lampy art deco

Lampy art deco – wnętrze z charakterem

Styl art deco, który pojawił się i rozwinął w XX-leciu międzywojennym, to umiłowanie dyscypliny przestrzennej, a także szukanie piękna w poszczególnych użytkowych przedmiotach. Mogą być nimi również lampy art deco. Oświetlenie jest niezaprzeczalnie jedną z najskuteczniejszych form dekorowania wnętrz, a w stylu art deco jest ogromna przestrzeń dla dekoracyjnej kreatywności. Warto to wykorzystać!

Lampy art deco – co je wyróżnia?

W stylu art deco nie sposób przegapić pewnych charakterystycznych dla niego cech, przede wszystkimi obecności geometrycznych wzorów w większości zdobień. Mogą się znajdować zarówno na meblach, dodatkach (w tym tekstyliach), jak i na ścianach. Są to wszelkiego rodzaju ornamenty, stworzone na bazie trójkątów, kwadratów rombów, czy półkoli. Najczęściej w stylu art deco dane zdobienie się powtarza, tworząc tym samym geometryczną, dekoracyjną przestrzeń. Czasem zdarza się, że w jednym pomieszczeniu tworzy się kilka różnych zdobień, które pokrywają osobno meble, osobno dodatki i ściany. Choć pozornie tworzą dekoracyjny misz-masz, w rzeczywistości powinny być przemyślaną i zaplanowaną koncepcją zdobień.

Lampy w stylu art deco – elegancja i luksus

Lampy art deco to subtelne połączenie stylu retro z z nowoczesną elegancją. Jest tu przestrzeń dla odcieni złota, która pięknie koresponduje z geometrycznymi bryłami kloszy. Zarówno lampy wiszące, jak i lampy podłogowe, czy lampy stołowe, wyróżniają się ukazywaniem brył geometrycznych w ciekawy, niebanalny sposób i wykorzystywaniem ich do tworzenia spójnej całości. Lampy w stylu art deco kojarzą się z elegancją, luksusem, dobrym aranżacyjnym smakiem. Doskonale pasują do wnętrz art deco – zbudowanych w przemyślany sposób, hołdujących klasyce, ale jednocześnie zwracających się w stronę nowoczesności. Trzeba bowiem pamiętać, że epoka art deco przypadła na czas międzywojenny, związany z początkiem masowego rozwoju i pierwszymi symptomami globalizacji.

lampa art deco

Lampy art deco do sypialni – przegląd najciekawszych modeli

Sypialnia art deco jest miejscem odpoczynku w eleganckim stylu. Łóżko z klasycznym, pięknym obiciem i zdobienia na ścianach to wspaniała baza, na której koniecznie wyeksponuj oświetlenie. Oto lampy sufitowe i stojące art deco, dzięki którym przestrzeń stanie się wypełniona kwintesencją tego stylu.

Lampa LED Coco

Jeśli mowa o wykorzystywaniu geometrycznych figur w zdobieniach art deco, ta lampa wisząca jest najlepszym tego przykładem. Cała jej bryła zbudowana jest wyłącznie z trójkątów. Stal nierdzewna polerowana, z której zbudowano lampę, barwiona jest tu na złoty kolor, a to doskonale wpisuje się w koncepcję dodatków oświetleniowych art deco. Lampy obecne w takim pomieszczeniu muszą zwracać uwagą umiejętnością przestrzennego wykorzystania płaskich figur. W przypadku lampy sufitowej Coco widać to doskonale.

Lampa Hex LED

Kolejny przykład lampy, która doskonale obrazuje geometryczne wzory użyte w przestrzeni. Została stworzona na bazie sześciokąta, który wisi w pozycji poziomej. Dzięki temu zasięg oświetleniowy jest duży, a lampa robi jeszcze większe wrażenie. Wyróżnia ją również jej kolor. Oświetlenie art deco to przede wszystkim złoto, tu jednak mamy do czynienia z klasycznym, czarnym metalem. Tego typu lampa może stanowić doskonałe źródło światła w sypialni, urządzonej z pomocą jasnych kolorów. Nie unikaj wówczas złota na innych dodatkach, by zwrócić nim uwagę na styl sypialni.

Lampa podłogowa Canis

Choć prostota formy nie jest podstawowym założeniem art deco, to w przypadku niektórych dodatków można sobie na nią pozwolić. Zwłaszcza, jeśli wpisuje się w założenia stylu dzięki innym cechom, które ma. Lampa Canis to zdecydowanie lampa art deco, jeśli wziąć pod uwagę jej złotą podstawę i klosze złożone wyłącznie z kul. Zarówno kolorystyka, jak i użyte kształty jasno wskazują na to, że możesz jej użyć w sypialni art deco. Zachwyca przy tym delikatnością, więc jest dobrym wyborem wtedy, gdy chcesz podkreślić subtelność stylu art deco i urządzić sypialnię w nieco bardziej kobiecym wydaniu.

Lampa Twig

W założenia art deco wpisuje się dzięki swojej niebanalności i zwracaniu uwagi na oryginalne wykorzystanie figur geometrycznych w przestrzeni. Nie jest symetryczna, ale bez wątpienia szkielet w kolorze złota wykonany z aluminium i szklane, lekko kuliste klosze, wpasują się w klimat wnętrza art deco. Jeśli wybierzesz do tej lampy żarówki ozdobne, które rzucają ciepłe światło, wprowadzisz do sypialni niesamowitą atmosferę.

Lampa Parallel

Niebywale prosta i niebywale oryginalna. Stworzono ją z zaledwie trzech złotych prostokątów, które dzięki swojemu ułożeniu zmieniają się w elegancką bryłę lampy. Stanowi ona duży obiekt oświetleniowy, dlatego warto znaleźć dla niej miejsce w sypialniach bardziej przestrzennych, np. dużym apartamencie lub domu jednorodzinnym. Styl art déco nie zakłada bowiem dominowania dostępnej przestrzeni którymkolwiek elementem.

Lampy art deco do salonu – przegląd najciekawszych modeli

Salon art deco to prawdziwa wizytówka domu. Możesz stworzyć w nim przyjemną atmosferę elegancji i luksusu, a najłatwiej zrobić to z pomocą oświetlenia. Zwróć uwagę na najlepsze modele lamp art deco z oferty Miloo Home, dzięki którym Twój salon rozbłyśnie.

Lampa Ring LED

Ledowe lampy tego typu to zdecydowanie krok w stronę nowoczesności. Często czyniono go jednak w dwudziestoleciu międzywojennym, kiedy to styl art deco rozgościł się w europejskich domach. Lampa Ring to piękne połączenie klasycznej bryły na bazie okręgu, złotych barw świadczących o elegancji tego rozwiązania, a przy tym również nowoczesnej formy doświetlania wnętrza. W salonie art deco, w którym najgłośniej brzmi nuta nowoczesności, sprawdzi się wspaniale.

Lampa Clarissa

Nie sposób przejść obok niej obojętnie. To bardzo elegancki żyrandol, stworzony z kilku złotych, mosiężnych prostokątów. Pośrodku bryły widoczne są lampki, które przypominają świeczniki. W wystroju salonu taka lampa odegra bardzo ważną rolę – uwypukli wnętrze i jasno wskaże jego kierunek. Doskonałe oświetlenie centralne dużej przestrzeni.

Lampa Troy Enigma

W każdym calu wyjątkowa i niezaprzeczalnie piękna. Troy Enigma to lampa do dużej przestrzeni, której bryła złożona jest z prostokątów. Jej dominującym materiałem jest szkło, a to niewątpliwie kieruje ją w stronę tak pożądanego w art deco zamiłowania do nowoczesności, przy jednoczesnym hołdowaniu klasyce i elegancji. O nucie art deco świadczy tu m.in. obecność złota, ale w zdecydowanie innej odmianie, niż w przypadku stali, czy szkła. Złoto jest tu światłem. Jeśli chcesz w swoim domu w wyjątkowy sposób wyeksponować salon, ta lampa jest tym, czego szukasz.

Lampa Troy Origami

Figura geometryczna ukazana nieco inaczej, wyeksponowana dzięki pięknemu połączeniu złota i czerni. Metal, połączony z bielą szklanego klosza lampy daje efekt ozdoby z jednej strony delikatnej, z drugiej natomiast wyrazistej i określonej. Warto wykorzystać lampę w przestrzeni o jasnych barwach, wykorzystując siłę kontrastów i ich zbawienny wpływ na eleganckie wnętrza.

Lampa Flame Champagne

Jeśli motywem przewodnim Twojego salonu art deco ma być oryginalność, nie może zabraknąć w nim tej lampy. Rozjarzona na złoty kolor ogromna żarówka osadzona jest tu na złotej, bardzo delikatnej podstawie, stanowiąc jednocześnie spójną koncepcję, dzięki której lampa prezentuje się zachwycająco. Jej ogromną siłą jest możliwość wpasowania się zarówno we wnętrza w jasnych, jak i ciemnych barwach. Charakter, poziom wyeksponowania i aranżacyjna siła tej ogromnej żarówki sprawia, że jest absolutnie zachwycającą ozdobą aranżacji eleganckich, wysmakowanych i do końca przemyślanych.

  1. Lampa wisząca Troy Origami 60x15x29 cmLampa wisząca Troy Origami 60x15x29 cm
    Lampa wisząca Troy Origami 60x15x29 cm
    Special Price 2 160,00 zł Regular Price 2 700,00 zł

Art deco design w Miloo Home

Wnętrza stylizowane są ogromnym wyzwaniem, jednak efekt może przerosnąć najśmielsze oczekiwania. Dlatego zabawa stylem podczas dekoracji oświetleniem jest rewelacyjnym pomysłem. Pozwól sobie na inspiracje, które odnajdą duszę Twojego domu i pozwolą zbudować wnętrza pełne stylu, klasy i smaku. Z Miloo Home to możliwe, to piękne!