poduszki z owadami we wnętrzach

W roli głównej – owady! Poduszki, które odmienią Twoje wnętrze

Motywy owadów na różnego rodzaju tekstyliach modne są już od kilku sezonów, a to pozwala sądzić, że wpisały się do wnętrzarskich trendów, jeśli nie na stałe, to na pewno na długo. Odpowiadają za to pozytywne trendy bycia eko i bliżej natury i oczywiście manifestowanie tego na różne sposoby. W ofercie Miloo Home znajdziesz poduszki z owadami w wydaniu tak różnorodnym, że z pewnością dopasujesz je do wnętrza, niezależnie od stylu, w jakim zostało urządzone. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak wykorzystywać wnętrzarskie trendy z udziałem owadów w swoim domu!

Owady podbiły światowe trendy – również we wnętrzach!

Niektóre trendy zmieniają się na bieżąco i nie bawią zbyt długo na wznoszącej fali, inne natomiast pojawiają się nagle i zostają na bardzo długi czas. Tekstylia z owadami zdają się być tym drugim przypadkiem i z pewnością jest to powód do radości. Owady to najliczniejsza grupa żywych stworzeń na naszej planecie i nieodłącznie kojarzy się ona z ekologią i dużą wartością dla ekosystemu. Manifestowanie bycia blisko natury w nawet tak prosty sposób, jakim jest przedstawianie owadów na domowych przedmiotach, to trend pozytywny i potrzebny. Owady w stylach wnętrzarskich są niesłychanie inspirujące. Ich różnorodność, porywająca kolorystyka, ilość szczegółów w budowie małego ciała – nic dziwnego, że stały się przedmiotem uwagi tych, którzy zajmują się zdobieniem tekstyliów. W jaki sposób możemy wykorzystać ich obecność na miękkich dodatkach w salonie, czy sypialni?

Poszewki na poduszki dekoracyjne

Motyw owadów na poduszkach dekoracyjnych to najbardziej popularny sposób modowego przedstawienia tych stworzeń. Występują tam nie tylko w formie dosłownej, jako naszywki i obrazki wiernie odwzorowujące owad, ale również mniej oczywistej – jako eleganckie ozdoby, które kształtem nawiązują do budowy ciała tych maleńkich stworzeń.

Koce i pledy z motywem owadów

Często stanowią z poduszkami komplety, dzięki którym dekoracja wydaje się pełniejsza. Obecność owadzich motywów na narzutach na łóżka i sofy stała się bardzo częsta. Podobnie jak w przypadku poduszek – możemy spotkać tu owady jako wierne odwzorowanie tych prawdziwych lub jako nieoczywiste ozdoby, które subtelnie wiążą się z motywami owadów.

Zasłony do sypialni lub salonu

Owady coraz częściej pojawiają się także na zasłonach. Warto jednak pamiętać, by nie wprowadzać tego motywu w zbyt dużych ilościach. Jeśli znajduje się on na salonowych dekoracjach, takich jak poduszki, zasłony powinny pozostać jednolite, bez konkretnych motywów.

owady na poduszkach

Poduszki z owadami – znajdziesz je w ofercie Miloo Home

Niezależnie od tego, czy poduszka zdobi salon, sypialnię, czy też inne pomieszczenie, powinna wpisywać się w jego styl i w sposób przemyślany podkreślać charakter wnętrza. Poduszkę z owadami warto wykorzystać jako element motywu przewodniego dekoracji, również jeśli chodzi o kolor. Jeśli na poduszce znajdują się wyszywki owadów w kolorze srebrnym, niech pozostałe dekoracje również do srebra nawiązują. Dzięki temu wnętrze stanie się spójne i dopracowane. W Miloo Home znajdziesz poduszki z motywem owadów, które mogą stać się uzupełnieniem wnętrz eleganckich, klasycznych, glamour i stylów pośrednich, które do wymienionych nawiązują.

Poduszka Bellagio Gold – motyw owadów ujęty w kolorach

Wspomnieliśmy o tym, że motyw owadów może zostać przedstawiony w sposób subtelny i nieoczywisty. Tak jest w przypadku poduszki Bellagio Gold, której wygląd w sposób niejednoznaczny nawiązuje do owadzich kolorów. Jest pełna energii, łączy na sobie intensywną zieleń z równie intensywnym i wesołym żółtym. Poduszka w takim wydaniu może przedstawiać kolory owadów i nie łamać jednocześnie stylu wnętrza eleganckiego i delikatnego.

Poduszka Bellagio Damask – owady w wydaniu eleganckim

Wykonana z wiskozy, bardzo elegancka poduszka Damask przedstawia sporej wielkości motyw owada, jednak wyszycie jest na tyle nieoczywiste i niejednoznaczne, że każdy może w tym motywie zobaczyć nieco inne stworzenie. W dodatku połączenie kolorów i subtelne nici, które tworzą motyw przewodni dekoracji, stwarzają ogromny potencjał aranżacyjny dla wnętrz eleganckich lub wykończonych w stylu glamour.

Poduszka Bellagio Bee – jednoznacznie, nadal elegancko

Poduszkę Bellagio Bee zdobi motyw pięknej pszczoły – jednego z najważniejszych owadów, zamieszkujących Ziemię. Pszczoła jest tu jednak przedstawiona w sposób elegancki, subtelny, symetryczny. Wyszyta na bawełnianej tkaninie, zdominowanej przez beżowe odcienie, doskonale wpasuje się we wnętrza klasyczne, a także wykańczane w stylu prowansalskim.

