salon w stylu scandi boho

Salon w stylu scandi boho – odkryj tę niezwykłą aranżację!

Jeśli z jednej strony cenimy we wnętrzach przejrzystość i prostotę, a z drugiej pociąga nas niczym nieskrępowana kreatywność i stylistyczny luz, to nie ma nic piękniejszego, niż styl scandi boho. To połączenie dwóch wnętrzarskich trendów, w których zakochał się niemal cały świat. Osobno są piękne, ale razem – przeplatające się i wzajemnie na siebie oddziaływujące – są doskonałe. Salon w stylu scandi boho to recepta na wnętrze pełne ciepła, natury i poczucia wolności. Jak taki salon urządzić? Jakie meble wybrać i jakimi dodatkami aranżację uzupełnić? W nasze podpowiedzi wpletliśmy prawdziwą miłość do tych dwóch nurtów.

Salon w stylu scandi boho – połączenie dwóch stylów, które robi wrażenie

Pozornie mają ze sobą niewiele wspólnego. Ład i harmonia w towarzystwie aranżacji łamiących schematy i manifestujących wolność? To dlatego „scandi” zazwyczaj występowało bez „boho”, a „boho” bez „scandi”. Jeśli jednak wnikliwie przyjrzymy się tym dwóm stylom, okaże się, że łączy je o wiele więcej, niż mogłoby się wydawać. Zanim jednak zbliżymy się do tej cudownej kompozycji dwóch nurtów, warto każdy z nich poznać osobno, by dostrzec to, co w nim najlepsze.

Styl skandynawski

Styl skandynawski wkrótce skończy sto lat. Narodził się w latach 30. w Danii, a dwadzieścia lat później rozkwitł w pełni, kiedy to zaprezentowano go w Stanach Zjednoczonych. Później, stopniowo, zakochiwał się w nim cały świat. W stylu skandynawskim widać wyraźne zamiłowanie do prostoty, która jednak przejawia się w bardzo kreatywnych rozwiązaniach. Jest tu przestrzeń dla przytulnych sof i przepastnych foteli, którym towarzyszą miękkie, tekstylne dodatki. Styl skandynawski jest harmonijny, dominują w nim szarości, biel i beże, ale coraz częściej łączy się je z jednym lub dwoma intensywnymi kolorami. Ubiera się je wówczas w motyw przewodni, który jest spoiwem dla całej aranżacji. Nie wolno zapomnieć również o drewnie, które w stylu skandynawskim jest ważnym elementem, zarówno na meblach, jak i w dodatkach.

Styl boho

O stylu boho można mówić całymi godzinami, bo mało jest tu przestrzeni dla ograniczeń. Nazwa nawiązuje do „bohemy”, artystycznych środowisk XIX-wiecznej Francji. Tak, jak w idei tych środowisk, tak również w stylu wnętrzarskim boho widać wyraźnie wolną duszę, artyzm, niechęć do ram i ograniczeń, a przy tym również pełny spokój. Widać tu również tęsknotę za podróżowaniem, dlatego przenikają tu czasem intensywne barwy i orientalne wzory. To przestrzeń przytulna, optycznie miękka i delikatna, choć z wyraźnym pazurem w swojej ostatecznej formie.

salon scandi boho

Scandi-boho

Jak to się stało, że powstał jeden, spójny w dodatku styl, który inspirowany jest pozornie tak dalekimi sobie nurtami? Receptą na tak ogromny sukces scandi-boho jest to, że wykorzystuje to, co w obu stylach najlepsze i pięknie eksponuje wspólne elementy, których znalazło się całkiem sporo.

Zarówno w stylu boho, jak i scandi, wyjątkowo wyraźnie widać dominację naturalnych materiałów. W przypadku mebli najczęściej mowa o drewnie, rattanie, czy wiklinie. Materiały łączą również dodatki obu stylów. Jest to bawełna, len, czasem również wełna. Wyraźny jest również kompromis kolorystyczny. Scandi rezygnuje odrobinę ze swojej monochromatyczności, natomiast boho z obecnej czasem pstrokatości. Wspólne motywy kolorystyczne to kolory harmonijne, stonowane, ale ubogacone czasem odrobiną czegoś nieco bardziej intensywnego.

styl scandi boho salon

Salon scandi boho – jakie meble wybrać?

Salon w stylu scandi-boho to miejsce niezwykle przytulne i optycznie ciepłe. Jego budowę warto zacząć od mebli, bo to one stanowią mocną podstawę każdej aranżacji i nadają jej kierunek. Pożądana jest wspomniana wcześniej przepastność mebli wypoczynkowych. Wszak w stylu scandi-boho chodzi o to, by było przytulnie i wygodnie.

