Altany ogrodowe

Nie można znaleźć produktów pasujących do tego zaznaczenia

W poszukiwaniu zacisznego miejsca, które dobrze ochroni przed letnim deszczem lub palącym słońcem, dobrze wybrać altanę ogrodową. Jest to doskonała propozycja dla osób ceniących wypoczynek na świeżym powietrzu lub też spotkania w gronie znajomych. Altana ogrodowa może być miejscem do wypoczynku, do rodzinnego obiadu i do popołudniowej kawy z przyjaciółmi.

Czytaj więcej.. 

Czym się kierować przy wyborze altany ogrodowej?

Wybierając altanę ogrodową, warto przede wszystkim zwrócić uwagę na jej materiał i wielkość. Altany ogrodowe mają za zadanie chronić przed nadmiernym słońcem czy opadami deszczu, dlatego powinny być dostosowane rozmiarem do powierzchni, jaką mamy do zagospodarowania.

Materiał altany
Pierwszym krokiem jest decyzja dotycząca materiału, z którego zbudowana jest altana. Dostępne są nowoczesne altany ogrodowe typu daszek oraz altany materiałowe. Zadaniem jest więc ocena, do jakich celów ma służyć altana. Jeżeli chcemy, aby altana była bardzo trwała i znajdowała się na stałe w ogrodzie, powinniśmy wybrać altanę typu daszek. Jednak, jeżeli chcemy być bardziej mobilni, przenosić altanę i dopasowywać ją do temperatury czy ogólnej sytuacji atmosferycznej, powinniśmy zdecydować się na altanę materiałową, która ma przede wszystkim zdobić ogród. Niektóre altany mają także dodatkowo zamontowane moskitiery, które doskonale chronią przed różnymi owadami ale także przed nagłym załamaniem pogody.


Kształt altany
Należy pamiętać o tym, że altana ogrodowa nie powinna dominować w ogrodzie, tylko ma być dekoracyjnym i funkcjonalnym dodatkiem. Dlatego właśnie należy dobrać nowoczesną altanę ogrodową do całego ogrodu oraz do tego, co chcemy w niej umieścić. Najpopularniejszym kształtem altany jest czworokąt, chociaż na rynku dostępne są także altany sześciokątne lub ośmiokątne. Wszystko zależy więc od potrzeb użytkowników. Możliwe jest także wybranie altany otwartej lub zamkniętej. Zamykane altany chronią przed wiatrem, deszczem i owadami. Natomiast altany otwarte są budowane głównie po to, aby osłonić stół z krzesłami czy też grill lub palenisko. W altanie możemy zamontować hamak ogrodowy lub huśtawkę. Dodatkowo, w altanie możesz zamontować wspaniałe oświetlenie, które pozwoli cieszyć się ciepłymi wieczorami.


Co zamiast altany?
Jeżeli uważasz, że altana zajmuje za dużo miejsca, a Twój ogród jest za mały, możesz zdecydować się także na parasol ogrodowy. W ten sposób ochronisz się przed słońcem i odpoczniesz w cieniu bez zajmowania dużej przestrzeni. Weź jednak pod uwagę, że altana może stać się najmocniejszym punktem Twojego ogrodu, w którym będziesz spędzać czas z rodziną lub ze znajomymi. Podsumowując, warto pamiętać o tym, że altana ogrodowa pełni zarówno funkcje praktyczne jak i estetyczne i powinna być dostosowana do architektury ogrodu oraz do potrzeb. Dzięki Miloo Home możesz skonsultować się ze specjalistami i wybrać odpowiednią altanę ogrodową dla siebie i dla Twojej rodziny. Altana ogrodowa to miejsce zaciszne i spokojne, chroniące przed słońcem i opadami deszczu, które pozwala na wypoczynek oraz relaks.