Parasole ogrodowe

Pokaż: 36

Zobacz jako Grid Lista

Produkty 5

Pokaż: 36

Zobacz jako Grid Lista

Produkty 5

Parasole ogrodowe

Parasole Miloo Home to kolekcja wyjątkowo wytrzymałych i odpornych na niekorzystne warunki atmosferyczne akcesoriów, które sprawdzą się w ogrodach. Wszystkie wykonane z mocnych, estetycznych materiałów, są świetnym uzupełnieniem letnich aranżacji.

 

Chronią przed deszczem, jednocześnie pozwalając cieszyć się z letnich, rodzinnych chwil. Parasol ogrodowy daje też wytchnienie od intensywnych promieni słonecznych i chroni przed przegrzaniem, poparzeniem, a nawet udarem. Akcesorium to jest niezbędne w domu, w którym mieszkają dzieci, ale także u osób, które cenią komfortowy i bezpieczny wypoczynek na świeżym powietrzu.

Nasze parasole ogrodowe świetnie sprawdzą się w ogrodzie, na balkonie czy tarasie. Proponujemy modele małe i większe, wielo- i jednokolorowe, w różnych kształtach. To, co jednak łączy wszystkie parasole ogrodowe to wysoka ochrona przed promieniami UV.

Parasol ogrodowy – zbędny gadżet czy must have?

Parasol to to akcesorium, które kupujemy na samym końcu kompletowania aranżacji ogrodu. Przez wiele osób jest on uważany za zbędny gadżet, szczególnie jeśli przestrzeń do odpoczynku jest niewielka. Miejsce, które on zajmuje, często wolimy przeznaczyć na donice z kwiatami czy wygodny fotel ogrodowy.

 

Tymczasem duże parasole ogrodowe to niezwykle ważne akcesorium. Ich zadaniem jest zapewnienie wygodnego i bezpiecznego wypoczynku. Rozkłada się go w celu zapewnienia ochrony przed promieniowaniem UV. To jest niebezpieczne dla naszej skóry. Może wywołać przegrzanie, stany przednowotworowe i nowotwory skóry, czerniaka skóry. Parasol przeciwsłoneczny jest więc praktycznym gadżetem dla całej rodziny. Najczęściej montuje się go w ogrodzie, ale w Miloo Home znajdziesz też modele pasujące do tarasu i balkonu, a także te, które możesz wykorzystać w czasie wakacyjnych wyjazdów.

Rodzaje parasoli ogrodowych

Parasole ogrodowe to najpopularniejszy sposób na osłonę przed słońcem lub deszczem w letnie dni. Dokonując wyboru parasola, należy zwrócić uwagę na jego mobilność, materiał, z którego został wykonany. Ważna jest też jego konstrukcja. Przy wyborze parasola

do ogrodu należy zwrócić uwagę na kształt, wymiary czaszy, a także na to, czy parasol posiada podstawę. W ofercie Miloo Home znajdziesz klasyczne parasole na stabilnej, kamiennej podstawie, parasole na wysięgniku oraz składane parasole centralne – wybierz ten dostosowany do Twoich potrzeb.

 

Sprawdź również nasze akcesoria ogrodowe oraz meble na taras. Wybierając je, nie zapominaj, że parasole ogrodowe powinny się z nimi harmonijnie komponować. Kolor parasola powinien pasować do wyposażenia ogrodu, tarasu. W Miloo Home największym zainteresowaniem cieszą się małe parasole ogrodowe beżowe, białe, czarne oraz szare. Najlepszym wyborem będzie jednak model o jasnej barwie, bowiem promienie słoneczne będą się od niego odbijać.

 

Parasole ogrodowe duże i małe

Odpowiedni parasol ogrodowy jest niezwykle trudno wybrać. Przy zakupach trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników. Pierwszym jest jego wielkość. Ta obowiązkowo musi być dopasowana do przestrzeni, na której ma stanąć parasol ogrodowy. Warto tu podkreślić, że akcesorium to dedykowane nie jest tylko obszernym ogrodom. Na niewielkich tarasach spędzanie czasu uprzyjemni stelaż z małym parasolem. Jeśli dysponujesz większą przestrzenią lub pod jego czaszą ma się bawić więcej niż jedno dziecko, warto zainwestować w duży parasol ogrodowy.

 

Solidne parasole ogrodowe, czyli na co zwrócić uwagę wybierając parasol ogrodowy

Oprócz rozmiaru równie ważny jest kształt. Klasyka to modele okrągłe, ale wartymi rozważenia są również parasole ogrodowe prostokątne i kwadratowe. Kształt parasola warto uzależnić od potrzeb i możliwości montażu, jakie daje ogród. Najpopularniejszą formą instalacji parasola ogrodowego jest jego umiejscowienie w specjalnej podstawie. Podstawy do parasoli to te kamienne, granitowe i plastikowe. Muszą one być solidne, odporne na działanie warunków atmosferycznych, zabezpieczone przed wilgocią. Nie mając miejsca na obszerny parasol ogrodowy prostokątny, można wybrać mniejsze modele wiszące i podwieszane.

