jadalnia_w_stylu_rustykalnym

Jadalnia w stylu rustykalnym – urządź ją z Riviera Maison

Styl rustykalny to doskonały sposób na wprowadzenie do wnętrz harmonii, cechującej świat przyrody. Estetyka ta znajduje bardzo szerokie zastosowanie, a to przede wszystkim za sprawą przyjemnego dla oka minimalizmu i naturalnego charakteru. Doskonale sprawdza się zwłaszcza w pomieszczeniach dziennych, które służą rodzinnym spotkaniom i wspólnemu spędzaniu czasu. W tym artykule podpowiemy Wam, jak urządzić jadalnię w stylu rustykalnym!

Jadalnia rustykalna – żyj w zgodzie z naturą

Styl rustykalny w jadalni przejawia się przede wszystkim poprzez prostotę formy, naturalne materiały oraz jasną kolorystykę. Tego typu wnętrza powinny być z jednej strony maksymalnie funkcjonalne, a z drugiej po prostu przytulne. Najważniejszą rolę w takim pomieszczeniu odgrywa świat przyrody. Zadanie projektanta polega więc na stworzeniu aranżacji, która w subtelny sposób wprowadza do domu naturę.

Z tego względu w jadalni w stylu rustykalnym spotkacie się z kamiennymi lub drewnianymi podłogami, a także ścianami z nietynkowanej cegły. Ciekawym pomysłem jest także wyeksponowanie drewnianych belek stropowych. Nawet jeśli urządzacie nowoczesne mieszkanie, w którym próżno szukać takich elementów, zawsze możecie sięgnąć po imitujące je dekoracje.

Z uwagi na bliskość natury oraz harmonijny minimalizm, styl rustykalny w jadalni wydaje się idealnym rozwiązaniem dla osób, które dążą do wszechobecnego ładu i spokoju. Jeśli marzy Wam się zwolnienie tempa i dostosowanie się do rytmu przyrody, nie możecie wybrać lepiej. Drugorzędne znaczenie ma fakt, czy urządzacie domek na wsi, czy apartament w mieście. W pierwszym przypadku dostosowujecie przecież aranżację do naturalnego otoczenia, a w drugim dajecie wyraz swojej tęsknocie za sielskim życiem i zyskujecie jego namiastkę.

styl_rustykalny_jadalnia

Jadalnia w stylu rustykalnym – jak ją urządzić?

Kiedy podłoga i ściany zostaną już wykończone zgodnie z założeniami stylu rustykalnego, przyjdzie czas na wybór mebli do jadalni. W tym przypadku należy stawiać na organiczne materiały i naturalne barwy. Najlepiej sprawdzi się oczywiście drewno, którego nie powinno się poddawać intensywnej obróbce. W cenie są bowiem widoczne słoje i nienaruszona powierzchnia desek. Do akceptowalnych modyfikacji należy jednak pomalowanie mebli na biało.

Kluczowy element jadalni w stylu rustykalnym stanowi oczywiście drewniany stół. Powinien on cechować się prostą formą i subtelnym wykończeniem. Nie bójcie się także elementów metalowych, ale zwracajcie uwagę na to, aby nie zdominowały one wystroju pomieszczenia.

Poza stołem w jadalni musi znaleźć się odpowiednia liczba dopasowanych do niego krzeseł. Te również powinny być wykonane z litego drewna i utrzymane w minimalistycznym stylu. Ciekawym rozwiązaniem może okazać się wykorzystanie w nich takich materiałów jak sznurek czy rattan. Wykonane z naturalnych plecionek siedziska i oparcia nie tylko zagwarantują użytkownikom dodatkową wygodę, ale też perfekcyjnie wpiszą się w rustykalny wystrój wnętrza.

Choć stół i krzesła to niewątpliwie podstawa każdej jadalni, pomieszczenie można uzupełnić dodatkowymi meblami do przechowywania. Jeśli tylko dysponujecie wystarczającą ilością miejsca, możecie wstawić do pokoju na przykład ozdobne witryny. Ich przeszklone fronty pozwolą Wam wyeksponować ulubione talerze i inne elementy zastawy stołowej. Pamiętajcie, że tego typu dekoracje odgrywają bardzo istotną rolę w rustykalnym wnętrzu! Alternatywne rozwiązanie zakłada zawieszane na ścianach półeczki, na których znajdą się przyjemne dla oka ozdoby.

jadalnia w stylu rustykalnym

Rustykalne dodatki do jadalni marki Riviera Maison

Umieszczane w witrynach i na półkach ściennych ozdoby w naturalny sposób doprowadziły nas do tematu dodatków do jadalni w stylu rustykalnym. To właśnie niepozorne elementy dekoracyjne zdecydują o ostatecznym klimacie wnętrza i uczynią jego projekt absolutnie niepowtarzalnym.

Taki cel możecie osiągnąć, decydując się na wyjątkową kolekcję marki Riviera Maison. Obejmuje ona liczne dodatki do rustykalnej jadalni, które zapewnią jej wystrój godny wiejskiej idylli. Poza dekoracjami pełniącymi jedynie funkcję estetyczną, we wnętrzu powinny znaleźć się także praktyczne akcesoria, niezbędne przy serwowaniu czy spożywaniu posiłków. Przyjrzyjmy się więc najważniejszym elementom aranżacji, które znajdziecie w ofercie marki Riviera Maison.

Lampy

Rustykalną jadalnię należy odpowiednio oświetlić. Jest to w końcu pomieszczenie wymagające dobrej widoczności i wysokiego poziomu funkcjonalności. W estetyce tej lampy odgrywają jednak także rolę dekoracyjną. Wystarczy rzut oka na takie modele jak Rustic Rattan Double Layer czy Houston z abażurem, aby zrozumieć, czym powinny cechować się oprawy oświetleniowe w stylu rustykalnym.

Lampy z kolekcji Riviera Maison wykonane zostały z naturalnych materiałów, takich jak rattan czy len. Uzupełniają je minimalistyczne elementy metalowe. Dzięki temu produkty te idealnie wpisują się w założenia stylu rustykalnego. Model Rustic Rattan Fishing Basket przywodzi nawet na myśl konstrukcję sieci rybackiej, co skutkuje wyjątkowo sielskim klimatem we wnętrzach.

Pojemniki

Pisaliśmy już, że w rustykalnej jadalni do przechowywania mogą służyć drewniane meble na naczynia. Zastawa stołowa obejmuje jednak wiele innych elementów, takich jak sztućce, obrusy, serwety, świeczniki itp. Gdzie pomieścić je wszystkie? Ciekawym pomysłem mogą okazać się praktyczne kosze. Wykonane są one zazwyczaj z rattanu bądź wikliny, czyli materiałów wprost stworzonych z myślą o rustykalnej jadalni.

Przykłady takich produktów stanowią pojemniki na sztućce Rustic Rattan Cutlery Bag, Rustic Rattan Couvert, kosze RR Classic czy organizer Rustic Rattan Resort. Dostępne w ofercie marki Riviera Maison dodatki odznaczają się minimalistycznym designem, naturalnym charakterem oraz solidnym wykonaniem. Nie powinno ich więc zabraknąć w żadnej rustykalnej jadalni.

Świeczniki

W stylu rustykalnym warto robić jak najlepszy użytek ze światła naturalnego – a więc zarówno promieni słonecznych, jak i płomieni świec. Pamiętajcie, że jest to estetyka wywodząca się z tradycyjnej wsi, gdzie elektryczność zawitała stosunkowo niedawno. Wyposażcie zatem jadalnię w gustowne świeczniki, które ustawicie nie tylko na stole, ale także na powierzchni komody czy na półkach. Waszej uwadze polecamy przede wszystkim modele RM Clay, RM brando oraz lampion RM Bastitle.

Tace i podkładki

Jadalnia urządzona w rustykalnym stylu wymaga również takich elementów jak deski i podkładki. Służą one do podawania oraz spożywania posiłków, więc należą do wyposażenia codziennego użytku. Nie warto stawiać na pierwsze lepsze dodatki, wychodząc z założenia, że mają one czysto funkcjonalny charakter. Umieszczone na stole, powinny efektownie wkomponować się w estetykę wnętrza.

Zainteresujcie się więc takimi produktami jak deska do serwowania Dock Island Serving Board, deska do krojenia Good Cooking czy podkładka na stół Rustic Rattan Pretty Bow. Wykonane są one z naturalnych materiałów, dzięki czemu perfekcyjnie wpiszą się w styl rustykalny.

Elementy dekoracyjne

Jako że jadalnia w stylu rustykalnym przy całym swym minimalizmie powinna odznaczać się przytulnością, nie zapominajcie o dekoracjach ściennych i innych ozdobach pełniących czysto estetyczną funkcję. W Miloo Home znajdziecie na przykład ramki na zdjęcia RR Vibes, figurka Rustic Rattan Deer czy zegar Chalsea marki Riviera Maison. Bez wątpienia urozmaicą one Wasze wnętrze, nie naruszając przy tym jego sielskiego charakteru.

Styl rustykalny w jadalni zapewni Wam Riviera Maison!

Urządzając jadalnię w stylu rustykalnym, koniecznie zapoznajcie się z bogatym asortymentem marki Riviera Maison, dostępnym w ofercie Miloo Home. W naszym sklepie czekają na Was także wygodne meble oraz designerskie wazony na świeże kwiaty, których nie może przecież zabraknąć w rustykalnym wnętrzu!