Lustra do sypialni

 1. Special Price 347,80 zł Regular Price 499,00 zł
  Najniższa cena w przeciągu 30 dni przed promocją: 349,00 zł
 2. Special Price 1 531,50 zł Regular Price 2 190,00 zł
  Najniższa cena w przeciągu 30 dni przed promocją: 1 532,00 zł
 3. Special Price 1 811,50 zł Regular Price 2 590,00 zł
  Najniższa cena w przeciągu 30 dni przed promocją: 1 812,00 zł
 4. Special Price 944,00 zł Regular Price 1 350,00 zł
  Najniższa cena w przeciągu 30 dni przed promocją: 945,00 zł
 5. Special Price 1 504,00 zł Regular Price 2 150,00 zł
  Najniższa cena w przeciągu 30 dni przed promocją: 1 505,00 zł
 6. Special Price 2 274,00 zł Regular Price 3 250,00 zł
  Najniższa cena w przeciągu 30 dni przed promocją: 2 275,00 zł
 7. Special Price 1 504,00 zł Regular Price 2 150,00 zł
  Najniższa cena w przeciągu 30 dni przed promocją: 1 505,00 zł
 8. Special Price 944,00 zł Regular Price 1 350,00 zł
  Najniższa cena w przeciągu 30 dni przed promocją: 945,00 zł
 9. Special Price 1 574,00 zł Regular Price 2 250,00 zł
  Najniższa cena w przeciągu 30 dni przed promocją: 1 575,00 zł
 10. Special Price 3 114,00 zł Regular Price 4 450,00 zł
  Najniższa cena w przeciągu 30 dni przed promocją: 3 115,00 zł

Lustra do sypialni

Lustro to jeden z najstarszych wynalazków człowieka. Pierwsze były niczym innym jak szlifowanymi, na gładko kamieniami, w epoce starożytnej i w średniowieczu przyszedł czas na lustra z polerowanego ołowiu, brązu i srebra. Szklane tafle, choć znane i wynalezione przez Rzymian już w I w. n.e. upowszechniały się dopiero w X-XI wieku za sprawą hiszpańskich muzułmanów. Wtedy to najpiękniejsze lustra wyrabiali Wenecjanie. Ich produkty chciała mieć cała Europa. Zwierciadła w bogato zdobionych ramach ze słonecznej Italii wisiały więc na dworach Anglii, Francji, Hiszpanii. Dziś dzięki upowszechnieniu metody produkcji luster (w XIX wieku) szklanymi taflami cieszyć może się każdy. Masowa produkcja sprawiła, że ceny zwierciadeł znacznie spadły, a te stały się dostępne dla przeciętnego Kowalskiego. Nadal jednak poszukuje on pięknych i stylowych luster, które pozwolą się nie tylko przejrzeć, ale i będą dekorować wnętrza.


Z łazienki do salonu

Lustra przez ostatnie kilka lat przeszły wiele metamorfoz – czas zmienił ich wygląd, a także rolę. Jeszcze nasze babcie wieszały je przede wszystkim w łazienkach, nasze mamy dekorowały nimi przedpokoje mieszkań, my natomiast zapraszamy je do salonu czy sypialni. W pomieszczeniach tych mają być nie tyle zwierciadłem do przeglądania się, ile stylową dekoracją. Jej zadaniem będzie ozdobić wnętrze, maskować jego mankamenty, podkreślać zalety, rozjaśniać, optymalnie powiększać. Takie zadania sprawiają, że lustra doskonale spiszą się w każdej sypialni -niezależnie od jej metrażu czy stylu aranżacji. Szklana tafla bowiem doskonale komponuje się z wystrojem skandynawskim, nowoczesnym, glamour, klasycznym, etno, boho, retro, vintage czy art. deco. To, jaki charakter nada ona wnętrzu i jaki klimat wniesie do wnętrza, w dużej mierze zależy od ramy. Szklana tafla z minimalistyczną ramą lub w ogóle bez niej) wniesie do wnętrz spokój, elegancje i powiew luksusu, lustra z bambusowym wykończeniem oddadzą luźny klimat bohemy, natomiast drewniane ramy to klasyka i elegancja w najlepszym wydaniu.


Pomysły na lustro w sypialni

Lustra ozdobne do sypialni wykorzystać można na wiele sposobów. Najprostszym, a zarazem tradycyjnym pomysłem jest powieszenie ich na ścianie. Pamiętaj jednak, że możesz to zrobić na kilka sposobów. Wieszane na płasko na ścianie nad zagłówkiem będzie awangardową alternatywą dla obrazu, kiedy powiesisz je pod kątem, możesz natomiast obserwować powierzchnię łóżka. Ciekawym trikiem będzie umieszczenie tafli naprzeciwko łóżka np. nad komodą lub toaletką, a także na bocznych ścianach w towarzystwie obrazów, grafik czy innych dekoracji ściennych – stanie się ono wtedy elementem stylowej galerii.


Aranżacyjny hit: lustro stojące do sypialni

W sypialni można również wykorzystać lustro stojące. Jest ono obecnie jedną z najmodniejszych ozdób do wnętrz. Pomysły na jego ustawienie możemy podpatrzeć na Instagramie. Znane z aranżacji wnętrz influencerki lustra stojące do sypialni opierają o ścianę lub o masywne, dwuskrzydłowe drzwi. Ustawiają naprzeciwko łóżka w sypialni, tuż obok niego lub w rogu pomieszczenia. Aby uzyskać piękny efekt, szklana tafla powinna być duża – im większa, tym lepiej. Ważne jest również, aby posiadała bogato zdobioną wyrazistą ramę. Może ona być złocona, mosiężna w minimalistycznym stylu, rustykalna ze starego drewna czy elegancka wykonana z drewna egzotycznego. Styl lustra stojącego powinien korespondować z sypialnią i resztą jej wystroju. Plusem takiej dekoracji jest nie tylko niezwykła dekoracyjność, ale i możliwość przejrzenia się w szklanej tafli w całości i ocenienia stylizacji.


Modna sypialnia z lustrem

Lustro w sypialni to dodatek będący na topie od kilku sezonów. Trend wieszania szklanych tafli poza łazienką i przedpokojem stale zyskuje na popularności. W sypialniach lustra pojawiają się w różnych wersjach i co więcej, wieszane są już nie tylko na ścianie, ale też montowane na sufitach. Jakie jednak modele zwierciadła są najpopularniejsze? Oprócz dużych stojących luster w wyrazistych ramach na topie są tzw. midcentury modern, czyli m.in. lustra okrągłe bez ramy lub z bardzo cienką obwódką wykonaną z mosiądzu, lub drewna tekowego. Do modnej sypialni zaprosić można też lustra w złotej i srebrnej ramie o bogatych zdobieniach, a także tzw. lustra – słońca.