altana w stylu boho

Altana w stylu boho – odkryjcie kolekcję mebli ogrodowych PARADO MINI

Wypoczynek na świeżym powietrzu to przywilej, z którego ludzie chcą korzystać coraz częściej. Rosnącą popularnością cieszą się więc apartamenty i domki wyposażone w ogrody, tarasy lub przynajmniej balkony. Tego typu przestrzeń warto zaaranżować w stylu o naturalnym i ekologicznym charakterze, toteż jednym z pierwszych pomysłów, które przychodzą do głowy, jest estetyka boho. Jeśli chcecie wykorzystać ją w projekcie altany ogrodowej, koniecznie zapoznajcie się z naszym poradnikiem!

Altana boho – idealne miejsce codziennego relaksu

Styl boho sprzyja relaksowi jak żaden inny. Cechuje się przede wszystkim wykorzystaniem naturalnych materiałów i neutralnych, jasnych kolorów. Jednym z jego najważniejszych wyznaczników jest także zastosowanie rozmaitych tekstyliów, które wprowadzają do aranżacji przytulny klimat.

Projekt altany w stylu boho powinien być ukłonem w stronę środowiska naturalnego. W aranżacji warto wykorzystywać nie tylko właściwe surowce, ale też wzory i dodatki, które podkreślą miłość do dzikiej przyrody. Zróbcie więc dobry użytek z motywów florystycznych i innych ciekawych akcentów nawiązujących do natury.

Zanim jednak będziecie mogli zająć się dekorowaniem swojej altany ogrodowej w stylu boho, musicie zadbać o jej konstrukcję. Najlepiej wykonać ją z naturalnego drewna, ponieważ dzięki niemu przestrzeń od razu będzie sprawiała wrażenie ciepłej i przytulnej. Do wyboru macie jednak również inne rozwiązania, polegające przede wszystkim na zastąpieniu tego surowca jego imitacją. Chodzi o zastosowanie deski kompozytowej, która wyglądem przypomina drewno, lecz jest od niego zdecydowanie bardziej wytrzymała.

Oprócz drewna lub jego zamienników w projekcie altany można sięgnąć po elementy metalowe oraz szklane. Pamiętajcie jednak, że nie powinny one zdominować przestrzeni. Ich surowy charakter musi zostać przełamany właściwie dobranymi elementami wyposażenia. To samo zresztą dotyczy podłogi domku, jeśli planujecie wykonać ją z kamienia, płytek ceramicznych bądź kostki brukowej.

altana boho

Altana w stylu boho – jakie meble ogrodowe wybrać?

Jak widzicie, kluczową rolę w stylu boho odgrywają meble i dodatki. Nawet jeśli sama konstrukcja altany będzie wydawała się na pierwszy rzut oka chłodna i nieprzyjazna, łatwo zneutralizujecie to wrażenie. Wystarczy bowiem sięgnąć po odpowiedni komplet wypoczynkowy.

Meble ogrodowe w stylu boho także powinny cechować się naturalnym charakterem i prostotą projektów. Mogą wykorzystywać elementy rustykalne, takie jak nieobrobione drewno, plecionki czy motywy kwiatowe. Im przytulniej i bardziej domowo, tym lepiej! Ponownie zwróćcie się więc w kierunku naturalnych surowców lub ich imitacji. Dobry użytek zrobicie przede wszystkim z rattanu (bądź technorattanu), wikliny, bawełny oraz lnu.

Pamiętajcie też, że meble w altance powinny być utrzymane w stonowanych barwach. Dobrym pomysłem okaże się wykorzystanie jasnych odcieni bieli, szarości oraz beżu. Nie bójcie się również zastosowania bardziej intensywnych kolorów ziemi, a w szczególności brązów oraz zieleni. To paleta, która kojarzy się z naturą, a jak już wiecie, w stylu boho jest to efekt bardzo pożądany.

Aby pomóc Wam w wyborze idealnych mebli ogrodowych do altany w stylu boho, zapoznamy Was z kolekcją Parado Mini, która dostępna jest w naszym sklepie internetowym. Produkty te cechują się nie tylko przyjemną dla oka estetyką, ale także doskonałymi właściwościami fizycznymi. Pozwalają one na długotrwałą eksploatację mebli w wymagającym środowisku, jakim jest ogród. W skład kolekcji wchodzą:

  • Trzyosobowa sofa Parado – cechuje się stelażem wykonanym z surowego drewna akacjowego oraz praktycznego sznurka. Projekt uzupełniają miękkie poduchy, dzięki którym altanka stanie się dla Was ulubionym miejscem wypoczynku.
  • Stolik kawowy Parado – wykonany jest z drewna akacjowego i odznacza się prostotą formy.
  • Fotele Parado – kolekcja obejmuje kilka różnych rodzajów foteli, z których każdy znakomicie odnajdzie się w klimacie boho. Podobnie jak pozostałe produkty z serii, wykonane zostały one z drewna akacjowego i sznurka. Do dyspozycji macie model klasyczny, bujany i z podnóżkiem.
  • Krzesło Parado – prosty mebel o rustykalnym charakterze. Krzesła tego typu świetnie sprawdzą się w trudnych warunkach zewnętrznych.

Meble z kolekcji Parado stanowią idealną bazę dla aranżacji w stylu boho. Wykorzystanie naturalnego sznurka w ich projektach skutkuje nie tylko bardzo ciekawym designem, ale też wygodą siedzeń i oparć. Produkty cechują się również wysoką odpornością na trudne warunki atmosferyczne, dzięki czemu sprawdzą się zarówno w altanie, jak i na tarasie czy balkonie. Nie wymagają przy tym żadnych specjalnych zabiegów konserwacyjnych.

Altana ogrodowa boho – aranżacje by Miloo Home

Skoro wiecie już wszystko na temat mebli ogrodowych do altany, pora zastanowić się nad rolą dodatków i dekoracji w stylu boho. Mają one bowiem ogromny wpływ na ostateczny charakter przestrzeni, więc trudno wyobrazić sobie bez nich tego typu aranżację. Po jakie elementy warto sięgnąć?

Oświetlenie w stylu boho

Klimat boho w altanie warto pogłębić za pomocą nastrojowego oświetlenia. Pomogą Wam w tym zwłaszcza ozdobne lampiony i świeczniki. Pozwolą one atrakcyjnie wyeksponować płomienie świec, wprowadzając do przestrzeni ciepły blask. Dzięki temu będziecie mogli cieszyć się przyjemną atmosferą podczas wieczornego odpoczynku na świeżym powietrzu.

Nic nie stoi oczywiście na przeszkodzie, aby domki ogrodowe wyposażone były również w oświetlenie elektryczne. Zapewni Wam ono lepszą widoczność, pozwalając na przykład na czytanie książek po zmroku. Jeśli do altany nie została doprowadzona instalacja, zawsze możecie zdać się na lampy solarne.

Tkaniny w stylu boho

Jak wspominaliśmy wcześniej, altana boho powinna być wypełniona rozlicznymi tekstyliami, które wzbogacą jej wystrój i poskutkują wrażeniem przytulności. Dzięki temu nawet w deszczowe dni będziecie mogli cieszyć się komfortem w swojej strefie odpoczynku. Zadaszenie domku sprawia, że we wnętrzu bez obaw można zastosować lekkie zasłony, miękkie dywany i ciepłe narzuty.

Warto iść także o krok dalej i zdecydować się na takie elementy wyposażenia jak wiszące hamaki czy huśtawki. Staną się one dla Was dodatkowym miejscem relaksu, a ponadto wprowadzą do altany wyjątkowy klimat boho. Pamiętajcie, że najlepiej sprawdzą się modele ozdobione frędzlami, plecionkami i motywami florystycznymi.

styl boho altana

Rośliny w stylu boho

A skoro już przy florze jesteśmy, warto poświęcić nieco uwagi roli, jaką w stylu boho odgrywają rośliny. W przestrzeni zewnętrznej, takiej jak właśnie altana ogrodowa czy taras, nie może ich zabraknąć. O ile wazony ze świeżymi ciętymi kwiatami wydają się opcjonalne, o tyle donice z żywymi roślinami stanowią obowiązkowe dekoracje w takim miejscu.

Pamiętajcie, że krzewy czy drzewka ogrodowe nie musza znaleźć się w środku altany. Równie dobrze możecie ustawić je dookoła, ponieważ i tak nie będzie ona całkowicie zabudowana. W takiej sytuacji warto postawić również na pnącza, które obrastając domek, nadadzą mu wyjątkowy charakter. Zauważcie również, że na estetykę wystroju altanki wpłyną nie tylko same rośliny, ale także doniczki służące do ich hodowania. Dobrym rozwiązaniem okażą się więc na przykład dekoracyjne osłonki z trawy morskiej lub rattanu.

Domki ogrodowe w stylu boho urządzicie z Miloo Home!

Szukając atrakcyjnych elementów wyposażenia dla altany w stylu boho, koniecznie zapoznajcie się z bogatą ofertą naszego sklepu internetowego. Ciekawym rozwiązaniem okaże się nie tylko kolekcja mebli Parado Mini, ale także liczne ozdoby i dodatki, dzięki którym wzbogacicie wystrój tej przestrzeni. Pamiętajcie, aby korzystać z różnych materiałów naturalnych i robić dobry użytek z miękkich tekstyliów. Pozwoli Wam to zaaranżować idealną strefę wypoczynku w Waszym ogrodzie!