 

Bez względu na to czy wybierze się model duży, czy też ten mniejszy, prostokątny czy kwadratowy trzeba pamiętać o wygodzie jego użytkowania. Przed zakupem warto sprawdzić, czy jego rozłożenie i złożenie wymaga użycia siły – najlepiej, jeśli tak nie jest. Jednocześnie system otwierania i zamykania musi być zabezpieczony przed najmłodszymi domownikami. W Miloo Home w sezonie letnim parasoli na taras szukaj w kategorii Ogród. Zwróć też uwagę, czy wybrany zestaw mebli ogrodowych jest tym z parasolem ogrodowym.

 

Zobacz także:

 


Jaki wybrać parasol na taras?

Na taras można wybrać tradycyjny parasol na stelażu, parasol montowany do ściany lub barierki oraz parasol typu żagiel. Ważne jest, żeby dobrać odpowiednią średnicę parasola - wybrany model powinien zacieniać taras przed nadmiernie operującymi promieniami słonecznymi, ale nie może zahaczać o ścianę.

Sprawdzą się parasole łamane, które łatwo dopasować do aranżacji i nie muszą stać na samym środku tarasu. Parasole typu żagiel ocieniają większą powierzchnię, więc najlepiej stosować je na naprawdę dużym tarasie lub w ogrodzie.

Ile kosztuje parasol ogrodowy?

Cena parasola ogrodowego jest uzależniona od wielu czynników. Przede wszystkim zależy od wielkości czaszy parasola, materiału, z którego jest on wykonany (jak bardzo chroni przed słońcem i czy jest odporny na warunki zewnętrzne), rodzaju stelaża, montowania itp.

Ceny parasoli ogrodowych i tarasowych mają dość dużą rozpiętość cenową, od około 200 zł, aż po kilka tysięcy za bardziej skomplikowane modele. Liczą się wszystkie szczegóły, w tym czy materiał jest gruby, wodoodporny i czy można go zdejmować w celu wyprania.

 Z jakiego materiału powinien być parasol ogrodowy?

Parasole ogrodowe najczęściej wykonywane są z poliestru. Ten materiał ma wiele zalet, które sprawdzają się podczas użytkowania. Przede wszystkim jest odporny na warunki atmosferyczne, zarówno na deszcz jak i promienie słoneczne. Dobrze chroni w czasie letnich upałów.

Poliester jest wytrzymały na rozdarcia i inne uszkodzenia, a poza tym odporny na blaknięcie, co przy intensywnych promieniach słonecznych spotyka większość materiałów. Łatwo usunąć z niego zabrudzenia i plamy. Alternatywą dla poliestru może być tkanina markizowa z włókien akrylowych.

 Jak przechowywać parasole?

Parasole ogrodowe po sezonie powinny być wyniesione w miejsce, w którym nie będą narażone na wilgoć i pleśń. Jeżeli chcesz, żeby Twój parasol służył Ci przez lata w ogrodzie lub na tarasie, musisz zadbać o odpowiednią ochronę, dzięki czemu parasol nie będzie narażony na uszkodzenia.

Najlepiej umieścić parasol ogrodowy w suchym, zaciemnionym miejscu, na przykład garażu lub strychu. Nie może to być pomieszczenie, w którym przechowywane rzeczy będą narażone na pleśń, wilgoć i zabrudzenia. Dla dodatkowej ochrony warto umieścić parasol w specjalnym pokrowcu.

Jaki kolor parasola ogrodowego jest najlepszy?

Do ogrodu i na taras warto wybierać parasole w neutralnych kolorach, ponieważ z łatwością dopasują się do każdej aranżacji. Tutaj sprawdzą się biele, beże i szarości. Warto pamiętać o tym, że ciemne materiały szybciej się nagrzewają, a jasne odbijają światło, dlatego parasol w kolorze białym, ecru, beżowym, jasnoszarym czy żółtym będzie praktycznym wyborem.

Ciemne kolory są mniej podatne na zabrudzenia, dlatego parasole z takich materiałów dłużej wyglądają czysto i schludnie. Kryterium wyboru kolorów jest też spójność aranżacji ogrodu, tarasu lub ogródka restauracyjnego.

Jak wybrać dobry parasol ogrodowy?

Jeśli wybieramy parasol ogrodowy, musimy przede wszystkim wiedzieć, jaki rozmiar ma czasza parasola, aby  osłaniała całą wymaganą przestrzeń. Do ogrodu pasują klasyczne parasole, montowane na prostych stelażach, można też postawić na efektowny parasol typu żagiel.

Na tarasie sprawdzą się parasole łamane lub montowane do ściany. Z łatwością osłonią wymagany obszar, dobrze wyglądają i pasują do wielu aranżacji. Ponadto takie parasole świetnie nadają się jako dodatek przy kompletach wypoczynkowych, nie zaburzają wystroju.

 Jak zrobić podstawę do parasola ogrodowego?

Jeżeli posiadasz parasol ogrodowy bez odpowiedniej podstawy, możesz z łatwością wykonać ją samodzielnie, wykorzystując do tego np. grubą płytę styropianową lub drewniane palety. W pierwszym przypadku należy wbić rurkę od parasola w płytę i dociążyć ją dodatkowo kamieniami, wtedy parasol będzie zabezpieczony przed wiatrem.

Możesz wykorzystać drewniane palety, wywiercając otwór, w który zmieści się rura parasola. Paletę także należy dociążyć. Można zrobić podstawę z niewielkiej ilości betonu. Betonowy podest na parasol to prosty i skuteczny sposób na utrzymanie go w stabilnym położeniu.

Jaki parasol na mały balkon?

Na mały balkon wybierajmy parasole o małej średnicy czaszy – najmniejsze zaczynają się od 200 cm. Jeżeli Twój balkon jest naprawdę bardzo mały, postaw na półparasol, który możesz zamontować za pomocą uchwytu do balustrady lub ustawić w stojaku np. pod ścianą.

Na balkonie może sprawdzić się również parasol z łamanym stelażem, dzięki któremu będzie on ocieniał pożądany fragment przestrzeni. Pamiętaj o kolorystyce - parasol również jest elementem wystroju, powinien więc pasować do całości aranżacji balkonu.

Jaki rozmiar parasola na balkon?

Rozmiar parasola to przynajmniej 200 cm średnicy czaszy w przypadku małych modeli i 300- 350 cm w przypadku standardowych. Na mały balkon wystarczy parasol o średnicy 200 cm, który wystarczy, żeby osłonić stolik na 2-4 osoby. 

Parasol na balkon może być przytwierdzany do balustrady lub stać w specjalnym stojaku. Dobrym wyborem są parasole na łamanych stelażach. Nie musisz wybierać tradycyjnych okrągłych modeli, do dyspozycji masz też prostokątne i kwadratowe oraz parasole typu żagiel w szerokim wyborze kolorystycznym.

Jak zamontować parasol na balkonie?

Parasol na balkonie montujemy przy pomocy specjalnych uchwytów, które zapewniają stabilność konstrukcji, a jednocześnie dają możliwość manewrowania czaszą parasola według potrzeb. Uchwyty na parasol montowane są do poręczy i konstrukcji na dole, czyli barierek balkonu. Tak usztywniony parasol jest zabezpieczony przed podmuchami wiatru i ulewnym deszczem.

Parasol można unieruchomić, obciążając jego podstawę, co jednak wiąże się z zagospodarowaniem dodatkowego miejsca w przestrzeni balkonu. Stelaż parasola może być łamany lub prosty. Łamany stelaż pomaga w osłonięciu konkretnego miejsca na balkonie.

Jak wybrać parasol?

Parasol wybieramy według indywidualnych potrzeb, uwzględniając rozmiar, materiał, rodzaj stelaża, kolor, sposób montowania. W zależności od tego, gdzie zamierzamy używać parasola, wybieramy stelaż prosty lub łamany, albo taki, który można montować do ściany lub poręczy.

Wybór parasola zależy od wielkości balkonu, tarasu lub miejsca wypoczynkowego w ogrodzie. Na mały balkon wystarczy parasol o średnicy 200 cm, na większej przestrzeni od 300 cm. Można też zainstalować parasol – żagiel. Kolorystyka to Twój wybór, najlepiej stawiać na neutralne, jasne kolory.

Jaka podstawa do parasola 3 m?

Najlepsze podstawy do parasoli ogrodowych o średnicy około 3 metrów to te wykonane z betonu lub granitu. Masywna podstawa z tych materiałów ustabilizuje parasol, chroniąc go przed przechyleniem i przewróceniem oraz podmuchami wiatru. Podstawy mogą być w różnych kształtach.

Do mniejszych parasoli można zastosować podstawy z metalu i tworzywa sztucznego, które są lżejsze. Pamiętaj, że design podstawy do Twojego parasola również wpisuje się w całość aranżacji i podkreśla jej charakter, dlatego wybieraj pasujące kolorystycznie elementy.

Czy parasol to tekstylia?

Materiał, który wchodzi w skład poszycia parasola, jest materiałem tekstylnym, zwykle pochodzenia syntetycznego. Zazwyczaj ma właściwości wodoodporne, chroniące przed deszczem i wilgocią, jest nieprzemakający i odporny na promienie UV. 

