lampy hamptons

Lampy hamptons – przegląd najciekawszych modeli 2022

Styl hamptons jest tak samo klimatyczny, jak klimatyczne jest willowe wybrzeże Stanów Zjednoczonych w pobliżu Nowego Jorku, gdzie się narodził. Łagodne barwy piasku łączą się tu z barwami drewna wytrawionego solą i bielą morskiej piany. Jest tu przestrzeń dla luksusu, który podkreślają meble – eleganckie, choć nadal przepastne i przytulne. Sam styl podkreśla również oświetlenie, dlatego warto zadbać o to, by każdy jego detal pasował do stylu pełnego klasy.

Jakie są lampy hampton? Jak za pomocą oświetlenia zadbać o warstwę wizualną całego pomieszczenia? Oto przegląd najpiękniejszych lamp, które stworzą klimat zarówno w eleganckim i przytulnym wnętrzu w stylu hampton.

Lampy w stylu hamptons – co je wyróżnia?

Aby zrozumieć delikatną finezyjność lamp hampton, trzeba wrócić do korzeni stylu i dostrzec jego wibracje. Wizualnie jest bowiem oczywistą mieszanką wielu innych styli, które przenikają się w nim, czasem nawet ze sobą rywalizując. Ale niemożliwe jest pominięcie w nim jego nadmorskich korzeni i zamiłowania do elegancji, które nie są tak oczywiste w stylu skandynawskim, czy stylu rustykalnym, z których hampton czerpie.

Styl hampton narodził się w Stanach Zjednoczonych, a jego nazwa wzięła się od nazwy nadmorskiej miejscowości, w której powstały charakterystyczne osiedla na linii wybrzeża. Ich wnętrza wyróżniały się elegancją, jednak dało się w nich dostrzec pewien sielski klimat, dzięki któremu kojarzyły się z odpoczynkiem i wakacjami w prawdziwie luksusowym wydaniu. W stylu hampton dominują jasne kolory, użyte raczej harmonijnie, choć zdarza się, że pojawia się jeden lub dwa intensywniejsze motywy kolorystyczne. Możemy odnaleźć tu inspiracje zaczerpnięte ze stylu skandynawskiego, rustykalnego, często także marynistycznego.

lampy hamptons w salonie

Lampy w stylu hampton – wyjątkowy dodatek

Na uwagę zasługują dodatki w stylu hampton, bo to one determinują wygląd wnętrza, czyniąc je bardziej sielskim lub bardziej eleganckim. Należą do nich m.in. lampy stołowe, stojące i lampy wiszące hampton. Oświetlenie dekoracyjne odgrywa ogromną rolę w każdym stylu, tu jednak działa szczególnie, bo rzadko jest czystym odzwierciedleniem wnętrza, często wręcz jego przeciwieństwem. W stylu, który czerpie z wielu innych nurtów, trudno o monochromatyczność. I tę właśnie różnorodność odnajdujemy w lampach w stylu hampton. Nie brak tu lamp i żyrandoli rozświetlonych blaskiem kryształów, ale również bardzo prostych propozycji na styl lamp naftowych, które także bez żadnych stylistycznych niezgodności mogą uchodzić za lampy hampton.

Sprawdź, jakie lampy hampton staną się prawdziwą ozdobą nadmorskiej, luksusowej aranżacji. Miloo Home to specjalista wnętrz, w których dominuje wyszukana elegancja, inspirowana najpiękniejszymi nurtami aranżacyjnymi!

Lampy hamptons do sypialni – przegląd najciekawszych modeli

Sypialnia w stylu hampton to miejsce przytulne, pełne jasnych, stonowanych kolorów. W oryginalnym wydaniu za jej oknami rozciągają się imponujące widoki. W wydaniu domowym – bez linii atlantyckiego wybrzeża za oknem – należy w sypialni stworzyć taką atmosferę, która najlepiej odda ducha stylu. Oto lampy hampton – zarówno modele lamp wiszących, jak i stołowych – dzięki którym sypialnia zyska duszę zapierającego dech w piersiach wybrzeża.

Lampa wisząca Lioni

Najlepszy dowód na to, że do stylu hampton mocno przenikają inspiracje innych stylów. Ta lampa zdecydowanie łączy w sobie zarówno styl rustykalny, o czym świadczy pękaty kształt jej transparentnego klosza. Ciepłe, przytulne światło, które rzuca, wprowadza do wnętrza spokojną, sielską atmosferę. Nie sposób nie zauważyć także inspiracji marynistycznych, w postaci grubego sznura, na którym ów klosz jest przymocowany. Efekty postarzenia w postaci przetarć na elementach metalowych, to również celowy zabieg, który ma nadać temu przedmiotowi charakteru. Niewątpliwie jest to dobry wybór do sypialni hampton, w której stawiasz na przytulność wnętrza, a jednocześnie chcesz w niej podkreślić styl nawiązujący do odpoczynku i spokoju.

Lampa stołowa Walto

Lampy hampton w wydaniu eleganckim mogą subtelnie łączyć się ze stylem marynistycznym, wyróżniając się niebieskimi elementami ozdobnymi i jasnymi abażurami. I właśnie tak jest w tym przypadku. Lampa stołowa Walto to eleganckie nawiązanie do błękitu morza, prawdziwie delikatne połączenie z bielą piasku i morskich fal. Wspaniale sprawdzi się w części sypialnianej w domu, bo kolor niebieski to barwa spokoju, wyciszenia, świeżości. To także kolor inspiracji i warto mieć go w miejscu, w którym wypoczywają nasze zmysły, zbierając siły.

Lampa wisząca Ball

Delikatność w sypialni sprawdza się doskonale, dlatego lampa Ball, w której nakładają się na siebie cienkie obręcze, to dobra propozycja do sypialni hampton w subtelnym wydaniu. Lampę ozdobiono kilkoma niewielkimi kloszami, które kształtem przypominają palące się świece. Przywodzi to na myśl bliskość natury i bezpretensjonalność wnętrza, przy zachowaniu jego eleganckiego wydźwięku. Warto również pamiętać, że tego typu żyrandole są dość uniwersalne i można wykorzystać ich urok w kilku jeszcze innych nurtach aranżacyjnych.

Lampa wisząca Grid

Lampy z transparentnego szkła to coś, czego szukasz, jeśli zależy Ci na podkreśleniu charakteru wnętrza, a nie zdominowaniu jego wystroju. Wnętrze wiele zyskuje, jeśli łączy się w nim szkło i barwione na złoto elementy. Taka jest właśnie lampa Grid. Oryginalne rozwiązanie, które łączy w sobie prostotę i unikalność. Sprawdzi się jako oświetlenie centralne, choć warto zwrócić uwagę na inne rozmiary lamp z tej samej serii. Używając ich możemy podkreślić we wnętrzu jego symetryczność, np. wieszając większy model na środku pomieszczenia i dwa mniejsze jako lampki nocne.

Lampa stołowa Volatile

Delikatne zdobienia, w dodatku tak mocno kojarzące się z wolnością jak na tym modelu lampy, pozwalają wprowadzić do wnętrza hampton tak pożądany, naturalny luz. Rysunki ptaków na podstawie lampy i ciekawe połączenie delikatnych kolorów, to wspaniały wybór do eleganckiej sypialni, pełnej inspiracji i wyciszenia. Kolory tej lampy również mocno nawiązują do stylu hampton i warto to wykorzystać.

Lampy hamptons do salonu – przegląd najciekawszych modeli

Wnętrze salonu w stylu hampton jest spokojne, zharmonizowane, ale jednocześnie przyprawione odrobiną luzu i nadmorskiej wolności. Stylowe połączenie aranżacyjnych nurtów, które w takim salonie możemy dostrzec, pojawia się również w oświetleniu.

Lampa wisząca Alumbrado

Królowa oryginalności, której absolutnie nie może zabraknąć w eleganckim, niezwykle stylowym salonie hampton. Zachwycająca, przyciągająca spojrzenia kolista bryła, złożona z geometrycznych elementów, wykonana została z pięknego mosiądzu. To recepta na dodatek piękny, pełen klasy, a przy tym trwały. Można go użyć jako oświetlenie centralne w salonie hampton.

Lampa wisząca Luna

Srebro jest bardzo pożądane w stylu hamton, ponieważ pięknie komponuje się z jasnymi, harmonijnymi kolorami wnętrz. Wydobywa ich elegancję, zdecydowanie podkreśla ich spokój. Bryła tej lampy jest również wyjątkowo piękna: to klasyczne i ekstrawaganckie rozwiązanie w jednym.

Lampa wisząca Circle

Kolejna propozycja, w ramach której otrzymujemy ozdobną, kolistą bryłę i maleńkie żarówki, które przypominają płonące świece. Na tę lampę składają się stal, nikiel oraz transparentne szkło, a to czyni ją idealną do wnętrz hampton, jeśli zależy nam a utrzymaniu ich w eleganckiej, choć również subtelnej tonacji.

Lampa stołowa Audley

Produkt z marynistycznym nawiązaniem, choć w nieoczywistym stylu. Pojawia się na nim delikatny błękit, połączony z bielą i podkreślony odrobiną srebra. Wygląd tej lampy jest świeży czysty, takie wrażenie pozostawia po sobie, zdobiąc wnętrze salonu. Pasuje do aranżacji hampton, które nacechowane są delikatnością i świeżością oraz tych, które najmocniej związane są ze stylem marynistycznym.

Lampa stołowa Flame Smokey

Jeśli zależy Ci na tym, by stworzyć wnętrze oryginalne i mocno podkreślać jego styl, a raczej przywiązanie do kilku innych nurtów aranżacyjnych, ta lampa jest właśnie dla Ciebie. Czerpie odrobinę z nowoczesności, choć większość z minimalizmu, po części także stylu kolonialnego. Jest elementem wprowadzającym do wnętrza niezwykłość, łamiącym jego monochromatyczność i nadającym mu wiele znaczeń. Styl hampton wiele zyskuje z udziałem takich dekoracji.

Oświetlenie w stylu hampton z Miloo Home

Nieoczywiste, niebanalne, doskonale wyraziste. Dodatki w stylu hampton stanowią o duszy wnętrza, a także jego ostatecznym brzmieniu, jeśli doszukiwać się w nich pewnych form muzykalności. Zarówno takie dodatki, jak i meble, reprezentujące poszczególne nurty stylistyczne, znajdziesz na Miloo Home – miejscu, w którym ruszasz w podróż przez inspiracje i natchnienia.