Świece

Świece

Nie ma piękniejszego, bardziej klimatycznego oświetlenia niż naturalny płomień świecy. To właśnie świeczki dekoracyjne dodają wnętrzom przytulnego klimatu oraz nastrojowej atmosfery. Wytwarzane przez nie naturalne światło wpływa na nas kojąco i uspokajająco. Niezwykła aura, którą tworzą zapalone świece, są niezastąpionym, wręcz obowiązkowym elementem eleganckich, urokliwych pomieszczeń.

 Czytaj więcej.. 

Rodzaje wosku do produkcji świec

Świece wytwarzane są z różnego rodzaju materiałów. Najtańszym, a co za tym idzie najbardziej popularnym, jest parafina. Uzyskuję się ją z ropy naftowej, smoły węgla brunatnego i smoły łupkowej, oraz torfu. Niestety za niską ceną stoi również wątpliwa jakość. Jeśli uwielbiamy palić szczególnie świeczki zapachowe, odradza się ich wybór. Przy długim i częstym paleniu takich świec do powietrza dostaje się duża ilość szkodliwych substancji, takich jak toluen i benzen. Dlatego mimo wyższej ceny zaleca się zakup świec produkowanych z naturalnych wosków.

Najbardziej popularnym i znanym woskiem naturalnym jest wosk pszczeli. Niestety świece ozdobne z wosku pszczelego to rzadkość. Ten rodzaj wosku bardzo trudno pozyskać, dlatego też jego cena jest znacznie wyższa niż parafiny.  Jednak jego zalety są niepodważalne. Takie świece spalają się bezwonnie, nie emitują szkodliwych składników. Mają jeszcze jedną istotną cechę. Podczas palenia takiej świecy  do powietrza wytwarzane są jony ujemne, które mają właściwości oczyszczające powietrze z kurzu, pleśni, bakterii, wirusów i grzybów. Ważne jest, aby świeca w całości wykonana była z naturalnego wosku pszczelego, bez domieszek sztucznych substancji. Dodatkowym atutem jest znacznie dłuższy czas palenia się tego rodzaju świecy.

Do kolejnego rodzaju, w wypełni naturalnych produktów, należy również wosk sojowy. Taka świeca znakomicie wydobędzie podczas palenia zapachy i aromaty, które są do niej dodane. Świece niezawierające dodatków mają całkowicie neutralny zapach. Są również niesamowicie łatwe w usuwaniu. Wosk sojowy pali się pięknym, czystym i delikatnym płomieniem.

Do naturalnych wytworów należy również wosk palmowy. Jest to produkt twardszy od parafiny oraz wosku pszczelego. Jego temperatura topnienia jest wyższa. Ten rodzaj wosku bardzo łatwo się barwi oraz łączy z olejkami zapachowymi. Najbardziej charakterystyczną cechą tego wosku jest to, że w trakcie stygnięcia w charakterystyczny sposób krystalizuje się, tworząc niesamowity efekt szronu i kryształów lodu.

Świece z oleju kokosowego dają bardzo miękkie i żółte światło.  Jest to produkt nietoksyczny, podczas spalania nie wydziela szkodliwych substancji. W bardzo łatwy sposób łączy się z naturalnymi zapachowymi i olejkami.   

Dobór świecy do świecznika i miejsca w pomieszczeniu

Wybór odpowiedniej świecy zależy od miejsca, w którym ma stać oraz od jej rodzaju. W zależności od tego, czy będzie to świeca ozdobna w gotowym opakowaniu lub na podstawce, a może produkt do umieszczenia na świeczniku bądź w lampionach, istnieje wiele możliwości ekspozycji.  Wybór modeli i wielkości produktów jest bardzo różnorodny. Od tradycyjnych wysokich, klasycznych, służących do ekspozycji w świecznikach lub kandelabrach, po samo stojące słupkowe świece w eleganckich barwach. Jeśli zaś chcesz nastrojowość podkreślić dodatkowo piękną wonią, postaw na świece zapachowe.

Świeca dekoracyjna charakteryzuje się tym, że jest ozdobą samą w sobie. Niezwykle modne są modele słupkowe dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej. Czarne świece cieszą się dużą popularnością. Produkowane eleganckie modele w metalicznych kolorach i wielu rozmiarach przepianie wyglądać będą zarówno na stoliku kawowym, komodzie, jak i w przestrzeni łazienki.

Świeca zapachowa pełni w domu funkcję dekoracyjną, zapewnia klimatyczne oświetlenie, jak i  rozpościera piękny zapach w pomieszczeniu. Taka świeca sprawdza się szczególnie w łazience. Gdy jesteście amatorami domowego spa, jest to produkt obowiązkowy. Świeczka ozdobna odpowiednio dobrana do charakteru pomieszczenia lub świecznika, na którym będzie wyeksponowana to dekoracja, która nada wnętrzu sielskiego i przytulnego charakteru.

Ekskluzywne świeczki ozdobne

Oferowane w sklepie Miloohome świeczki ozdobne i zapachowe to szczegółowo wybrane produkty, spełniające najwyższe wymagania. Wyjątkowo eleganckie opakowania  oraz cudowne kompozycje zapachowe,  jakie wydobywają z siebie świece zapachowe, umilą Państwu niejedną wyjątkową okazję. Niezwykłe oryginalnym produktem jest świeczka zapachowa w złotym brokatowym opakowaniu z przykrywką. W wosk wkomponowane zostały zapach figi, jaśminu, cedru i cytrusów. Wśród produktów z naszej oferty odnajdziecie Państwo również świece z wosku palmowego w eleganckich  wyrafinowanych opakowaniach z matowego szkła oraz  pokrywką  z drewna czarnego orzecha. Ten wytworny produkt dostępny jest między innymi w kompozycji zapachowej zawierającej nutę goździków, kadzidła i płatków róż.  Tradycyjne świece słupkowe w wielu eleganckich barwach będą niezastąpionym elementem wytwornych wnętrz. To tylko wybrane przykłady produktów z całej szerokiej i interesującej gamy dostępnych modeli świec. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z pozostałą ofertą dekoracji do domu.

Desc

Produkty 1-30 z 75

na stronę
 1. Świeca fotel 7cm
  Cena promocyjna Cena brutto: 5,70 zł Regular Price 19 zł
  Świeca fotel 7cm Quickview
 2. Świeca fotel 7cm
  Cena promocyjna Cena brutto: 5,70 zł Regular Price 19 zł
  Świeca fotel 7cm Quickview
 3. Świeca Walec 7x10 cm
  Cena promocyjna Cena brutto: 9 zł Regular Price 30 zł
  Świeca Walec 7x10 cm Quickview
Desc

Produkty 1-30 z 75

na stronę
To Top