lampiony w domu

Lampiony w domu – aranżacje idealne na jesień!

Światło odgrywa w naszym życiu niesłychanie ważną rolę. Od wielu dekad udowadniają to Skandynawowie, którzy opracowali nawet wnętrzarską filozofię „hygge”, która m.in. na świetle i jego refleksach się opiera. Światło ma dekoracyjną moc tak wielką, że błędem byłoby to pominąć w domowych aranżacjach. Stąd dekoracyjne lampiony – element przestrzeni, dzięki któremu jesteśmy w stanie uwypuklić duszę pomieszczenia, ożywić je, a przy okazji wykorzystać subtelną dekoracyjność światła, by oswoić się z jesienią i zmieniającą się z dnia na dzień pogodową aurą.

Lampiony do domu – idealny dodatek na jesienne wieczory

Światło jest potrzebne do życia, to pewne. Jednak jego różne formy mogą stanowić dla człowieka również sposób dekoracji poszczególnych przestrzeni. Zdecydowanie warto wspomnieć tu impresjonistów, którzy jako grupa malarzy uczynili ze światła nowy kierunek sztuki. Przetrwało ono na ich obrazach wiele dekad i wciąż zachwyca tak samo. Światłem warto się zainspirować, by tworzyć piękne wnętrza, zarówno w stylu glamour, jak i stylu rustykalnym – te dwa bieguny są dowodem na to, że światło jako ozdoba pasuje do każdego wnętrza. Lampiony dekoracyjne są doskonałym sposobem na to, by światło w jego najbardziej naturalnej postaci - ognistego płomyka, przemycić do domowej przestrzeni.

Dlaczego lampiony dekoracyjne warto zaplanować w każdym domu, szczególnie jeśli zbliża się jesień?

  • Przeróżne bryły lampionów są doskonałym pomysłem na uzupełnienie wnętrza i podkreślenie jego stylu. Rattanowe lampiony pomagają budować wnętrza w stylu rustykalnym i tworzyć ich wiejski klimat, z kolei lampiony lustrzane lub szklane - wnętrza w stylu glamour. Nowoczesne lampiony z elementami szkła lub stali pozwalają podkreślić wnętrze urządzone w duchu tego, co najmodniejsze. Z kolei drewno i parciane sploty doskonale sprawdzą się w stylu boho. Z użyciem lampionów bardzo łatwo można stworzyć pożądany klimat wnętrza lub pięknie go podkreślić.
  • Prawdziwe ogniste płomienie są niezastąpione w budowaniu lekkiego, spokojnego klimatu w domowym zaciszu. Jednak użycie prostych świec nigdy nie będzie tak efektowne, jak wtedy, gdy stworzy się dla nich specjalną oprawę. Są nią właśnie latarnie dekoracyjne, które wystarczy postawić na podłodze, by tańczący w nich ogień rzucał na ściany różne formy świetlistych cieni i optycznie ocieplał wnętrze.
  • Łatwo wykorzystać lampiony w zastępstwie sztucznego światła. Jest to nie tylko piękniejsze, ale również bardziej ekonomiczne rozwiązanie. Stosowanie świec nie wiąże się z żadnymi opłatami, a doświetlanie przestrzeni w ten intymny, łagodny sposób może być również zdrowsze dla oczu.
  • Wszelkiego rodzaju lampiony mogą być elementem dekoracji, dzięki której stworzysz przestrzeń kojącą zmysły. Z udziałem świec łatwo stworzyć miejsce o nieco terapeutycznej roli: poczujesz się tu spokojniej, zdecydowanie bardziej się zrelaksujesz, prawdziwie odpoczniesz. Tworząc magiczną atmosferę i otulając nią cały dom, zdecydowanie łatwiej pożegnasz się z latem i przywitasz chłodniejszą i bardziej deszczową jesień. Chodzi bowiem o to, by z pomocą lampionów stworzyć taki klimat w każdym wnętrzu, by skutecznie ochronić się przed tęsknotą za słońcem i pokochać długie jesienne wieczory z dobrą książką i kubkiem aromatycznej herbaty.
lampiony w domu

Nowoczesne lampiony do domu – przegląd by Miloo Home

Miloo Home to miejsce pełne inspiracji, również jeśli chodzi o gospodarowanie w danej przestrzeni światłem. Odkryj lampiony, dzięki którym stworzysz znakomite dekoracje i miejsce dla ognistych płomyków. To doskonały klimat do czytania, przyjazny słuchaniu muzyki, czy po prostu siedzeniu w błogiej ciszy.

Lampion Ratanowy Outdoor

Jego prosta i bardzo naturalna bryła sprzyja dekoracjom, które z powodzeniem mogą reprezentować styl rustykalny, czy też styl boho. Warto układać z jego udziałem lampionowe kompozycje, w ramach których stosujemy lampiony o tym samym wyglądzie, ale w różnych rozmiarach. Lampiony rustykalne tego typu świetnie doświetlają przestrzeń, nie wpływając przy tym na zbyt mocne przytłumienie wyrazistości płomieni świec.

