Choinki

Pokaż: 36

Zobacz jako Grid Lista

Produkty 10

Pokaż: 36

Zobacz jako Grid Lista

Produkty 10

Choinki

 

Strojne i wyjątkowe choinki to podstawowe dekoracje bożonarodzeniowe. Mniejsze lub większe dekorują nasze mieszkania, domy i ogrody. Od kilku sezonów wielu polskich domach goszczą żywe drzewka bożonarodzeniowe, jednak nie zawsze postawienie naturalnej choinki jest możliwe. Rozwiązaniem jest wtedy choinka sztuczna. Choinek ze sztucznymi igłami nie należy się obawiać. Współczesna choinka sztuczna wygląda jak żywa. Dzięki temu pięknie prezentuje się w każdym wnętrzu. Ma ona równie wiele innych zalet poza estetyką. W Miloo Home znajdziesz sztuczne drzewka bożonarodzeniowe najwyższej jakości. Mogą one pochwalić się giętkimi i gęstymi gałęziami oraz głębokimi kolorami. Dzięki temu trudno odróżnić je od tych naturalnych. Choinki sztuczne jak żywe dostępne są w różnych rozmiarach. Drzewko świąteczne dostępne jest w wymiarach od 80, do nawet 220 centymetrów.

 

Dlaczego podczas Bożego Narodzenia mamy w domu choinkę?

 

Skąd wzięła się tradycja, aby do domu wstawiać drzewko bożonarodzeniowe. Pojawiła się ona wraz z szerzeniem się chrześcijaństwa. Historia choinek związana jest w głównej mierze z tradycją alzacką i germańską. To tam w okresie bożonarodzeniowym stawiano w domach drzewka iglaste, których gałązki ozdabiano m.in. jabłkami i orzechami zawijanymi w papier. Na terenach słowiańskich, w tym w obecnej Polsce, dotarły choinki z protestantami w XVIII i XIX wieku. Co ciekawe, wtedy zwyczaj ten znano głównie w dużych miastach, gdzie choinka przyjmowała się jako element nowości. Na wsiach nadal kultywowano tradycję podłaźniczek, a więc zielonych, iglastych gałęzi zawieszanych pod sufitem. Związana była ona z kultem wiecznie zielonego drzewka i Szczodrymi Godami. Od końca XIX wieku choinki zaczęły trafiać też pod wiejskie strzechy. Były to głównie choinki naturalne wycinane z okolicznych lasów. Obecnie choinki sztuczne i żywe stanowią nie tylko podstawowy element dekoracji świątecznych, ale też symbol Bożego Narodzenia. Choinka to obowiązkowy element dekoracji w święta. Trudno bez niej wyobrazić sobie świąteczne aranżacje wnętrz.

 

Sztuczne choinki jak żywe

 

Choinka sztuczna imituje przede wszystkim drzewka sosnowe i świerkowe. Mimo że choinki wykonane są z różnych materiałów, to najczęściej spotykamy te z PCW i polietylenu. Materiały te do złudzenia przypominają prawdziwe sosnowe i jodłowe drzewka, dzięki czemu sztuczne choinki można pomylić z tymi z naturalnymi igłami. Choinki sztuczne doskonale sprawdzają się w mieszkaniach w blokach, a także w domach, gdzie ozdoby świąteczne narażone są na uszkodzenia np. przez małe dzieci czy zwierzęta. Stabilna konstrukcja i mocne gałązki to jednak niejedyne zalety sztucznych choinek. Kolejne to szeroki wybór w zakresie wymiarów. Dostępne w ofercie Miloo Home drzewka świąteczne to zarówno te małe, jak i te sięgające pod sufit. Jeśli marzysz o pięknej i reprezentacyjnej choince, wybierz tą o wysokości co najmniej 180 cm, jeśli wolisz dyskretniejsze dekoracje, idealne będą dla Ciebie choinki sztuczne 100-150cm.

 

Choinki na pniu czy klasyczne?

 

Współczesne choinki sztuczne dostępne są w różnych wersjach. Od kilku sezonów modne są choinki na pniu. Są to sztuczne drzewka osadzone w donicy z częściowo tzw. gołym pniem i gałązkami pokrytymi igłami w górnej części. Taka choinka sztuczna sprawdzi się jako główna atrakcja w salonie w okresie Bożego Narodzenia. Możesz ją też postawić przed drzwiami wejściowymi do domu, na schodach przed wejściem, a także na szerokim parapecie okna czy na podłodze przy wielkoformatowym oknie. Zaletą takich choinek sztucznych jest fakt, że zajmują mniej miejsca. Brak dolnych, najbardziej rozłożystych gałęzi sprawia, że mieszczą się one spokojnie w małych pomieszczeniach. Jakie zalety mają natomiast klasyczne sztuczne choinki? Choinka sztuczna z gałęziami od czubka drzewka aż po koniec pnia wyglądają elegancko. Lepiej też imitują naturalny wygląd drzew iglastych, przez co choinki sztuczne wyglądają jak żywe. Szeroki wybór takich sztucznych choinek sprawia, że każdy z najbardziej wymagających klientów znajdzie model odpowiedni dla siebie.

 

Choinka sztuczna czy żywa, zielona, biała czy złota?

 

Wiesz już, że sztuczna choinka to obowiązkowy element Bożego Narodzenia i zastanawiasz się nad choinkami sztucznymi? Nic dziwnego - sztuczna choinka ma wiele zalet. Możesz używać jej wielokrotnie, a model wysokiej jakości będzie Ci służyć przez wiele lat. Wbrew pozorom to rozwiązanie o wiele bardziej ekologiczne niż wyrzucanie co roku żywego, ciętego drzewka. Ograniczasz tym samym efekt wycinki lasów. Coraz częściej do produkcji choinek sztucznych wykorzystuje się też tworzywo sztuczne z recyklingu. Niewielkie modele wytwarzane są też z innych surowców, np. ceramiki. Sztuczna choinka ma też piękny pokrój i naturalny wygląd, m.in. idealnie stożkowaty kształt, dobrze zagęszczone gałązki. Dzięki temu jest łatwa w aranżacji i dekoracji bombkami, łańcuchami czy zawieszkami świątecznymi. Producenci choinek sztucznych dbają też o dostępność choinek w rozmaitych kolorach. Oprócz klasycznej zieleni popularne są także takie modele jak sztuczna choinka biała, złota choinka czy choinka niebieska. Możesz też wybrać klasyczną wersji choinki sztucznej, a więc w ciemnym odcieniu zieleni, ale przyozdobić ją dekoracjami w odważnej kolorystyce.

 

Zalety choinek sztucznych

 

Sztuczna choinka to wygodne i praktyczne rozwiązanie. Nie wymaga ona podlewania, nie gubi igieł, nie schnie, nie trzeba wokół niej odkurzać czy zmiatać. Plusem sztucznego świątecznego drzewka jest też to, że powieszone na nim ozdoby nie ześlizgują się, a przez to praktycznie nie ma ryzyka, że ulubiona bombka po babci się stłucze. Nie bez znaczenia jest również to, że zakup choinek sztucznych jest o wiele prostszy niż żywego drzewka. W Miloo Home zamówisz je bez wychodzenia z domu, siedząc wygodnie w fotelu. Drzewko, nawet to największe dostarczymy Ci prosto pod drzwi mieszkania i to jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia. Dzięki temu oszczędzisz czas potrzebny na poszukiwania drzewka i organizacje transportu i będziesz mógł go poświęcić bliskim. Posiadając sztuczną choinkę, nie trzeba się też martwić o to, że na kolejne Boże Narodzenie będzie trzeba kupić kolejne drzewko. Producenci zazwyczaj udzielają na choinki ze sztucznym włosiem kilka lat gwarancji, dzięki temu mogą one służyć przez wiele sezonów. Dzięki temu, że pokryte są ognioodporną substancją i zabezpieczającym lakierem nie blakną, nie tracą igieł i są 100% bezpieczne.

 

Gdzie kupić eleganckie choinki sztuczne?

 

Choinka sztuczna w wielu odsłonach Choinka sztuczna może wyglądać tak pięknie jak ta żywa. Dekorować można ją dowolnie, sięgając po dekoracje świąteczne od Miloo Home. Na sztucznych igłach pięknie będą się prezentować zarówno bombki, jak i łańcuchy, lampki czy zawieszki. Zielona sztuczna choinka będzie idealnie współgrać z czerwonymi lub złotymi bombkami. Jeśli wolisz oryginalniejsze drzewko, postaw na choinkę oszronioną. Ubrać możesz ją w granatowe bombki i ozdoby świąteczne. W modzie są również choinki sztuczne białe lub srebrne. Do nich pasują ozdoby w ciemniejszych odcieniach.

 

Zapraszamy na naszego bloga:

https://www.miloohome.pl/blog/aranzacja-stolu-na-swieta-bozego-narodzenia
https://www.miloohome.pl/blog/aranzacje-swiateczne-w-waszym-domu
https://www.miloohome.pl/blog/jak-ubrac-choinke-nowoczesnie-pomysl-na-ubranie-choinki-z-miloo-home
https://www.miloohome.pl/blog/nakrycie-stolu-wigilijnego
https://www.miloohome.pl/blog/stol-wigilijny-jak-udekorowac-stol-na-swieta

https://www.miloohome.pl/blog/co-zamiast-choinki-wianki-swiateczne
https://www.miloohome.pl/blog/jak-udekorowac-dom-na-swieta-poczuj-magiczny-klimat
https://www.miloohome.pl/blog/prezent-pod-choinke