Poduszka Butterfly – bliżej natury

Motyw motyla na poduszce Butterfly jest z jednej strony subtelny, z drugiej – dzięki ciemnym niciom – oczywisty i zdecydowany. Został wyszyty na lnianej tkaninie, która doskonale wpasowuje się w koncepcję ozdabiania wnętrz naturalnymi materiałami i manifestowania w tej sposób szacunku do przyrody i życia bliżej niej. Poduszka z motywem ciemnego motyla pięknie uzupełni wnętrza eleganckiego salonu lub sypialni.

 1. Poduszka Bellagio Damask 45x45cmPoduszka Bellagio Damask 45x45cm
  Poduszka Bellagio Damask 45x45cm
  Special Price 269,25 zł Regular Price 359,00 zł
 1. Poduszka Bellagio Allori 30x50cmPoduszka Bellagio Allori 30x50cm
  Poduszka Bellagio Allori 30x50cm
  Special Price 194,25 zł Regular Price 259,00 zł

Tekstylia z owadami w codziennej aranżacji – inspiracje

Na motyw owadów w tekstyliach można sobie pozwolić w różnych stylach, inspiracji może być tak wiele, jak wiele jest samych stylów. Nie przegap okazji, by z wykorzystaniem jednego z najgorętszych trendów wnętrzarskich stworzyć przestrzeń, w której każdy dodatek i każdy motyw sprawia wrażenie idealnie dopracowanego.

Wnętrze monochromatyczne – motyw z jednym owadem

Wnętrza monochromatyczne stawiają na pełną harmonię i wykorzystywanie tylko tych kolorów, które są ze sobą zgodne na palecie barw. Nie ma tu przestrzeni na kontrasty, jest za to miejsce na różne odcienie tej samej barwy. Dzięki temu wnętrze jest spójne, harmonijne, doskonale spokojne. Eleganckie poduszki z motywem owadów mogą się w tę przestrzeń bardzo dobrze wpasować. Warto jednak pamiętać, że w monochromatycznym stylu nie powinno się łączyć zbyt wielu ozdób, a już szczególnie zbyt wielu kolorów. Należy podążać za jednym motywem przewodnim, który mogą tworzyć... nici, które posłużyły do wyszycia owadów na poduszkach. Zdecydowana szarość motyla na poduszce Butterfly to doskonały motyw do wnętrza monochromatycznego. Na bazie palety szarości można bowiem stworzyć piękną i spójną przestrzeń.

Drugą wskazówką może być natomiast rodzaj materiału. W przypadku poduszki Butterfly jest to len. Tekstylia takie jak zasłony i obrusy również mogą być stworzone z tego samego materiału i przy zachowaniu zgodności, dotyczącej palety barw. Dzięki temu powstanie wnętrze bliskie naturze, przemyślane i piękne.

 1. Poduszka Bellagio Silver 50x50cmPoduszka Bellagio Silver 50x50cm
  Poduszka Bellagio Silver 50x50cm
  Special Price 321,75 zł Regular Price 429,00 zł
 1. Poduszka Butterfly 50x50 cmPoduszka Butterfly 50x50 cm
  Poduszka Butterfly 50x50 cm
  Special Price 284,25 zł Regular Price 379,00 zł

Prowansalska aranżacja z motywem owadów

Styl prowansalski jest delikatny i zwiewny, jak same ukwiecone pola Prowansji. Jest tu miejsce dla postarzanych przedmiotów lub takich, którym dajemy drugie życie. Jednak może się to pięknie łączyć z subtelną elegancją, a taka z pewnością wymaga odpowiednich dekoracji. Motyw delikatnej, pięknej pszczoły, umieszczony na poduszce Bellagio Bee, wspaniale sprawdzi się w prowansalskim wnętrzu o jasnych odcieniach. Co więcej, motyw pszczoły nie jest jedynym, który może znaleźć się w salonie w takim wydaniu. Świetny duet stworzy z poduszką Bellagio Allori, na której znajdziemy motyw florystyczny. Bliskie nawiązania do natury, jasna, bardzo delikatna kolorystyka i naturalne materiały, to kilka solidnych kroków w stronę idealnej, prowansalskiej aranżacji.

Tekstylia w postaci pledów i narzut również są mile widziane w stylu prowansalskim. Pamiętaj jednak o spójnej kolorystyce, by niepotrzebnie nie zaburzać harmonijnego wrażenia. Nawet jeśli kolory różnią się od siebie, niech będą utrzymane w podobnej tonacji i prezentują podobny poziom nasycenia.

motyw owadów we wnętrzach

Najpiękniejsze poduszki do gustownych wnętrz

W Miloo Home znajdziesz tekstylia, dzięki którym wnętrze Twojego domu wiele zyska, ożywi się. Wybieraj wśród materiałów najwyższej jakości i twórz komplety, które zharmonizują lub doskonale skontrastują wnętrze. Pamiętaj o motywie owadów – dzięki niemu Twoje dekoracje będą nawiązywać do najgorętszego trendu ostatnich sezonów.