Abażury do lamp

Abażury do lamp

Abażur inaczej nazywany kloszem to jeden z elementów lampy. To cześć tzw. oprawy oświetleniowej zwykle wykonanej z materiału lub z innych tworzyw, które częściowo lub całkowicie przepuszczają światło.  Główną jego funkcją jest uchronić źródło światła, jakim jest żarówka i jednocześnie odpowiednio rozproszyć je w pomieszczeniu.

Zwyczajowo określenia klosz używa się do szklanej oprawy, natomiast produkty wykonane z materiału nazywane są abażurami. Zarówno klosz, jak i abażur mocowane mogą być za pomocą gwintów, zaczepów, zatrzasków lub zacisków.

Czym się kierować podczas zakupu i odpowiedniego dopasowania poszczególnych modeli do swoich oczekiwań i wyglądu pomieszczenia?

 Czytaj więcej.. 

Rodzaje abażurów

Wśród bogatej oferty abażurów odnajdziesz modele przystosowane do kinkietów, lamp stołowych i podłogowych oraz do żyrandoli. Zadaniem każdego oświetlenia we wnętrzu jest wydobycie wszystkich jego atutów. Dlatego warto zastanowić się, który rodzaj jest Ci potrzebny i w jakim miejscu chcesz umieścić źródło światła. Ja wspomnieliśmy we wstępie, do najczęstszych abażurów należą materiałowe produkty. Zdążają się jednak również modele z tworzyw sztucznych. Klosze są produktami szklanymi o różnym poziomie przepuszczalności światła. Abażury można najprościej podzielić na proste i ozdobne.

Wielkość i materiał

Klosze do lamp dostępne są w szerokiej gamie designów i wielkości. Niezwykle popularne są obecnie abażury do lamp o wyrazistych, dużych kształtach. Zakres kolorystyczny dostępnych modeli jest niezwykle szeroki. Najpopularniejsze są klosze do lamp  w owalnym kształcie. Coraz częściej jednak można również spotkać prostokątne i kwadratowe modele. Również grubość wykorzystanych materiałów jest bardzo zróżnicowana. Wpływa ona bowiem na przepuszczalność światła, a co za tym idzie równy efekt oświetleniowy.

Ilość światła

Niezwykle istotną cechą abażura lub klosz jest to, jaką ilość światła dostarcza do pomieszczenia. W zależności tego czy zależy Ci jedynie na klimatycznym, delikatnym źródle światła czy mocnym rozjaśnieniu części pomieszczenia, zwrócić uwagę na kolor klosza do lampy, oraz jaką ma przepuszczalność. Do bardzo modnych należą abażury do lampy stojącej w srebrnym, czarnym lub grafitowym kolorze. Taki produkt przepuszcza niewielką ilość światła, tworzy za to w pomieszczeniu niesamowity klimat i nastrojową atmosferę. W takim abażurze warto dodatkowo umieścić żarówkę, która spotęguje miękkość i subtelność oświetlenia. Jasne klosze do lampy pomogą za to, odpowiednio doświetlić przestrzeń w okuł kompletu wypoczynkowego. Przydatne są również w sypialni jako dodatkowe źródło światła do czytania.

Dopasowanie stylistyki abażuru do wnętrza

W zależności od charakteru wnętrza warto dopasować klosz do lampy stojącej zarówno do podstawy, jak  i wizualnej całości pomieszczenia. Jasne pastelowe kolory idealnie wpisują się w skandynawskie wnętrze. Abażur do lampy stojącej z ciemnych połyskujących materiałów idealnie wpiszą się zarówno w nowoczesną stylistykę, jak i glamour. Do loftowych pomieszczeń warto zakupić abażur do lampy w geometrycznym kształcie, wykończonym metalowymi lub stalowymi elementami. Klosze do lamp stojących pasujące do kolonialnych i rustykalnych wnętrz powinny być wykonane z materiałów w ościeniach ziemi. Brąz, écru to najpopularniejsza kolorystyka lamp pasujących do takich pomieszczeń. Zdarzają się wyszukane modele, których tkaniny zdobione są w zwierzęce printy.

Dobierając odpowiedni model, warto pamiętać o kilku ważnych zasadach. Jeśli chcesz powiększyć przestrzeń, wybieraj jasne, transparentne klosze. Im większa przepuszczalność światła, tym lepiej.

Czarne ciemne abażury dodają wnętrzu ciężkości, ale za to tworzą niepowtarzalny nastrój. Takie modele idealnie wpiszą się we wnętrza, w których chcesz uzyskać przytulny charakter. Odpowiedni kolor klosza warto również dopasować do innych detali w pomieszczeniu, takich jak zasłony, dywany, itp.

Abażury i klosze z millohome.pl

Abażury do lamp stojących dostępne w Miloohome.pl to ekskluzywne produkty wykonane z najwyższej jakości materiałów. Przedmioty dopracowane są w najmniejszym  szczególe. Perfekcyjne wykonanie, najlepsze materiały, intrygujące designy to cechy charakterystyczne proponowanych przez nas modeli. Zapewniamy Państwa, że  każdy abażur do lamp zakupiony w sklepie Millohome.pl zaspokoi nawet najbardziej wymagające gusta. 

Desc

Produkty 22

na stronę
 1. Abażur okrągły Zinc 40x40x30 cm
  Abażur okrągły Zinc 40x40x30 cm
  Cena promocyjna Cena brutto: 358,40 zł Regular Price 512 zł
  Abażur okrągły Zinc 40x40x30 cm Quickview
 2. Abażur Livigno 40x40x30 cm
  Abażur Livigno 40x40x30 cm
  Cena promocyjna Cena brutto: 293,30 zł Regular Price 419 zł
  Abażur Livigno 40x40x30 cm Quickview
 3. Abażur Broadway 33x33x23cm
  Abażur Broadway 33x33x23cm
  Cena promocyjna Cena brutto: 29,70 zł Regular Price 99 zł
  Abażur Broadway 33x33x23cm Quickview
 4. Abażur Kwadratowy 45x45x35cm
  Cena promocyjna Cena brutto: 349,30 zł Regular Price 499 zł
  Abażur Kwadratowy 45x45x35cm Quickview
 5. Abażur kwadratowy 35x35x25cm
  Cena promocyjna Cena brutto: 206,50 zł Regular Price 295 zł
  Abażur kwadratowy 35x35x25cm Quickview
 6. Abażur cylinder 30x30x21cm
  Cena promocyjna Cena brutto: 209,30 zł Regular Price 299 zł
  Abażur cylinder 30x30x21cm Quickview
Desc

Produkty 22

na stronę
To Top