gabinet w stylu angielskim

Gabinet w stylu angielskim – jak go urządzić?

Elegancja i harmonia – to dwa podstawowe słowa, którymi można opisać gabinet w stylu angielskim. Klasyczne meble i przemyślane dodatki tworzą tutaj aurę, która sprzyja spokojnej pracy i pełnemu skupieniu. Jeśli cenisz sobie takie cechy pomieszczenia do pracy, rozważ stworzenie swojego gabinetu w stylu angielskim.

Jak urządzić gabinet w stylu angielskim? Jakie meble i dodatki doskonale oddają jego charakter? Czy można przyprawić klasyczny gabinet w stylu angielskim odrobiną nowoczesności? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym artykule.

Gabinet w stylu angielskim – elegancka przestrzeń do pracy

Styl angielski we wnętrzach to jedna z najciekawszych propozycji dla szukających niebanalnych rozwiązań. To właśnie tutaj o charakterze wnętrza świadczą szczegóły i niuanse, ponieważ sam styl czerpie zarówno z nurtów wiktoriańskich, jak i wiejskich motywów, w których można odnaleźć sporo piękna. Nie brak tu zachwytu nad romantycznymi wykończeniami, pokłonów dla wspaniałej sztukaterii, ale również nawiązań do stylu kolonialnego, w którym królują ciężkie, masywne meble w ciemnych kolorach. Styl angielski charakteryzuje łączenie kilku – wydawałoby się odrębnych nurtów – w taki sposób, że powstaje z tego wspaniała przestrzeń do pracy.

Gabinet w stylu angielskim urządzony jest tak, by podkreślał spokój i ład – tak potrzebne podczas codziennej pracy. Stosowane w nim meble i dodatki mają zwracać uwagę swoją majestatycznością, a jednocześnie budzić wrażenie niezwykle trwałych, zdolnych do służenia przez całe pokolenia. Tak w istocie jest – meble w stylu angielskim wydają się wieczne, a elegancja, której hołdują, jest absolutnie ponadczasowa. I jest to kolejną ogromną siłą takiego gabinetu. Styl angielski nie zakłada bowiem wpisywania się we współczesne kanony mody, a swą obecnością czyni wnętrze wciąż aktualnym, przy jednoczesnym nawiązywaniu do przeszłości i wnętrzarskich rozwiązań sprzed dziesiątek, a nawet setek lat. Dzięki temu gabinet w stylu angielskim zachwyca i nie pozwala przejść obok siebie bez komentarza.

angielski gabinet

Elegancki tak, surowy – nie

Choć gabinet w stylu angielskim może być urządzony w sposób harmonijny i klasyczny, to daleko mu do wnętrz surowych, hołdujących minimalizmowi. W takim gabinecie znaczenie ma kojąca atmosfera i aura sprzyjająca pracy, a te można osiągnąć poprzez łączenie ciepłych kolorów i stosowanie wnętrzarskich trików, mających na celu uczynienie wnętrza przytulniejszym. Wbrew pozorom znaczącą rolę odgrywają tu meble z miękkimi obiciami i tekstylia, których zadaniem jest sprawić, by atmosferze wnętrza daleko było do sztywnej i nieprzyjaznej. Koniec końców tworzymy atmosferę idealną do pracy!

styl angielski gabinet

Biuro w stylu angielskim – jak je urządzić?

Urządzanie gabinetu w stylu angielskim warto zacząć od wybrania motywu kolorystycznego, który pokieruje wnętrzem i zdecydowanie ułatwi dobór poszczególnych mebli i dodatków. Raczej nie ma tu miejsca na ostre, rozpraszające kolory i zbyt rażące oczy kontrasty. Gabinet w stylu angielskim to ucieleśnienie spokoju, dlatego gama ciepłych barw, najlepiej z pastelowym podkreśleniem, to wybór doskonały. W błędzie są jednak ci, którzy uważają, że gabinet w stylu angielskim koresponduje z minimalizmem i surowością. Ład w nim panujący wynika ze ściśle zaplanowanej harmonii, z przemyślanego doboru dodatków i eleganckiego stylu mebli. Jest tu jednak przestrzeń dla ciepła, miękkich tkanin, przepastnych foteli i sof. Co więcej, mile widziane są również motywy kwiatowe na ścianach i tkaninach obiciowych, a najlepiej, jeśli zaprezentowane są w spokojnych, przyjemnych dla oka barwach, np. pastelowe kwiaty w towarzystwie delikatnej zieleni.

Biurko do gabinetu w stylu angielskim

W gabinecie punktem centralnym jest biurko i od niego należy zacząć wybór poszczególnych mebli. Najbardziej pożądane jest biurko z litego drewna. Nic nie stoi na przeszkodzie, by biurko było także elementem ozdobnym całego pomieszczenia, jeśli łączy w sobie kilka ozdobnych surowców. Doskonałym przykładem jest biurko Savoy z oferty Miloo Home. Klasyka w prostym, eleganckim wydaniu. Drewno połączone z barwionym na złoty kolor metalem – wspaniała baza do gabinetu w stylu angielskim.

Pewną formą ekstrawagancji w urządzaniu takiego gabinetu będzie postawienie na biurko, które nie jest wykonane z drewna. Jednak i takie rozwiązanie może wspaniale sprawdzić się w angielskich gabinetach. Biurko Soho, które zostało stworzone ze stali i szkła, to nowoczesny element w inspirowanym historią angielskim gabinecie. Czy takie połączenie się sprawdzi? Tak, pod warunkiem, że zostanie odpowiednio uzupełnione dodatkami i miękkimi meblami, bez których trudno sobie wyobrazić gabinet w stylu angielskim.

  1. Biurko Prado 150x60x75 cmBiurko Prado 150x60x75 cm
    Biurko Prado 150x60x75 cm
    Special Price 3 294,00 zł Regular Price 5 990,00 zł

Fotel do gabinetu w stylu angielskim

Gabinet, który inspirowany jest stylem angielskim, powinien zostać wyposażony w miękkie fotele z ozdobnymi przeszyciami. W tym pomieszczeniu zdecydowanie nie ma miejsca na nowoczesne krzesła biurowe. Jest za to przestrzeń na będące kwintesencją klasy, eleganckie fotele, które zapewnią pełną wygodę i unikalny wygląd wnętrza. Przykładem takich rozwiązań niewątpliwie jest elegancki fotel Alrik w dwóch wyjątkowych wersjach kolorystycznych, z których każda doskonale pasuje do gabinetu w stylu angielskim. Jeśli jednak zależy Ci na tym, by wnętrze gabinetu mocno korespondowało z historią i było utrzymane we wnętrzarskiej konwencji z pierwszej połowy XX w., idealny będzie fotel Karfin ze swoim pięknym, klasycznym kształtem i profilowanymi podłokietnikami.

  1. Fotel obrotowy Tulipano 56x60x80 cmFotel obrotowy Tulipano 56x60x80 cm
    Fotel obrotowy Tulipano 56x60x80 cm
    Special Price 1 109,00 zł Regular Price 1 850,00 zł

Komoda do gabinetu w stylu angielskim

Jeśli tylko przestrzeń na to pozwala, poza biurkiem w gabinecie powinna stanąć również komoda lub praktyczne regały. Dzięki nim we wnętrzu jest więcej miejsca do przechowywania, choćby istotnych dokumentów, czy ważnych pamiątek. W tym przypadku również można poruszać się dwoma nurtami i pójść w stronę klasyki lub przesunąć angielski gabinet do czasów obecnych. W pierwszym przypadku doskonałym wyborem będzie retro komoda Castilla. Jej unikalny kształt i konstrukcja wykonana z drewna brzozy czernionej sprawiają, że wspaniale wygląda w gabinetach, w których czuć ducha historii. We wnętrzu nieco nowocześniejszym sprawdzi się natomiast prosta komoda Emanuelle, której szlachetności dodaje fakt wykonania z drewna dębowego.

Angielski gabinet – wybierz odpowiednie dodatki!

Kiedy wyposażysz już własny gabinet w odpowiednie meble, czas na dodatki! To właśnie one podkreślają charakter tego wnętrza. W tym konkretnym stylu każdy dodatek jest przemyślany, nie ma tu miejsca na przypadkowość. Styl angielski kocha duże lustra, które optycznie powiększają przestrzeń, ale również praktyczne drobiazgi, które wnoszą do wnętrza więcej, niż tylko estetykę. Mowa o oświetleniu. Piękne lampy są w stanie wnieść do pomieszczenia dodatkową elegancję, doskonale przy tym podkreślając każdy mebel, jaki się tam znajduje. Wśród oświetleniowych propozycji na uwagę niewątpliwie zasługuje lampa stołowa Harper. Jej klasyczna bryła i połączenie stonowanych kolorów sprawdzą się w klasycznych gabinetach angielskich. Jeśli natomiast chcemy podkreślić bezpośrednie nawiązania do historii i minionych dziesięcioleci, poradzi sobie z tym piękna lampa Dana której unikalna podstawa przyciąga spojrzenia i zachwyca już od pierwszej sekundy.

W pomieszczeniu stylizowanym na wzór angielski przyda się również piękny zegar. Jego złoty kolor najlepiej będzie wyglądać z masywnymi meblami w kolorze ciemnego brązu. Jeśli jednak zależy Ci na efekcie angielskiego gabinetu we współczesnym wydaniu, możesz zaprosić do wnętrza więcej koloru srebrnego i taką właśnie wybrać ramę zegara.

Sedno elegancji w angielskim stylu

Gabinet w angielskim stylu z prawdziwego zdarzenia to wspaniałe miejsce do twórczej pracy i wspierania mózgu w procesach myślowych. Harmonia i ład, do jakiej zaprasza nas to wnętrze, sprzyja kreatywności i efektywności. Jeśli chcesz sprawić, że każdy kolejny dzień pracy jest dla Ciebie następnym przyjemnym wyzwaniem, warto stworzyć gabinet tak, by zachęcał do spędzania czasu w swoim wnętrzu. Z Miloo Home i kompletem mebli i dodatków, pasujących do stylu angielskiego, to niezwykle inspirujące zajęcie.