Wieńce

Piękne dekoracje na Boże Narodzenie nie są chwilową modą czy trendem XXI wieku. Ozdoby takie jak bombki czy wianki wykorzystywane były do dekorowania domów już w XIX wieku. Miały podkreślić wyjątkowość świąt bożego narodzenia i cieszyć oko zarówno domowników, jak i gości. To, dlatego ozdoby na Boże Narodzenie pojawiają się nie tylko we wnętrzu domu, ale i na zewnątrz. Takie dekoracje jak wieniec bożonarodzeniowy mają pokazać, że w domu rozpoczęło się już radosne świętowanie.

Świąteczny wieniec na drzwi, to dekoracja pochodząca z dalekiej północy. Moda na wieniec świąteczny przyszła do Polski stosunkowo niedawno. Na drzwiach wianki zaczęliśmy wieszać, inspirując się stylem skandynawskim. Tam ekskluzywny wieniec bożonarodzeniowy powstaje przede wszystkim z gałązek świerku i jodły. Dekorowany jest szyszkami, owocami dzikiej róży, bombkami, wstążkami. W Boże Narodzenie Skandynawowie wieszają na swoich drzwiach wieniec w kolorze czerwieni i ciemnej zieleni, a także brązu. Jest on symbolem jedności.

Wianek na Boże Narodzenie

Dekorowanie domu na Boże Narodzenie warto rozpocząć już od wejścia. Dzięki temu świąteczny klimat zarówno goście, jak i domownicy poczują już od progu. Jedną z najpiękniejszych dekoracji bożonarodzeniowych na drzwi jest wieniec świąteczny. Warto jednak zaznaczyć, że wianek świąteczny ozdobi nie tylko wejście, ale także każde inne miejsce w domu. Możesz go powiesić nad kominkiem czy nad kanapą, położyć na stole lub komodzie. Zawsze będzie się pięknie prezentował i zachwycał każdego, kto na niego spojrzy.

Wieńce na drzwi bożonarodzeniowe

Wieńce bożonarodzeniowe nie jedno mają oblicze. Najpopularniejszy i najczęściej wybierany jest oczywiście wianek świąteczny zielony ze sztucznych gałęzi sosny lub świerku. Na drzwiach można powiesić go w naturalnej formie, czyli bez żadnych ozdób. Coraz częściej jednak spotkamy się z tym, że wieniec bożonarodzeniowy na drzwi jest pięknie przystrojony. Jego ozdobę mogą stanowić zarówno szyszki, jak i suszone owoce, materiałowe wstążki czy bombki i świecidełka. Warto jednak zaznaczyć, że okrągły zielony wianek bożonarodzeniowy to nie jedyna opcja na udekorowanie drzwi wejściowych. Popularne są również wianki wykonane z szyszek, puchatego materiału czy piór. Nowoczesny wianek bożonarodzeniowy może być również wykonany z metalu czy materiałów recyklingowych. Bez względu na materiał stworzenia wieńca, prezentuje się on niezwykle oryginalnie i elegancko.

Wianek DIY na Boże Narodzenie

Wiele osób decyduje się na samodzielne zrobienie bożonarodzeniowego wieńca. Instrukcje DIY, jak stworzyć wieniec świąteczny bez trudu można odnaleźć w Internecie. Do stworzenia wieńca w najprostszej formie potrzebne są zielone gałęzie i metalowa obręcz, a także szary sznurek. Co jednak zrobić, jeśli nie posiada się zdolności manualnych?  Wystarczy odwiedzić Miloo Home. Z nami każde Boże Narodzenie będzie tym wyjątkowym. W naszej ofercie nie brakuje pięknych dekoracji na święta, takich jak wianki i stroiki. Wprowadzają one świąteczny klimat do mieszkania czy biura.

Moda na wieniec świąteczny sprawiła, że w sklepach zaczęło pojawiać się coraz więcej dekoracji tego typu. Wieniec na Boże Narodzenie może przyjąć różne kształty, kolory, wielkości. Miloo Home proponuje zarówno wianek na stół, jak i ten do powieszenia na zewnątrz. Piękne i reprezentacyjne stanowią nie tylko pomysł na dekoracje domu, ale także mogą być podarowane w prezencie gwiazdkowym.