witryna w salonie

Witryna w salonie – aranżacje

Przeszklone witryny w salonie to sposób na to, by z jednej strony wyeksponować przedmioty, które znajdują się w środku, z drugiej natomiast, subtelnie oddzielić je od pomieszczenia. I choć wydawałoby się, że tego typu rozwiązania odeszły już do przeszłości, tak naprawdę nadal stanowią pożądany, bardzo modny dodatek w salonie. Jak wykorzystać przeszkloną witrynę w aranżacji? I jak sprawić, by stała się spójną częścią stylu, który chcemy w salonie wyeksponować?

Witryna w salonie – funkcjonalny i modny mebel

Witryny w salonie możemy uznać za pewne połączenie komód i regałów. Spełniają bowiem funkcję zarówno jednego, jak i drugiego mebla, choć ich przeszklenia są przy tym w stanie zapewnić efektowną ekspozycję tych przedmiotów, na których eksponowaniu nam zależy. Dlaczego warto umieszczać przeszklone witryny w salonie?

  • Z jednej strony to klasyczne meble drewniane, które stanowią spójną część danej aranżacji. Jeśli tworzysz w salonie klasyczną, pełną aranżacyjnego smaku meblościankę – przeszklona witryna może stać się jej częścią. Jednak drewniane witryny ze szklanymi wstawkami pięknie wyglądają również jako meble samodzielne. Dlatego ich potencjał aranżacyjny jest tak ogromny.
  • Przy użyciu szklanej witryny możemy efektownie wyeksponować część rzeczy, które znajdują się w salonie. Mogą być to książki, ramki ze zdjęciami, pamiątki z podróży, czy choćby komplety dyplomów, jeśli zbierają je poszczególni członkowie rodziny. Plusem szkła jest umiejętność uwznioślenia tego, co za szybą się znajduje, nadanie temu cech wyjątkowości, zwrócenia uwagi na to, że to coś cennego – materialnie lub sentymentalnie. Z drugiej strony to forma zabezpieczenia, np. przed stłuczeniem, czy przypadkowym strąceniem.
  • Szklana witryna w prosty i piękny sposób uzupełnia wystrój salonu, ale spełnia również funkcje praktyczne. Część witryn u swojej podstawy ma klasyczne komody – z drzwiami lub szufladami. Takie rozwiązania sprawdzą się zarówno w nowoczesnych, jak i tradycyjnych wnętrzach, a przy tym stworzą dodatkową przestrzeń do przechowywania, tym razem już bez ekspozycji.
salon z witryną aranżacje

Nowoczesne witryny do salonu – przegląd by Miloo Home

W aranżacji wnętrz salonów siła witryny jest nie do przecenienia. Te piękne i wygodne z wielu punktów widzenia meble, mogą reprezentować różne style, dzięki czemu łatwo z ich pomocą podkreślić pożądany przez nas klimat wnętrza. Szeroki wybór witryn w ofercie Miloo Home pozwoli Ci stworzyć taką aranżację, na jaką pracujesz każdym poszczególnym meblem i dodatkiem, który umieszczasz w swoim salonie.

Witryna West Port

Absolutnie wyjątkowy mebel, który z powodzeniem może stanowić samodzielną dekorację salonu, a nie jedynie część meblościanki. Frontowa rama witryny West Port to ponadstuletni wiąz, który został odzyskany ze starych budynków. Jego wartość wizualna, ale i ekologiczna, jest zatem ogromna. Wiekowe deski, z których została stworzona konstrukcja mebla, pieczołowicie wybierane, ciosane i szlifowane, świadczą o wyjątkowości tej witryny i jej autentyczności. Każda z witryn West Port to unikat.

Witryna East Hamptons

Witryna została wykonana z akacjowego drewna, z myślą o ekskluzywnych wnętrzach w stylu hampton, który swój początek ma na amerykańskim wschodnim wybrzeżu. Piękne połączenie bieli i autentycznej szarości stwarza możliwość aranżowania wnętrz pełnych harmonii i światła. Dodatkowa zamykana komoda u podstawy witryny zwiększa z kolei jej wartość praktyczną.

Witryna Long Island

Drewno akacjowe zostało tu ujęte w wyróżniający się, kontrastowy sposób. Do białej konstrukcji mebla dodano czarną ramę drzwi, w których znalazły się przeszklenia. To sprawia, że sam mebel, ale i wyeksponowana w nim zawartość, od razu rzucają się w oczy. Zamykane drzwiczki na dole zostały ozdobione subtelnymi uchwytami, by finalnie dodać witrynie optycznej lekkości i delikatności. Aranżacja witryny może się opierać o eksponowanie zdjęć i ozdobnej ceramiki.

Witryna Hermosa

Nawiązujący do przeszłości kształt witryny Hermosa sprawia, że to mebel, który doskonale sprawdzi się we wnętrzach w stylu klasycznym, w których eksponowane są naturalne materiały i stare, sprawdzone rozwiązania. Jego wartość podnosi również ekologiczny aspekt – witryna jest produkowana z odzyskiwanego drewna, sosny bielonej. Zajmujące całą wysokość mebla przeszklenia, wspaniale nadają się do eksponowania antycznych drobiazgów, które nadadzą wnętrzu wyjątkowego charakteru.

Biblioteka Grenier

Wyjątkowa i absolutnie niepowtarzalna dlatego, że tworzona jest z odzyskiwanego drewna jodłowego. Każdy egzemplarz stanowi unikat, choć każdy jest tak samo piękny. Drewno jodłowe zostało tu uzupełnione dużymi, metalowymi drzwiami, a to sprawia, że biblioteczka doskonale nadaje się do dekoracji salonów loftowych. Połączenia w postaci metalu i drewna zawsze się w takich przypadkach sprawdzają.

Witryna Femme

To połączenie postarzanego, klimatycznego jesionu z nieco surową stalą nierdzewną. Pozornie może się to sprawdzić w równie surowych wnętrzach, jednak odpowiednia aranżacja pozwoli na wpasowanie tego mebla również do przytulnych ukwieconych wnętrz. Lekko brązowy kolor drewna może zapewnić spójność kolorystyczną z pozostałymi elementami wyposażenia salonu, a transparentne szkło i absolutnie unikalne drzwiczki, tworzą miejsce na rodzinne pamiątki i zapewniają ich efektowną ekspozycję.

Witryna w salonie – aranżacje by Miloo Home

Witryna w stylu skandynawskim, klasycznym, czy może w stylu glamour? Dodasz wnętrzu salonu niepowtarzalnego charakteru, jeśli użyjesz mebla, który przyciąga uwagę i sprawia, że wszystko, co stoi za jego szybą, zyskuje na znaczeniu. Zainspiruj się naszymi aranżacjami!

Witryna Hermosa w klasycznym salonie z elementami skandynawskimi

Połączenie bieli, szarości i granatu, to sprawdzony przepis na klasyczne wnętrze salonu, przyprawione odrobiną skandynawskich, harmonijnych klimatów. Postaw witrynę na ciemnogranatowej ścianie, którą rozświetlisz lustrem oprawionym w ładną ramę, a także ozdobną ceramiką. Elementem rozjaśniającym stanie się również witryna i szafa w takiej samej odsłonie stylistycznej. Doceń również wysokość witryny – na jej szczycie zostanie sporo miejsca na dodatkową ozdobę. Wiklinowy lub rattanowy kosz w białym kolorze będzie do tego idealny.

Centrum Twojego salonu stanie się szara, klasyczna sofa narożna Shaldon, przy której staną drewniane stoliki: kawowy oraz boczny. Dla uzyskania optycznej miękkości wnętrza, pamiętaj również o miękkim dywanie. Granatowe flakony podkreślą motyw przewodni salonu i pięknie dopasują się do białych mebli.

Niezwykle ważne jest również oświetlenie i warto zadbać tu o jego stylistyczną spójność z witryną. Klasyczna lampa wisząca Christy nie tylko rozświetli wnętrze, ale przy swoich geometrycznych kształtach stanie się również jego ważną, nieco kontrastującą częścią.

witryna w salonie inspiracje

Witryna Femme w brązach i granatach – jadalniana część salonu

Czy stal może wprowadzić do wnętrza odrobinę przytulności? Tak, pod warunkiem, że zestawi się ją z miękkimi optycznie dodatkami. Witryna Femme będzie w tym przypadku doskonałym tłem dla zachwycającego stołu French Room, wykonanego z drewna wiązowego. Jego brązowy kolor – obecny również na witrynie – będzie pięknie grał z głębią granatu, którą możesz zaprezentować na krzesłach (ich miękkich obiciach), a także na dywanie.

Warto wykorzystać obecność witryny w części jadalnianej salonu, do przechowywania zastawy stołowej. Pamiętaj jednak o ożywieniu wnętrza, by dość ostra aranżacyjnie stal, nie zdominowała tej wyjątkowej przestrzeni. W złagodzeniu aranżacji pomogą Ci kwiaty, szklane wazony, a także plakaty w ramach lub obrazy.

Witryna to stylowy i elegancki mebel, który – ozdobiony pięknymi przedmiotami – podnosi wizualną wartość całej przestrzeni. Salon urządzony w określonym stylu może wiele zyskać, jeśli stanie w nim element wyposażenia, który pełni zarówno dekoracyjną, jak i praktyczną funkcję. Zarówno witryna z wyłącznie przeszklonymi drzwiczkami, jak i w części przeszklona, a w części zamknięta, to wspaniała przestrzeń dla dodatków i ozdób, które wprowadzą do wnętrza niepowtarzalną atmosferę.

Witryny Miloo Home – unikalne i autentyczne – mogą wzbogacić Twój salon. Zaproś to piękno do swojego domu!