meble modułowe do ogrodu

Don’t limit your imagination – meble ogrodowe modułowe, które pozwolą Wam na wyjątkowe aranżacje

Z uwagi na wyjątkowe warunki środowiskowe aranżacja przestrzeni zewnętrznej wymaga szczególnej uwagi. Meble i inne elementy wyposażenia muszą z jednej strony zapewniać użytkownikom maksimum komfortu, a z drugiej dobrze radzić sobie z wilgocią, wahaniem temperatur czy promieniowaniem słonecznym. Co więcej, powinny się też atrakcyjnie prezentować. Jak pogodzić te wszystkie właściwości? Wybierając modułowe meble ogrodowe! W naszym poradniku zapoznamy Was z najciekawszymi sposobami ich wykorzystania.

Meble modułowe ogrodowe – zaprojektuj wyjątkowe miejsce bez ograniczeń!

Meble ogrodowe modułowe to nic innego jak rozbudowane zestawy składające się z wielu różnych, kompatybilnych ze sobą elementów. Dzięki idealnemu dopasowaniu komplety można łączyć w dowolnych konfiguracjach, w zależności od chwilowych potrzeb. Dostępność modułów w rozmaitych wymiarach sprawia, że bez trudu dostosujecie takie meble nie tylko do specyfiki Waszych ogrodów, ale także mniej przestronnych tarasów czy balkonów.

Zalety ogrodowych mebli modułowych można mnożyć. Na uwagę zasługuje przede wszystkim związana z nimi swoboda aranżacyjna. Dzięki możliwości wydłużania lub skracania poszczególnych elementów rozwiązanie to sprawdzi się dosłownie w każdym przypadku. Niezależnie od tego, jaką ilością miejsca dysponujecie, zrobicie z tych mebli doskonały użytek. Wysoki poziom personalizacji modułów przekłada się na gwarancję wygody i realizacji rozmaitych indywidualnych potrzeb.

To oczywiście jedynie początek długiej listy korzyści płynących z zastosowania modułowych mebli ogrodowych. W większości przypadków produkty te wykonane są z technorattanu, czyli plecionki z tworzywa sztucznego imitującej naturalny rattan z trzciny palmowej. Materiał ten cechuje się ponadprzeciętną odpornością na działanie różnych czynników zewnętrznych. Z tego względu idealnie nadaje się do eksploatacji w trudnych warunkach środowiskowych. Nie zaszkodzi mu bowiem ani deszcz, ani promieniowanie UV.

Te same właściwości czynią z technorattanu materiał wyjątkowo łatwy do utrzymania w czystości. Wystarczy regularnie przecierać go wilgotną ściereczką, aby wyeliminować ewentualne zabrudzenia. Warto zauważyć, że kanapy i krzesła ogrodowe wyposażane są zazwyczaj w miękkie poduszki wykonane z tworzyw odpornych na wilgoć. Ich pokrowce nadają się zresztą do prania w pralce, więc zabiegi pielęgnacyjne nie sprawiają w tym przypadku żadnych problemów.

Rozbudowane meble ogrodowe modułowe to odpowiedź na wszelkie wyzwania aranżacyjne, które wiążą się z urządzaniem przestrzeni na zewnątrz domu. W kolejnych fragmentach naszego poradnika podpowiemy Wam, jak wykorzystać tego rodzaju zestawy podczas projektowania balkonu oraz tarasu!

ogród z meblami modułowymi

Modułowe meble ogrodowe na balkon – inspiracje

Urządzanie balkonu to zadanie zdecydowanie trudniejsze niż aranżowanie ogrodu. Właśnie dlatego przestrzeń tę weźmiemy na warsztat w naszym artykule. Dopóki nie ograniczają Was ściany i barierki, modułowe meble ogrodowe mogą zajmować dowolną ilość miejsca i zachwycać fantazyjnymi układami. Balkon daje znacznie mniejsze pole do popisu. Jeśli więc założymy, że zewnętrzny komplet wypoczynkowy obejmuje kanapy bądź narożniki, fotele, skrzynie oraz niski stolik kawowy, może się okazać, że trzeba nieco pohamować entuzjazm i zrewidować plany aranżacyjne.

Projekt balkonu warto oprzeć na modułowym narożniku. Element ten dostępny jest w różnych rozmiarach i najczęściej nadaje się do rozbudowy z dowolnej strony. Dzięki temu w łatwy sposób dostosujecie go do długości i szerokości dostępnej przestrzeni. W tym przypadku konieczna może okazać się jednak rezygnacja z krzeseł bądź foteli. Jeśli pod ścianą ustawicie na przykład narożnik z kolekcji Noel Miloo Home, ewentualne miejsce od strony barierki powinno zostać niezagospodarowane. W przeciwnym razie utrudnicie sobie poruszanie się po balkonie.

 1. Element prawy 2 osobowy Noel 121x87x73 cmElement prawy 2 osobowy Noel 121x87x73 cm
  Element prawy 2 osobowy Noel 121x87x73 cm
  Special Price 2 796,50 zł Regular Price 3 995,00 zł
 1. Element narożny Noel 87x87x73 cmElement narożny Noel 87x87x73 cm
  Element narożny Noel 87x87x73 cm
  Special Price 2 415,00 zł Regular Price 3 450,00 zł
 1. Podnóżek z poduszką Noel 100x100x39 cmPodnóżek z poduszką Noel 100x100x39 cm
  Podnóżek z poduszką Noel 100x100x39 cm
  Special Price 1 396,50 zł Regular Price 1 995,00 zł

W zestawie balkonowym powinien natomiast znaleźć się stolik kawowy. Zapewni on użytkownikom możliwość spożywania posiłków lub napojów na świeżym powietrzu. Bardzo często do produkcji mebli tego typu również wykorzystuje się technorattan. Dzięki temu nie trzeba przejmować się trudnymi do utrzymania w czystości powierzchniami szklanymi czy podatną na działanie wilgoci sklejką.

Pamiętajcie, aby aranżację balkonu uzupełnić stylowymi akcesoriami. Postawcie przede wszystkim na dodatkowe poduszki, dostosowane do zewnętrznego użytku. Przydadzą Wam się również podkładki na stolik oraz ozdoby w postaci lampionów. Niektórzy znajdują także zastosowanie dla dywaników, zwiększających poziom komfortu, zwłaszcza w chłodniejsze poranki i wieczory.

Bardzo istotnym elementem wystroju balkonu są rośliny. Jedni otaczają się nimi ze względu na klimat tej przestrzeni, inni czynią z nich jej ozdobę. Donice z kwiatami mogą znaleźć się na długości całej barierki bądź na ścianie. Pamiętajcie, aby decydować się wyłącznie na gatunki, które radzą sobie z okresowymi spadkami temperatur bądź mocnym promieniowaniem słonecznym. Wszystko zresztą zależy od warunków klimatycznych, w jakich mieszkacie, i od ekspozycji Waszych balkonów.

Meble ogrodowe modułowe na taras – inspiracje

Tarasy z jednej strony gwarantują więcej przestrzeni aranżacyjnej niż balkony, a z drugiej pozbawione są (przynajmniej częściowo) zadaszenia. Może się to okazać zarówno ograniczeniem, jak i szansą. Z pewnością w takim miejscu zastosowanie znajdą rozkładane leżaki i wygodne fotele. Jednocześnie należy zadbać o to, aby były one odporne na kontakt z wodą i na bezpośrednie promieniowanie UV.

Na tarasie narożnik można ułożyć nie tylko w tradycyjną L-kę, ale także w kształt litery U. Takie ustawienie zajmuje zdecydowanie więcej miejsca, ale zapewnia też wyższy poziom komfortu mieszkańcom oraz ich gościom. Nic nie stoi również na przeszkodzie, aby wyposażenie uzupełnić dodatkowymi fotelami bądź leżakami, takimi jak modele z kolekcji West, którą znajdziecie w ofercie Miloo Home.

Ogromną zaletą niektórych zestawów modułowych są pojemne skrzynie, pozwalające na wygodne przechowywanie dowolnych elementów wystroju tarasu. Jeśli chowacie niektóre z tych rzeczy na okres zimowy, takie rozwiązanie okaże się dla Was idealne. To również sposób na ukrycie innych przedmiotów, które warto trzymać poza domem. Takie udogodnienie zapewni Wam na przykład skrzynia na poduszki West z asortymentu Miloo Home.

 1. Podnóżek ogrodowy West 87x87x33 cmPodnóżek ogrodowy West 87x87x33 cm
  Podnóżek ogrodowy West 87x87x33 cm
  Special Price 1 259,30 zł Regular Price 1 799,00 zł

Jeżeli nie dysponujecie żadnym zadaszeniem tarasu, dobrym pomysłem może okazać się inwestycja w specjalny parasol. Tego typu element przyda się w bardzo słoneczne dni, kiedy odrobina cienia jest na wagę złota. Warto postawić wówczas na rozkładany model o odpowiednim obciążeniu, które zapobiegnie przewracaniu parasola przez wiatr.

Podobnie jak w przypadku balkonu, aranżacja tarasu powinna obejmować podnoszące poziom komfortu dodatki i przyjemne dla oka akcesoria. Ciekawym pomysłem okażą się na przykład podnóżki, takie jak te wchodzące w skład kolekcji West. Elementy tapicerowane warto z kolei wzbogacić dodatkowymi poduszkami oraz kocami. Nie zapominajcie oczywiście o roślinach, którymi dobrze jest otoczyć miejsce wypoczynku.

jakie meble modułowe do ogrodu

Modułowe meble ogrodowe znajdziecie w Miloo Home!

Planując aranżację ogrodu, tarasu lub balkonu, koniecznie zapoznajcie się z ofertą Miloo Home. Czeka tu na Was elegancka kolekcja West obejmująca różne moduły, które możecie dowolnie łączyć i ustawiać w konfiguracje dostosowane do indywidualnych potrzeb. Poszczególne elementy zestawu odznaczają się wykorzystaniem wysokiej jakości materiałów (przede wszystkim odporny na czynniki zewnętrzne technorattan) i solidnym wykonaniem.

W zależności od dostępnej przestrzeni, możecie ograniczyć się do uniwersalnego narożnika bądź uzupełnić go dodatkowymi leżakami i podnóżkami. W razie potrzeby moduł rozbudujecie też o kolejną kanapę. Ostatecznych decyzji nie musicie zresztą podejmować teraz – swój zestaw poszerzycie o niezbędne elementy w dowolnej chwili. Kolekcja West dostępna jest w naszej ofercie w dwóch wszechstronnych, atrakcyjnych kolorach – szarym i beżowym.