Kanapy i sofy w stylu scandi boho

Miękkie, przytulne, w jasnych i delikatnych kolorach: w salonie scandi boho właśnie takie meble wypoczynkowe powinny się znaleźć. Na Miloo Home odnajdziesz modele, które doskonale wpisują się w to założenie. Spójrz na beżową sofę Mari, którą wyróżnia nie tylko oryginalne ułożenie siedzisk, ale również ogromna ilość poduszek: mniejszych i większych. Mebel w całości pokryty jest tkaniną, zatem optycznie jest spójny i kojarzy się z miękkością i wygodą.

Jeśli natomiast wolisz, gdy wnętrze jest wizualnie uporządkowane i gdy meble są bardziej geometryczne, wybierz sofę, w której widoczne są twarde wykończenia i która nie jest w całości pokryta materiałem. W to założenie wpisuje się piękna sofa Mogami, ubrana w szarości i grafit. Połączenie dwóch materiałów spisuje się tutaj doskonale.

Pamiętaj, że w stylu scandi boho jest też przestrzeń dla innych kolorów. Swoją miękkością i piękną bryłą, która wpisuje się zarówno w styl boho, jak i scandi, kusi w tym przypadku sofa Kendall. Jej zielony kolor może ustanowić w pomieszczeniu kolor przewodni, dzięki któremu Twój salon w stylu scandi boho zyska na unikalności.

Fotele i pufy w stylu scandi boho

Nie tylko styl scandi boho, ale również większość modnych stylów wnętrzarskich akceptuje łączenia różnych stylistycznie i kolorystycznie mebli. Komplety wypoczynkowe pozostają na razie w poczekalni i ustępują miejsca odważnym aranżacjom, w których fotele i sofy są pozornie z dwóch różnych bajek.

Twój salon w stylu scandi boho z pewnością zyska, jeśli obok sofy pojawią się również fotele. Jeśli lubisz odważne rozwiązania, zdecyduj się na fotel Prince. Znaczenie ma nie tylko jego piękna budowa. Fotel jest stylizowany, drewno uzyskało tu efekt postarzenia. To nadaje mu odrobinę rustykalny charakter, choć miękkie obicie piękną, stonowaną tkaniną sprawia, że fotel dryfuje w stronę stylu boho. Jego obecność tuż obok pięknej sofy z pewnością dopełni przestrzeń pięknego salonu w stylu scandi boho.

A jeśli by tak pójść na całość? Wybrać mebel, który zachwyca designem i wygodą, ale też jest mocno charakterystyczny i rzuca się w oczy? Fotel bujany Lieslie wybierz wtedy, gdy decydujesz się na geometryczną kanapę. Przesunie Twoją aranżację w kierunku boho i będzie elementem spajającym dwa style.

Stoliki w stylu scandi boho

Przestrzeń wypoczynkową salonu wieńczy stolik kawowy. W zasadzie istnieje tu pewna dowolność, bo materiałów, które pasują do scandi boho, jest w tym przypadku kilka. Sprawdzi się zarówno stolik drewniany, jak i drewno z dodatkiem metalu, zwłaszcza jeśli jest on wybarwiony na złoty kolor. Możesz również postawić na takie materiały, jak rattan lub wiklina i wykorzystać ich potencjał stylizacyjny, który jasno wskazuje kierunek: boho. Na Miloo Home czekają na Ciebie stoliki, które doskonale dopasujesz do kierunku aranżacyjnego swojego salonu.

Salon scandi boho – postaw na te dodatki!

O ile meble wyznaczają kierunek salonu scandi boho, o tyle bez dodatków nie da się go stworzyć w całości. Zarówno prostolinijny styl skandynawski, jak i oddychający wolnością styl boho, podążają w przypadku dodatków w dokładnie tę samą stronę. Rządzą tu naturalne materiały, spójność kolorystyczna i pełna harmonia.

Zacznij uzupełniać swój salon w stylu scandi boho dodatkami w postaci lampionów. Pięknie wyglądają zarówno za dnia, kiedy oczy cieszą ich kształty, jak i wieczorem, kiedy zdobią je roztańczone płomienie świec. Zwróć uwagę na różne rozmiary lampionów o tej samej stylistyce. Kiedy stoją obok siebie – wyglądają jeszcze piękniej.

Doceń wartość wiklinowych i rattanowych koszy. Przepiękny kosz Erato w swoich biało-beżowych odcieniach, ozdobiony charakterystycznymi frędzlami, to kwintesencja stylu boho. Niezwykle ważne są także dekoracje roślinne, ale niekoniecznie w swojej klasycznej formie. Żywe rośliny są pożądane równie mocno, jak suszone. Doskonałym wyborem będzie trawa pampas, umieszczone w pięknym, pasującym do wnętrza wazonie Lombok.

Styl scandi boho z Miloo Home

Pokochaj spokój i błogość, które wniesie do wnętrza styl scandi boho. Doceń jego płynność, jego lekkość i moc, z jaką potrafi uczynić dzień domowników wyjątkowo udanym. Z Miloo Home zbudujesz aranżację, która będzie zachwycać.