Do tekstyliów zalicza się wszystkie rzeczy, które zostały wykonane z materiałów sztucznych lub naturalnych. Są to wyroby, które powstały z surowców pochodzenia roślinnego, zwierzęcego lub chemicznego. Elementy tekstylne to główna część parasola ogrodowego lub plażowego.

Jak usunąć pleśń z parasola ogrodowego?

Pleśń z parasola ogrodowego możemy usunąć domowymi sposobami, używając do tego sody lub soli i czyszcząc parasol na sucho. Wystarczy zaaplikować jeden z tych środków na materiał parasola, a następnie usunąć go przy pomocy szczotki. Potem można umyć parasol wodą z rozcieńczonym w niej mydłem w płynie, dokładnie spłukać i wysuszyć.

Parasole ogrodowe pleśnieją, gdy nie są odpowiednio przechowywane. Po sezonie należy umieścić je w suchym miejscu, do którego pleśń i wilgoć nie mają dostępu. Najlepiej użyć specjalnego pokrowca do zabezpieczenia parasola przed negatywnymi czynnikami.

Jak dbać o parasol?

Dbanie o parasol oznacza oczyszczenie go z zabrudzeń i właściwe przechowywanie po sezonie letnim. Jak robić to właściwie? Zabrudzony parasol czyścimy wodą z mydłem lub specjalnym preparatem czyszczącym przeznaczonym do parasoli. Do mycia należy użyć delikatnej szczotki lub gąbki. Pamiętaj o dokładnym wysuszeniu parasola.

Przechowywanie parasola powinno się odbywać w miejscu suchym, nienarażonym na działanie pleśni, wilgoci i mikroorganizmów. Dla lepszej ochrony, warto zastosować specjalny pokrowiec na parasol, który zabezpieczy jego materiał przed negatywnym działaniem czynników zewnętrznych.

Jak usunąć zielony nalot z parasola ogrodowego?

Zielony nalot z parasola ogrodowego możesz usunąć domowymi sposobami, używając roztworu wody i mydła, a następnie myjąc powierzchnię parasola szczoteczką i spłukując wodą lub specjalnym roztworem do usuwania zielonej pleśni z przedmiotów do użytku domowego.

Zielony nalot tworzy się z pleśni, glonów oraz mchu i lubi nawracać nawet po wyczyszczeniu. Przechowywanie w suchych, przewiewnych miejscach w specjalnych pokrowcach na pewno pomoże w zapobieganiu zielonemu nalotowi na materiale parasoli ogrodowych.

 Czym czyścić parasol ogrodowy?

Parasol ogrodowy możemy czyścić wodą z rozcieńczonym mydłem lub przy pomocy specjalnych środków przeznaczonych do czyszczenia parasoli. Parasol myjemy delikatną gąbką, uważając, żeby nie pocierać zbyt mocno, ponieważ może to uszkodzić materiał.

Po umyciu należy materiał dokładnie wysuszyć. Parasol powinno się myć nie tylko na zakończenie sezonu, ale także kilka razy podczas jego trwania, żeby nie dopuścić do powstania zbyt dużych zabrudzeń. Po sezonie parasol powinno się zabezpieczyć specjalnym pokrowcem i schować w suchym miejscu.

 Jak zabezpieczyć parasol ogrodowy przed wiatrem?

Odpowiednio obciążona podstawa parasola oraz stabilny i solidny stelaż to najlepsze zabezpieczenie przed wiatrem. Podstawę parasola można dociążyć przy pomocy płyt lub worków z pisakiem. Również funkcja łatwego składania parasola służy jego zabezpieczeniu przed wiatrem.

Można zastosować zabezpieczenie przed wiatrem z mocnej, wytrzymałej taśmy poliestrowej. Taśma nie tylko stabilizuje czaszę parasola, nie pozwalając na jej chwianie się podczas podmuchów wiatru, ale także stelaż. Dobrym sposobem jest złożenie parasola podczas silnie wiejącego wiatru.

Jak zaimpregnować parasol ogrodowy?

Do impregnacji parasola ogrodowego należy użyć specjalnych preparatów na bazie silikonu lub żywic akrylowych w zależności od rodzaju materiału, z jakiego wykonano parasol. Uniwersalny impregnat do tkanin nieoddychających na bazie silikonu lub do materiałów chłonnych, np. tkanin markizowych, to najczęściej używane preparaty.

Impregnat nakładaj delikatną ściereczką lub pędzlem na suchy i czysty materiał. Można zastosować również impregnat w sprayu. Następnie tkaninę pozostaw do wyschnięcia. Impregnat zapobiegnie blaknięciu i wzmocni strukturę materiału.