butelkowa zieleń z czym łączyć

Butelkowa zieleń – z czym łączyć? Wnętrza pełne elegancji z Miloo Home

Butelkowa zieleń to jeden z tych kolorów, które uznawane są za eleganckie, pełne klasy i stylu. Butelkową zieleń możemy postawić w jednej linii m.in. ze szlachetnym kolorem granatowym. Obie te barwy z pewnością znajdą się w czołówce najgorętszych trendów aranżacyjnych ostatnich sezonów. W kolorze butelkowej zieleni świat zakochał się już wiele wieków temu. Z powodzeniem można było ją znaleźć w pałacowych przestrzeniach znamienitych rodów. Do dziś jest synonimem elegancji i warto to wykorzystać również w naszych domowych wnętrzach!

Butelkowa zieleń – z czym łączyć? Wnętrza ze smakiem

Butelkowa zieleń we wnętrzu może oznaczać bardzo wiele aranżacyjnych zabiegów. W kolorze butelkowej zieleni mogą być bowiem meble tapicerowane, krzesła czy elementy stolików, komód i konsol. Butelkowa zieleń obecna jest również na dodatkach. Nic nie stoi na przeszkodzie, by ten kolor wykorzystać także na ścianach, by stworzyć wnętrze nie tylko eleganckie, ale również klimatyczne. Wnętrza z tym kolorem mogą fascynować i inspirować, jednak pod warunkiem, że zastosujemy odpowiednie połączenia. Jak to zrobić?

Ściany w kolorze butelkowej zieleni

Butelkowa zieleń na ścianach to wspaniały sposób na stworzenie eleganckiego, nieco intymnego wnętrza, w którym zapanują spokój i elegancja. Warto jednak pamiętać, że butelkowej zieleni nie powinniśmy umieszczać na wszystkich ścianach z danego pomieszczenia. Piękna, naturalna butelkowa zieleń jest kolorem na tyle intensywnym, że zdecydowanie lepiej sprawdzi się na jednej lub dwóch ścianach pomieszczenia, stanowiąc aranżacyjny motyw przewodni, ale nie dominując całkowicie wnętrza. Optymalne jest wówczas połączenie butelkowej zieleni z klasyczną bielą lub bardzo delikatną szarością. Dzięki temu nie utracimy jasności pomieszczenia i nie nadwyrężymy jego optycznej przestronności. To również dobry sposób na to, by butelkowa zieleń znalazła się także na meblach lub dodatkach, tworząc ze ścianami spójną całość.

Meble w kolorze butelkowej zieleni

Butelkowa zieleń z powodzeniem może być obecna również na meblach. Rzadko jednak zdarza się, by bezwzględnie cały mebel był wykończony butelkową zielenią. Najczęściej w ramach jednego mebla mamy do czynienia z połączeniem tej zieleni z czernią, złotem czy szarościami. To spora inspiracja, dzięki której możemy dowiedzieć się, z czym łączyć butelkową zieleń, by było to połączenie udane i pełne klasy. Pamiętaj również, że kluczem do udanych aranżacji z butelkową zielenią jest to, by stosować odpowiednie połączenia. Dlatego unikaj budowania aranżacji, w których wszystkie meble tworzone są na bazie tego koloru. Zdecydowanie lepiej postawić na coś, co się z nimi świetnie skomponuje: szarą sofę, złoty stolik, lustrzaną konsolę. Butelkowa zieleń pasuje niemal do każdego stonowanego koloru, również beżu, grafitu, czy ciemnego brązu, dlatego masz ogromne pole do aranżacyjnych popisów.

butelkowa zieleń we wnętrzach

Dodatki w odcieniu butelkowej zieleni

Dodatki w kolorze butelkowa zieleń? Tak, to zdecydowanie dobre rozwiązanie, zwłaszcza jeśli do danego wnętrza nie wprowadzisz tego koloru w zbyt dużych ilościach, np. poprzez pomalowanie ścian. Butelkową zieleń łatwo przemycić na dodatkach tekstylnych, takich jak poduchy na sofę, czy elegancki pled. Aksamitna zasłona w tym odcieniu również może sprawić, że wnętrze stanie się jeszcze ciekawsze i bardziej charakterystyczne. Mogą to być również subtelne akcenty w postaci świec, niewielkich donic, wazonów, elementów oświetlenia. W ten sposób efektownie możesz połączyć butelkową zieleń ze złotem. Doda to butelkowej zieleni świetlistości, a wnętrze Twojego domu uczyni prawdziwie eleganckim.

Pamiętaj, że nie musisz się ograniczać, jeśli chodzi o łączenie butelkowej zieleni z różnymi materiałami. Sprawdzi się zarówno stal malowana proszkowo w różnych odcieniach, jak i szkło. Łatwo zbudować również połączenie butelkowej zieleni z każdym odcieniem drewna. To właśnie ono może stanowić doskonałe tło dla intensywności zieleni i sprawić, że znajdziesz tam przestrzeń zarówno dla ciemnych, jak i jasnych mebli.

salon butelkowa zieleń i złoto

Salon butelkowa zieleń i czarny

Butelkowa zieleń jest kolorem intensywnym i rzucającym się w oczy. Trudno jednak wyobrazić sobie, by nie można jej było połączyć z naczelnym klasycznym kolorem z ciemnej palety – z czernią. Z powodzeniem możesz wówczas wprowadzić butelkową zieleń w równych proporcjach, co czerń, tworząc wnętrze niezwykle klimatyczne i bardzo eleganckie – zwłaszcza jeśli rozświetlone jest srebrem lub złotem. Koniecznie postaw wówczas na dużo dodatków, których zadaniem będzie przełamanie mroczności i intensywności tych dwóch barw. Elementy szkła i metalu barwionego na złoty kolor mogą mieć tu niebagatelne znaczenie.

Nic nie stoi na przeszkodzie, by wprowadzić również kolorystyczny kontrapunkt w postaci jednej jasnej, przełamującej mrok barwy. Butelkowa zieleń sprawdzi się w towarzystwie beżu lub szarości, nawet jeśli te dwie barwy będą przyprawione czernią. Możesz w ten sposób zbudować aranżację wnętrza o bardzo harmonijnym, spokojnym charakterze. Z pewnością nie zabraknie jej tej szczypty ekstrawagancji, która zawsze świadczy o wyjątkowości danej przestrzeni.

 1. Stolik boczny Malibu 60x60x60 cmStolik boczny Malibu 60x60x60 cm
  Stolik boczny Malibu 60x60x60 cm
  Special Price 1 560,00 zł Regular Price 1 950,00 zł
 1. Stolik boczny Los Angeles 55x55x55 cmStolik boczny Los Angeles 55x55x55 cm
  Stolik boczny Los Angeles 55x55x55 cm
  Special Price 1 592,00 zł Regular Price 1 990,00 zł
 1. Fotel Diva piaskowy 93x80x78cmFotel Diva piaskowy 93x80x78cm
  Fotel Diva piaskowy 93x80x78cm
  Special Price 2 890,00 zł Regular Price 4 490,00 zł

Salon butelkowa zieleń i szary

Wykorzystanie butelkowej zieleni z szarością to doskonały pomysł dla tych, którzy cenią sobie harmonię, a jednym z motywów przewodnich ma być właśnie zieleń. Butelkowa zieleń i szarości to przestrzeń do wykorzystania mebli i dodatków z motywem roślinnym, co sprawi, że wnętrze wyda się żywsze i pełniejsze. Jeśli zastanawiasz się, z czym łączyć butelkową zieleń, kiedy na aranżacyjnym tapecie jest już szarość, warto rozważyć klasyczne drewno. Jego naturalny odcień wspaniale współgra z ciemną zielenią, tworząc aranżacje w klimacie ogrodowym, bardzo naturalnym i prostym. Nie sposób odmówić im elegancji, ale trudniej zbudować je jako zbyt pompatyczne i sztuczne.

Ciemna zieleń może pojawić się wówczas na jednej ze ścian, najlepiej ozdobionej lustrami w złotych ramach. Do tego z powodzeniem możesz dobrać stolik kawowy z drewnianym blatem lub drewniany stół i krzesła, jeśli urządzasz właśnie jadalnię. Pomalowanie jednej ściany na kolor zielony i zestawienie jej ze złotem i naturalnymi odcieniami drewna pozostawia mimo wszystko przestrzeń dla szarości. Może się ona znaleźć na innych ścianach, a także – w bardzo subtelny i elegancki sposób – na dodatkach.

Salon butelkowa zieleń i złoty

Butelkowa zieleń i złoto to wspaniała propozycja do wnętrz, w których w sposób dosadny chcemy postawić na elegancję i ponadczasowość. To połączenie sprawdzało się zawsze, nawet jeśli zrobimy przegląd aranżacyjny, cofając się w nim o kilka stuleci. Ten odcień zieleni to zatem nie tylko modny kolor, ale również inspiracja pochodząca z historii i mająca realny wpływ na kształtowanie obecnych trendów. Połączenie butelkowej zieleni i złota wprowadzi do wnętrza niepowtarzalny charakter, uczyni je prawdziwie eleganckim, stworzy potencjał do stosowania niezwykłych dekoracji – warto to wykorzystać!

Zielony, ciemny kolor może znaleźć się na meblach wypoczynkowych. Zielona sofa lub zielony fotel (staraj się nie łączyć tych mebli w tak oczywisty sposób) mogą tonować jasne kolory, które znajdą się we wnętrzu. Złoto łatwo wprowadzić za pomocą konsoli, stolika kawowego, a także dekoracji, np. ram na zdjęcia i plakaty, luster, wazonów i świeczników. Jeśli kochasz wnętrza glamour, to to połączenie jest właśnie dla Ciebie.

 1. Fotel obrotowy Tulipano 56x60x80 cmFotel obrotowy Tulipano 56x60x80 cm
  Fotel obrotowy Tulipano 56x60x80 cm
  Special Price 1 100,00 zł Regular Price 1 850,00 zł
 1. Sofa Sabatini 227x93x74cm Sofa Sabatini 227x93x74cm
  Sofa Sabatini 227x93x74cm
  Special Price 8 491,50 zł Regular Price 9 990,00 zł

Doceń głębię koloru – butelkowa zieleń na meblach i dodatkach w Miloo Home

Wykorzystaj prezentowane przez nas inspiracje, by znaleźć meble i dobrać dodatki, dzięki którym powstanie imponujący salon z pięknym motywem przewodnim. Butelkową zieleń możesz do niego zaprosić zarówno wtedy, gdy cenisz sobie wnętrza eleganckie i nieco chłodne, jak i wtedy, gdy zależy Ci na bardziej swojskim, lekkim klimacie. Wybieraj połączenia, które ten styl mają podkreślić. Baw się zarówno intensywnymi, jak i stonowanymi barwami, by butelkowa zieleń została w Twoim salonie wyeksponowana w sposób nietuzinkowy, ale również autentyczny, a przez to prawdziwie piękny.

Przeczytaj również: