralne kolory, które łączą się z detalami o nasyconej kolorystyce, nietypowych kształtach i fakturach.  Takie kolory wspaniale przeniosą w okres dwudziestolecia międzywojennego i sprawią, że modernistyczne mieszkanie będzie tym jasnym, słonecznym, przestronnym. Oprócz kolorystyki w mieszkaniach, w których króluje styl modernistyczny, jest miejsce na geometrię i niesztampowe formy, funkcjonalność, ergonometrie i błyszczące powierzchnie, oryginalne struktury, dobre jakościowe materiały i ponadczasowe wzornictwo. Warto tu podkreślić, że wspaniale komponują się one z innymi designami. Modern można łączyć z glamour, vintage, retro, stylem industrialnym i nowoczesnym. Połączenia te tworzą klimatyczne przestrzenie, przyjazne domownikom.

Meble w stylu modernistycznym

To, co charakteryzuje modernistyczne wnętrza to stylowe meble. Wyróżniają się one prostymi liniami, naturalnymi materiałami (drewno, metal, a także), jednolite powierzchnie zastępują ciekawymi fakturami, wiele korzysta też z profilowanego wykończenia. Podkreślić należy również, że styl modernistyczny kocha dyscyplinę kolorystyczną – meble i pozostałe elementy wyposażenia powinny więc pod tym wzglądem do siebie pasować. Dzięki nim przestrzeń jest elegancka, prosta, przestronna, pozbawiona niepotrzebnych przedmiotów i bałaganu. Obecnie wiele kultowych modernistycznych projektów poddano metamorfozie. Na topie w XXI są te w obłych kształtach i z błyszczącymi wykończeniami, stworzone z drewna, szkła, wysokiej jakości tworzyw sztucznych, skóry, stali, nierdzewnej. Nowoczesne wnętrze modernistyczne chętnie też sięga po beton architektoniczny. Warto też zaznaczyć, że w odpowiednio dobranych meblach nie zabraknie przestrzeni do przechowywania. Pojemne szuflady i szafy pomieszczą nie tylko odzież, ale i domowe tekstylia.  Design mebli sprawia również, że z powodzeniem ozdobią one modernistyczny salon, sypialnie czy jadalnie.

Modernistyczne detale, dekoracje i ozdoby

Ciekawe uzupełnienie prostej aranżacji modern stanowią dekoracje, ozdoby i detale. Jednym z ciekawszych motywów we wnętrzach modern jest mozaika. Pojawić może się ona na płytkach w kuchni lub w łazience. Estetykę wnętrz modernistycznych podniesie też oryginalny obraz, stylizowany zegar czy donice z kwiatami. Ścianę ozdobić można też niebanalną grafiką oraz lustrem. Szczególnie pożądane są te, których oprawę stanowi ciężka rama złocona lub posrebrzana. Szklana tafla nie tylko udekoruje mieszkanie, ale i optycznie sprawi, że wnętrze będzie wydawać się większe. Do modernistycznego otoczenia warto także zaprosić dekoracje, które dodadzą przestrzeni przytulny charakter. Do takich zaliczają się tkaniny. W stylu modernistycznym ukrywają się one pod postacią zasłon, pokrowców na poduszki, rolet rzymskich, dywanów, pledów. Wykończenie zdobniczych detali powinno być delikatne, subtelne, stonowane i eleganckie. Najlepiej postawić na te z geometrycznym wzorem, a także naturalne i luksusowe materiały takie jak wełna, szanikle, alcantary. Chcąc dodać pazura przestrzeni, odważniejsze kolory możesz zastosować właśnie na tekstyliach. W przestronnych wnętrzach modern sprawdzą się dodatki w kolorze bordo, fioletu, purpury, burzowego granatu, butelkowej zieleni. Powinny być one efektownie wyeksponowane. Klimat międzywojennych wnętrz uzyskasz też, stawiając na odpowiednie oświetlenie. Modernizm sięga po lampy w ciekawych kształtach i formach. Projektanci wnętrz rekomendują, aby do oświetlenia podejść możliwie nowocześnie i wybierać oprawy mające geometryczne kształty, duże, dające wyraźne światło. Oprócz tych sufitowych efektowny detal będą stanowić lampy podłogowe ustawione obok sofy lub fotela.