Ekskluzywne narożniki

Ekskluzywne narożniki

Co kojarzy się z dużym, przestronnym salonem? Wygodny narożnik, będący centrum domu. To na nim można odpocząć po ciężkim dniu, obejrzeć rodzinnie ulubiony film i zwyczajnie się zrelaksować. W naszym sklepie znajdziesz wiele różnych narożników, służących wyłącznie jako meble wypoczynkowe, jak i narożniki rozkładane z funkcją spania, więc zachęcamy do zapoznania się z ofertą dostępną w Miloo Home.

Czytaj więcej.. 

 

Niezależnie jednak od tego, jaką ilością miejsca dysponujemy musimy uważać, żeby przy zakupie narożnika zwracać uwagę na ustawienie pozostałych elementów wyposażenia pokoju dziennego. Wyróżnia się bowiem narożniki lewostronne i prawostronne, a sposób ich ustawienia może mieć ogromny wpływ na funkcjonalność wnętrza oraz wrażenie przestronności.

Ostatnim elementem, który wpływa na wybór narożnika do salonu jest komfort jego użytkowania. Narożniki to przecież meble wypoczynkowe, a zatem jak sama nazwa wskazuje powinny być wygodne. Komfort może nam zapewnić duże siedzisko, dodatkowe poduszki umożliwiające odpowiednie podparcie pleców lub umoszczenie sobie wygodnego gniazdka, czy podłokietniki, które mogą zamienić się w stolik.

Jaki kolor będzie odpowiedni?

Wybierając meble do salonu warto wziąć pod uwagę fakt, iż narożnik ze względu na swoje rozmiary, zdeterminuje charakter i styl pokoju dziennego. Wśród bezpiecznych kolorów, które nie załamią znacznie konwencji salonu, wskazuje się: szary, czarny, brązowy i beżowy. Taki wybór nie wpłynie znacząco na wystrój wnętrza i nie sprawi, że narożniki rozkładane staną się elementem dominującym w takiej aranżacji.

Nie znaczy to jednak, że zawsze taki wybór jest najlepszy. Często jest tak, że chcemy, by salon wyróżniał się na tle pozostałych pomieszczeń. Wtedy możemy sięgnąć po intensywny kolory: granatowy, zielony, musztardowy czy czerwony, które dodadzą wnętrzu charakteru. Decydując się na tak mocno widoczne meble do salonu musimy jednak pamiętać, żeby zachować odpowiednie proporcje we wnętrzu. Przy małych powierzchniach taki wybór musi być szczególnie dobrze przemyślany, żeby narożnik w intensywnym kolorze nie przytłoczył pomieszczenia.

Jaki rodzaj obicia jest najlepszy?

Ostatnim elementem, który musimy wziąć pod uwagę wybierając narożniki rozkładane i nierozkładane, jest rodzaj obicia. Najczęściej spotykanymi materiałami obiciowymi są: skóra, welur i bawełna czy len. Skóra łatwo się czyści i doskonale współgra z aranżacją każdego salonu. Jest jednak zimna w dotyku i nie każdy lubi ten rodzaj materiału na siedziska.

Natomiast narożniki obite materiałem są miękkie i doskonale relaksują. W przypadku narożników obitych welurem czy aksamitem, wartością dodaną są przyjemne wrażenia zmysłowe oddziałujące na dotyk. Narożniki te dają dodatkowo ciekawe efekty wynikające z różnego wyglądu materiału w zależności od układu włosia i światła.

Miłośnicy aranżacji naturalnych, chętnie wybierają narożniki rozkładane z lnianym wykończeniem. To meble często wyposażone w duże, niezwykle miękkie poduchy, w których można się zanurzyć i odpocząć po ciężkim dniu. Len będzie zatem odpowiedni dla osób ceniących komfort i naturalne formy, które lubią otaczać się rzeczami pochodzącymi prosto z natury.

Desc

Produkty 5

na stronę
 1. Sofa narożna Trina Prawa 319x170x68cm
  Sofa narożna Trina Prawa 319x170x68cm
  Cena promocyjna Cena brutto: 9 023 zł Regular Price 12 890 zł
  Sofa narożna Trina Prawa 319x170x68cm Quickview
 2. Narożnik Maxwell 300x200x72 cm
  Narożnik Maxwell 300x200x72 cm
  Cena promocyjna Cena brutto: 7 742 zł Regular Price 11 060 zł
  Narożnik Maxwell 300x200x72 cm Quickview
 3. Sofa narożna Simple 255x152x75 cm
  Sofa narożna Simple 255x152x75 cm
  Cena promocyjna Cena brutto: 2 900 zł Regular Price 5 800 zł
  Sofa narożna Simple 255x152x75 cm Quickview
Desc

Produkty 5

na stronę
To Top