Lampion Bastitle

Połączenie drewna i parcianej plecionki wykonanej ręcznie, to doskonały pomysł, by idealnie podkreślić styl rustykalny. Ten lampion sprawdzi się również w każdym stylu, który zbliżony jest do natury i zakłada wykorzystywanie prostych form zarówno w przypadku mebli, jak i dekoracji. Z powodzeniem można go zastosować również w surowych wnętrzach, w których zastosowano elementy betonu, np. na ścianach.

Lampion Saxon

To ten rodzaj dekoracji, dzięki któremu w bardzo łatwy sposób można budować wnętrza inspirowane kierunkiem glamour. Szklane, dodatkowo zdobione świeczniki to doskonały sposób na podkreślenie we wnętrzu elegancji. Sprawdzą się zarówno w aranżacjach o jasnych kolorach – stanowiąc ich monochromatyczne uzupełnienie lub jako kontrast we wnętrzach ciemniejszych, nieco bardziej mrocznych.

Świecznik Yacht Club

Jeśli mówić o tym, że ze szkła buduje się prawdziwe dzieła sztuka, to ten model świecznika jest tego doskonałym przykładem. Szkło układa się tu w zaplanowane wzory, przenika, łączy w piękny kształt. Stanowi dla świecy wspaniałą oprawę, dzięki której świetliste płomienie mogą tańczyć w pomieszczeniu i niesamowicie je zdobić. Tego typu świeczniki szklane są doskonałą dekoracją zarówno salonu, jak i sypialni.

Lampion Eter

Jego prosta bryła i minimalistyczny wygląd ujęte są tu w ciepły, miedziany odcień. Szkło lampionu pozostaje jednak transparentne i pięknie podkreśla płomień świecy, która się w nim znajduje. Dzięki temu, że subtelnie zmienia jego kolor, tworzy atmosferę pełną ciepła. Sprawdza się we wnętrzach zarówno nowoczesnych, jak i inspirowanych przeszłością. Dodaje im odrobiny elegancji i mnóstwo domowego ciepła.

Lampion Shell

Umieszczając świece w tym lampionie dostrzeżesz jego ogromny atut: srebrne wnętrze, które dodatkowo odbija światło ognistego płomienia. Z zewnątrz jednak pozostaje subtelny, elegancki, w odcieniu lekko beżowym. Salon w stylu nowoczesnym to dla niego idealne miejsce. Lampiony stworzą w nim klimat pełen spokoju, jednocześnie podkreślając elegancję i nowoczesność pomieszczenia.

Lampiony w domu – aranżacje

W jaki sposób wykorzystywać lampiony, by aranżacje z ich udziałem były praktyczne, a jednocześnie bardzo efektowne? Oto kilka sposobów od Miloo Home!

Duże lampiony na podłodze

Bardzo modne rozwiązanie, w ramach którego lampiony stanowią jedną z głównych ozdób wnętrza. W ten sposób możesz tworzyć np. kącik czytelniczy, czy też ozdabiać przestrzeń w okolicy kawowego stolika. Lampiony w dużych rozmiarach mogą również optycznie oddzielać przestrzeń, np. salon otwarty na jadalnię. Stosuj w takich przypadkach lampiony tego samego modelu, ale w różnych rozmiarach. Zwróć uwagę na to, by zapewnić takim dekoracjom przestrzeń bezpieczną, w której swobodnie możesz sobie pozwolić na zapalenie świec.

Świeczniki na komodach i konsolach

Ogromnym plusem dekoracji takich jak lampiony i świeczniki jest to, że trudno nimi przesycić pomieszczenie. Możesz zatem ustawiać je na dostępnych przestrzeniach blatów, np. na komodzie, konsoli czy stoliku. Dopasowuj zawsze ich wygląd do stylu, w którym zostało urządzone dane pomieszczenie. Dzięki temu latarnie będą stanowić ozdobę salonu czy sypialni, ale również element podkreślający zaplanowany przez Ciebie styl.

Lampiony przy lustrach

Lustra optycznie powiększają przestrzeń i są świetnym sposobem na jej dekorację. Możesz wykorzystać je również do tego, by optycznie podwoić korzyści wynikające z zastosowania w aranżacji lampionów. Płomień świecy, który odbija się w lustrze i dodatkowo wzbogaca klimat danego pomieszczenia – to z pewnością się uda. Jeśli zatem w Twoim salonie lub sypialni jest miejsce dla lustra, stwórz obok niego także miejsce na lampiony.

Światło inspiruje również Miloo Home. To dlatego tworzymy lampiony i latarnie dekoracyjne, w których próbujemy choć cząstkę tego światła zamknąć w artystyczny, piękny sposób. I choć światło jest ulotne, to dzięki świecom i ich pięknej oprawie możesz tworzyć z niego dekoracje zawsze wtedy, gdy masz na to ochotę.

Przeczytaj również: